Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Globální oteplování

386
# 11.04.2023, 22:50

No, část modelů předpovídá, že nastupující el Nino, bude velmi, velmi silný, tak tady je k přečtení, co to může obnášet, plus predikce, že v roce 2024 překonáme dosavadní rekordy v teplotách, plus, že bude překonána hranice oteplení o těch 1,5 stupně.. "optimistické" počtení..https://edition.cnn.com/2023/04/01/world/el-nino-f...

273
# 12.04.2023, 08:40

palma
Rekordy rekordy a co děláme u nás jako prevenci? Je potřeba nasazení jako za 2. sv. války, okamžitě přeměnit krajinu, vybudovat zásobníky vody a nádrže atd atd., ví se jak, ale nechce se, jasný stav klimatické nouze, všechny úřady zapojit, až sucho a vedro nastane, tak už bude dávno pozdě, přístup stylem no uvidíme nějak to dopadne obraťte se jinam je absolutně nepřijatelný, všechny kdo nic nedělali bych obvinil a co tohle tvrdí bych podělil o budoucí škody a náklady za odvrácení bezprostředních škod, to platí celosvětově, žádné dobrovolné závazky, to je 50 let pasé.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-nedo...

33
# 13.04.2023, 20:23

Yurri Treba takova Praha 7 uz ma vyhlasenej stav klimaticky nouze asi 4 roky,
Praha 6 o rok pozdeji taky. No tam uz musi byt urcite zavodou :D
Proc mam pocit, ze je to jen takova moda vyhlasit klimatickou nouzi, toho sou hned plny media, ale jak to pak probiha a vysledny efekt po par letech uz nikdo nekontroluje

273
# 14.04.2023, 21:35

Petr75
Přesně tak, ale bohužel jádro jsme dávno propásli, takže žádná levná dostupná energie nebude, za pár let jsme dovozovou zemí a občasné zdroje energie jsou super trendy a určitě budou v celkovém mixu narůstat, ale skokově a ve prospěch totalitních nepřátel je to podle mě jasná chyba, stabilnější zdroj se mi líbí spíš bioplyn a geotermální energie, ale nejsem energoexpert, na celoroční skleník stačí hloubka kolem 2 m a při menším políčku se sadem jste skoro potravinově soběstační, to mi přijde mnohem lepší než úřednické nesmysly odstřižené od reality, Evropa už ale není tržní ekonomika, ale dotační, s tím je třeba počítat, za nesoběstačnost ve spoustě oblastí si můžeme i my sami a ne nějaký Brusel, bejt jím tak často nepošlu už ani euro:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-do...

# 15.04.2023, 17:41

12.04.2023 USA Florida, extrémní deště až 635mm za 24hodin, překonán rekord, masivní záplavy

386
# 15.04.2023, 18:05

ACEOF ACES
Z druhý strany, co by jste odpověděl na to, proč se říká desetiletá, padesátiletá, stoletá voda, pětiset letá voda , tisíciletá voda ..nic Vám to neříká?:cool:
Mimochodem, kopírujete sem kdejakou blbost o záplavách v Americe a souvislosti Vám utíkají...https://www.msn.com/cs-cz/cestovani/other/kaliforn...

386
# 17.04.2023, 07:02

Yurri
Asi jsem posel špatných zpráv..štěstí v neštěstí mám s těmi čmeláky, už mi tu na zahradě pilně pracují.. následující odkaz je o včelách u nás a souvisí s GO, takže je to k tématu..https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/v-%C4%8Desk...

386
# 18.04.2023, 14:11

Yurri
Jo, o tom podhoubí už jsem četl, dobrá věc.. akorát, pokud by to používali jako proteinový či jiný základ do jídla, musí být důkladná kontrola, podhoubí rádo shromažďuje těžké kovy apod..ale jinak, proč ne, houby já rád..:), a jako izolace.. paráda, určitě se z toho neuvolňují srágory, jako s polystyrenu apod..

Ad.2. jak jsem psal, namnožil jsem si okolo zahrady čmeláky, ty včelky jsou tu též, takový černý do 1cm , a pak obryně drvodělky, dlouhonosky.. těch tu je taky dost.. docela pestro tu máme..už jsem uvažoval, že to zkusím letos fotograficky zdokumentovat..Akorát mravenci mne ser..ou, těch tu je hafo a vyžírají mi pyl třeba z ačokči..

273
# 18.04.2023, 15:12

palma
Na mravence zkuste Hnojík, zálivku i posyp, fotky bych rád viděl, já mám jen pár záhonů a ovocný sad, na víc není čas.

Začínají mě ale zajímat hydroponické systémy ebb & flow (flood & drain), kterým s minimem technologií (miničerpadlo a spojky) stačí vyměnit nádržku s vodou 1x za 3 týdny + trocha hnojiva (přes Venturyho trubici) a můžete pěstovat cokoliv kdekoliv kdykoliv (+ světlo no mráz).

33
# 19.04.2023, 07:08

palma ja bych mravence nezatracoval, na zahrade je povazuju za vesmes uzitecne, ikdyz obcas zpusobi nejakou tu mensi skodu

386
# 19.04.2023, 09:02

Ai-kun
No, jak se to vezme, positivum může být nějaký ten zlikvidovaný škůdce. ale.. vyžírají pyl, plus někdy i nektar, roznášejí mšice všude kde se dá, vyhánějí slunéčka, a třeba z pod dlažby vynášejí písek.. apod. u mne bych řekl, že skoro negativa převažují..:(

386
# 19.04.2023, 15:58

Yurri
Mám nemilé šimrání, že už jsme stejně vůči Číně vpr...i..https://ekonom.cz/c1-67191170-evropa-chce-zezelena...
Ty grafy mluví jasnou řečí, a hlavně ten graf s investicemi do zelené ekonomiky, tohle nedáme, a vyrábět ty produkty dráž, nedává smysl, nikdo je mimo EU nekoupí, leda blázen.

273
# 19.04.2023, 16:52

palma
Statisíce studentů se skvělým know-how, srovnejte ČR s přebujelou byrokracií, nesmyslnými omezeními (měření po fázích, komunitní nikdo ani nezná), špatnou demografií (bez migrantů sešup) a zamrzlým školstvím, to tady může bejt šikovnejch firem kolik chce, ale prostředí vás zabije a nebo znechutí + blbá závistivá mentalita.

Podporovat nepřítele koupí jeho produktů je fakt nesmysl, říkám to pořád, tyhle závody v zeleném zbrojení byly jasné že budou motorem ekonomik dávno, UKR je proti tomu jemná odbočka do opravdového zbrojení (i když to pro nás či postsovětské země bude těžké skousnout). Zmínka, že enviromentální stopa při výrobě je ale pro mě to nejpodstatnější, tzn. přírodě těmito produkty rozhodně neprospějete, až to bude chladit a čistit vzduch jako stromy a zadarmo, tak mě to začne brát, potraviny + půda + krajina je pro mne mnohem důležitější a smysluplnější a opravdu zelená narozdíl od solarsmogu, nesoutěžil bych na uvedeném bojišti, tam je EU dávno pozadu a ČR pořád na rozcestí, jestli se chcete opravdu připravit na klimateror, tak by to muselo vypadat trochu jinak.

# 20.04.2023, 00:00

2023 Tunisko, extrémní sucho, ohrožena potravinová bezpečnost země

273
# 20.04.2023, 07:12

Naprosto souhlasím s článkem níže, žádný zelený a udržitelný růst neexistuje a pod v něm citované heslo tj. že enviromentalismus bez třídního boje je jen zahradničení, se musím chtě nechtě podepsat😉
https://a2larm.cz/2022/04/pet-duvodu-proc-nas-zele...

# 20.04.2023, 15:47

duben 2023 Asie, masivní vlna veder,
Myanmar až 45°C, Indie až 44°C, Thajsko až 42°C, Bangladéš až 42°C, Laos až 42°C, Vietnam až 42°C, Nepál až 42°C, Čína až 42°C, překonány desítky rekordů

33
# 20.04.2023, 16:00

Yurri Tak, nema to politicky pruchodny reseni. Nejen nejbohatsi 1%, ale celkove i prumerny Evropan nebo American je mnohem bohatsi nez vetsina zbytku planety. Kdo se odvazi snizit zivotni uroven obyvatel takovou rychlosti, ze za 30 let bude tretinova nebo ctvrtinova? Nikdo, protoze by to zadny demokraticky system nemohl prezit, a vedlo by to ke kolapsu statu.
Soucasny system je nastavenej tak, ze by ke kolapsu vedl i minimalni dlouhodoby pokles HDP. A pochybuju, ze uspesna reforma by se bez toho ekonomickyho a spolecenskyho kolapsu obesla.

Takze, bude jen hur? :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.