Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Globální oteplování

271
# 25.08.2022, 15:40

palma
Však ne náhodou mám rád teplo a vlhko, vyhovuje to totiž mému pěstování (plíseň si pořeším). Blbý je, že nemáme ani těch 200 let, možná ani 100 jinak souhlas, jsem rád, že zmínil skleníky, jinak to v zimě nepůjde, podle mě je stabilní energie geotermální a po zvládnutí mikrobiologických procesů si budeme vyrábět palivo z řas, které budeme pěstovat při stabilních teplotách v podzemí, místo baterií bych využil vylepšený biouhel, elektrolyty, kvasné procesy atp., všechny použité materiály biodegradibilní, to je jediný skutečný green deal, všechno ostatní si na to jen hraje.

# 26.08.2022, 09:42

Jestli podstatně nesnížíme svojí obrovskou spotřebu, tak nemáme ani 10 let.

271
# 26.08.2022, 10:54

ACEOF ACES
Aci nejde to, ani omylem, už to konečně pochop.

384
# 26.08.2022, 12:04

Yurri
Když on si to nechce přiznat, EU chce greendeal a přitom neustále drží dotacemi a úlevami při životě největší čerpače energií.. viz státní podpory letectví, hutím, cementárnám, automobilkám... to bylo řečí, omezení obyvatel z hlediska energií by bylo až to poslední na řadě... ateď? Obyvatelé si mají vzít na sebe v zimě svetr, aby se náhodou nepřerušila výroba ve velkých fabrikách...čili z toho plyne, zachování spotřeby a výroby na prvním místě, z čehož plyne, že, jak říkáte,... nejde to, ani omylem..:cool:

# 26.08.2022, 12:21

Když se chce, tak to jde.
Jestli podstatně nesnížíme svojí obrovskou spotřebu my samy, tak to udělá planeta a bude to pro nás horší a už my zažijeme, jak se naše společnost, státy a civilizace, jakou známe, začne hroutit.
Času není nazbyt.

271
# 26.08.2022, 14:44

ACEOF ACES
Bohužel na spotřebě a produkci emisí je založen všechen byznys, lidi to jinak neumí než na úkor nerostného bohatství a životního prostředí, účet samozřejmě bude vystavován kaskádovitě, ale lidi to mají v povaze jet dokud to jde až na hranu kolapsu, uvědomělých není málo, ale nemají sílu prolomit zaběhlý systém a uzavírají se do svých bublin, kde lze zajistit soběstačnost a delší udržitelnost, jenže věda výzkum a vývoj jdou ruku v ruce s byznysem a osobně vidím jediné řešení v naroubování správné odrůdy na tuhle podnož současného anthropocénu. Cirkulární ekonomika a strategie nulového růstu jsou teprve v plenkách, deep adaptation je výborný směr, který skvěle homo economicusu debilusu nastavuje zrcadlo, ale to je na dýl.

384
# 26.08.2022, 18:31

Yurri
Když ono napsat " Jestli podstatně nesnížíme svojí obrovskou spotřebu, tak nemáme ani 10 let." je tak jednoduché...za těch 10 let nebudou ani podniknuty kroky k deep adaptation, natož uvedeno něco do praxe, vždyť si to vemme, dva roky covid, teď to budou nejméně dva roky válka na Ukrajině, plus řešení, kde vzít stejné, ba vyšší množství energie, když nechceme tu ruskou, a nějaké kroky k omezení.. che, vždyť hlavní zájem firem v současnosti, mimo ty energie,.. je.... kde vzít další zaměstnance pro zvýšení výroby.. tedy i zvýšení spotřeby.. jo , tak to je.

# 28.08.2022, 10:22

červen - srpen 2022 Pákistán, extrémní deště, mohutné záplavy,
stav nouze
červenec - srpen 2022 Čína, vlny veder, extrémní teploty přes 40°C,
enormní sucho
26.08.2022 ČR, bouře, silný vítr, přívalové deště

384
# 29.08.2022, 12:22

Trochu humoru, soused ob dva domy si koupil před rokem elektromobil, teď si právě začíná rvát zbytky vlasů, co má na kebuli...Osobně jsem zvědav na letošní prodeje elektroautíček v EU...potažmo v ČR..příští rok prý elektřina i 30kč/KW.. co teď říkali, plus ještě dvakrát tak vysoká cena za servis než u benzinu či nafťáku.. tož tam jsme to s greenem a EU dopracovali, no dřeva mám snad na celou zimu, když nebude plyn, sklizeň potravin stále probíhá, brambory, jablka, tykve apod.. mne ještě čekají a víno taky..:D, budu pak něco směňovat za králíky...bez DPH samozřejmě..:D:D

109
# 29.08.2022, 12:57

palma
Tak k tomu EV musíte přikoupit FVE, jak propaguje Electrodad nebo jak se ten uspávač hadů z videí na Seznamu jmenuje a potom od listopadu do února holt přepnete na zimní spánek.:D

109
# 29.08.2022, 13:44

Yurri
Dřevoplyn je k vidění i ve filmu Obecná škola.

109
# 29.08.2022, 15:03

Yurri
Určitě se dnes dá cokoliv uhlíkatého (nebo možná spíš organického) přetvořit na jednoduché uhlovodíky, akorát je potřeba hlídat vstupní energii (třeba to sušení slupek), aby to nakonec nesežralo moc na vstupu. Ovšem nejlepší je naučit to dělat mikroby ve velkém a ještě aby z nich vycházelo něco smysluplného, jako třeba z kvasinek vychází ethanol...

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3414626-mikrobi...

3
# 29.08.2022, 15:11

ludvicek
Tak to aby se na žumpy dělaly fabriky?

109
# 29.08.2022, 19:45

Jancek
No nejdřív radši jen nějaký poloprovoz, kdyby to bylo celé na houno.;-)

271
# 30.08.2022, 12:31

ludvicek
Lepší je prej butanol modifikací bakterie E. Coli, ale mně se líbí bioplyn z malého 10 m3 velkého bioreaktoru, který vám vyrobí 45 m3 bioplynu denně a prej umí i víc a je vhodný pro mikrokogeneraci, stačí trocha bordelu z těžby dřeva nebo cokoliv + doveze každý podval a stačí pár beton. panelů, po kůrovci jsme tady toho mohli mít všude haldy, ale za babku odvezeno do Číny, už tenkrát jsem říkal, že to je věčná škoda, komunitní energetika už měla být 15 let v laufu, nejsou zákony, úřady spí, teď se někdo probouzí, proboha co je to za stát, vždyť to jede vedle v Bavorsku nebo Rakousku roky a u nás jako nic? Proč, vždyť mají energii za babku a teď se smějí, nechápu to zpoždění a pomalost ČR.

271
# 30.08.2022, 22:07

Jinak aktuální situace v Pákistánu ukazuje směr vývoje změny klimatu, čtyřnásobek běžného monzunového úhrnu, nemáte nejmenší šanci tohle dát, budete rádi za stan, trochu pitné vody a kýbl jako sucháč, o hladu se dá docela dlouho vydržet, výhoda je to teplo, takže ještě vlastně dobrý, ještě nějaké vtipy nebo sporty, už se lidi vzpamatujte proboha a něco dělejte:
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3525833-tretina...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.