Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a po chladném ránu odpoledne až 20 °C

Diskuse o počasí Globální oteplování

274
# 21.07.2023, 14:46

Daniel Ryšlink
Horší bude tohle, už jsme tady o tom psali, za chvíli abychom žrali falešný (habešský) banán nebo rozemletý hmyz:
https://www.google.com/amp/s/www.flowee.cz/77-arch...

godlike
Docela se mi líbí nepodmíněný příjem a lidé by si ten komfort třeba vlastního nehospodárného domu nebo zastavěného pozemku museli odpracovat, pokud se vám povede vícevrstvá vegetace na určité ploše, budete mít výhody jako rentiér nebo budete moci cestovat i do exotiky, jinak spíše ne.

6
# 21.07.2023, 15:49

godlike
To že se nikomu nechce pracovat opakuje snad každá generace. Jasně, nejlépe, aby lidi dřeli sedm dní v týdnu, pak nebude čas na nic dalšího. To je přesně to, co nás dostalo do tohohle bodu.

Je super se snažit mít co nejmenší stopu, ale ve výsledku nic nezměníme. Ta změna musí přijít od nejbohatších a korporací, ti se musí uskromnit především. To jsou ti, co prožírají celou naši budoucnost.

387
# 22.07.2023, 17:13

No, bavili jsme se tu o tom před pár dny, jak se snížení emisí SO podepisuje na dalším větším působení CO, no a tady je pěkný článek co produkují pouhé zábavní a turistické lodě, a co teprve tankery a přepravní lodě..https://www.msn.com/cs-cz/cestovani/other/dv%C4%9B...
no, je pak zajímavé, že alternativně přecházejí na spalování metanu, což ovšem znamená ještě vysoké emise právě metanu a tudíž další hřebík do rakve GO.. kudy z toho ven? asi nikam necestovat, zrušit ty lodě.. co ovšem s dopravou zboží, ropy a právě toho LGN, kterého prý při přečerpávání a zpětném tlakování uniká hezkých pár procent do ovzduší..

6
# 22.07.2023, 18:12

No ano, ty výletní monstra by měla být jedna z prvních věcí, které by měly být zakázány.

33
# 23.07.2023, 08:26

Novorolák1Je asi jen otazka casu, kdy nekomu rupnou nervy a selzou brzdy..

387
# 23.07.2023, 10:04

Yurri
Tak to jsme po ránu četli stejný článek, zrovna jsem to chtěl lajknout.. No, proto mám na velké části zahrady fůru kvetoucích záležitostí.. vím, že to nezachráním, ale odměnilo se mi to i letos stovky čmeláků na levanduli, bělásci, babočky i otakárek přiletěl na motýlí keře, plus fůra dlouhozobek v podvečer a v noci můry..vyplatí se to.. nicméně když du do lesa, na louku, tak mrtvo..:(, jsem zvědav, co tam bude lítat, až dorazím zpět..Jo, zemědělec tam letos na jaře stříkal kde co, kde čím asi čtyřikrát... tuším, pak tam má něco přežít..
p.s. co mi připadá obzvláště podivné... uplně zmizely vosy, na Kladně prakticky nula a tady taky nic, pár posledních mohykánů na pláži okolo košů na odpad...mouchy abych počítal frekvencí jedna za hodinu.. no, jiřičky a vlaštovky asi budou mít hlad..

274
# 23.07.2023, 10:35

palma
Jste vzornej, kdybych to měl u baráku, tak to taky takhle vymazlím, určitě nektarodárné suchuodolné louky jsou samozřejmost a motýlí keř už mi taky pěkně roste. Situace v ČR je ale naprostá katastrofa, zachraňují to dobrovolnické spolky a nadšenci z pomale vlastních peněz a volna a je to od kůrovců na ministerstvech a odpovědných naprosto odstrašující přístup:
https://www.obnovitelne.cz/clanek/2306/cesku-se-ne...

ota
Avatar
2153
# 23.07.2023, 10:36

palma
Taky jsem letos konečně v části zahrady vyčlenil kout s kvetoucími bylinami, které neseču a je neuvěřitelné, kolik druhů motýlů tam je. Co se mi líbí je, že se tenhle trend začíná rozmáhat a lidé v okolí často nechávají takovou "bylinnou část" i na předzahrádkách. Situaci to určitě nezachrání, ale pomoci to může. Jinak u nás je letos po letech až extrémní koncentrace otakárků, protože na poli za vesnicí máme kmín a ten jim opravdu sedí.
Novorolák1
Tohle je opravdu na ránu, tihle fanatici musí dostávat drsné tresty a pokuty, aby je to rychle přešlo, jinak budou čím dál drzejší.

96
# 23.07.2023, 11:58

palma
Je to podobné i u nás na zahradě. Na okoličnatých květinách se to jen hemží. Dlouhozobek jako každý rok, občas se objeví Otakárek Fenyklový, nebo Tesařík druhu Aromia a jiné.

387
# 23.07.2023, 12:19

ROFA
Jo, to je přesně ono, já už se docela těším do Čech, sednu poblíž těch květin, něco dám do hrnku, nebo do sklenice a poslouchám při tom ten bzukot čmeláků apod, paráda, i pro oko.. mě se tam ještě pomnožily orlíčky, hledíky apod, tak ty semínka vytřásám a trousím to při procházkách po okolí, na třech místech už se něco chytlo..:D, jsem takový šiřitel plevele..

33
# 23.07.2023, 12:47

Bohuzel jen kvetinove koutky nestaci, pro prvni vyvojova stadia je potreba mit i koprivove, bodlakove a jinak "zaplevelene" neudrzovane koutky, semtam nechat sezrat housenkam belaska kapustu (jako ja vloni :D, jenze moc housenek na to co bylo k dispozici a pravdepodobne to se nevykrmily dostatecne..) a taky musi mit misto kde se vklidu zakukli a preckaji zimu..
A to je dneska velkej problem, az tak ze vam muzou naparit pokutu a naridit posekat. Pred par desitkami let byla typicka mala vesnice zarostla na verejnem prostoru a v okoli koprivama, bezem a bodlacim, dneska nizky opecovavany travniky a okrasny kere kam se clovek podiva, dokonce i okolo cest daleko mimo zastavenou plochu

# 23.07.2023, 13:23

Palma se zjevně ani nenamáhá s rozlišováním mezi CO (oxidem uhelnatým), a CO2 (oxidem uhličitým) - první je sice smrtelný jed, ale což - hodinky nebo holinky obojí se natahuje, ne? Oxidy síry jsou hned tři - SO, SO2 a SO3 - a to už je pořádný zmatek...

Mezitím... Rhodos hoří, turisté prchají:

https://news.sky.com/story/rhodes-wildfires-britis...

Dokud člověku zřejmě nevzplane kůlna za zadnicí, pud sebezáchovy nesepne... jenže pak už je zoufale pozdě.

387
# 23.07.2023, 13:34

Podstatou některých lidí je, že mají problém sami se sebou, a řeší to tím že opruzují ostatní a ti ostatní na ně hází bobek, což ty dotyčné dovádí k přesvědčení, že nebyli správně pochopeni, a opět se ozvou s nějakou nejapností, a nakonec jim hoří koudel u p....e..lidově se jim říká prudiči..no, na druhou stranu je zábavné mít svého osobního prudiče..:D, jen tak dál, sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo.. když už tu není DAWE s tropama, je tu Ryšlink s CO, CO2, SO, SO2, SO3 možná i SOS..?
Jo, doporučuju, při tom pr...í zkontrolovat, zda vám, proboha, neunikl nechtěně nějaký metan..

96
# 23.07.2023, 15:13

Ai-kun
Takových neudržovaných ploch jsou tu v nejbližším okolí hektary, desítky hektarů. Množství hmyzu včetně motýlů. Samozřejmě nejsem expert na množství jednotlivých druhů, ale tam kde člověk nezasahuje dělá pro přírodu to nejlepší.

# 23.07.2023, 15:25

Daniel Ryšlink
Že vy se taky lepíte k silnicím 😂 odstěhujte se do jeskyně a přestaňte furt dorážet na někoho , kdo má jiný názor . Jste přesný obrázek agresivního ekofanatika..

# 23.07.2023, 20:02

Příroda jakou jsme znali, se už nedá zachránit.
Ale rychlost globální změny klimatu, lze zpomalit výrazným snížením svojí obrovské spotřeby a zmírnit tak stále se zvyšující intenzitu a četnost extrémního počasí, které nabírá na síle po celé planetě.
Jestli co nejdříve výrazně nesnížíme svojí obrovskou spotřebu my samy, tak to udělá planeta a bude to pro nás horší a zažijeme to už i my.

22.07.2023 Itálie, Srbsko, Chorvatsko; bouře, kroupy až 10cm
23.07.2023 Řecko až 44°C, požáry

Ne, k zemi hleď, ale vzhůru hleď!

33
# 23.07.2023, 20:31

ROFAjj to je ono, Byt to ale nekde v nizine s vyssi hustotou osidleni, uz by to bylo pravdepodobne zorany a intenzivne vyuzivany.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.