Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Globální oteplování

386
# 14.06.2022, 18:14

Rarach
Mě to nekazí naštěstí nic, ačkoli mám Havlovo airport takřka za humny..takže přidávám jednoho nebeského "orla"

orel volá poštolku!
54
# 14.06.2022, 18:34

palma
Koukám, že tam máte nebe daleko modřejší

386
# 14.06.2022, 18:41

Rarach
To nevím, může to být i foťákem v mobilu, občas mi to připadá ostřejší, či barevnější, lépe barevně podané, než v reálu, a to mám dobarvování i proostřování vypnuté..blbě se s tím dělají fotky v mlze...:cool: Přidávám teď udělanou momentku "orla" odlétajícího z Vaškova letiště..
A ta fotka dává vysvětlení, proč mám kliku s oblohou, letadla tu lítaj tak nízko, že to žádná "chemtrails" nezanechává..:D Jo a není to ostrý, protože je to focený v maximálním elektronickým zoomu, takže to má "kontury"..
No a ještě pro srovnání dávám aktuál další obrázek "andělských křídel" jak se těmhle oblakům říká... fakt je dnes na co koukat...

druhej orel
"andělská křídla"
54
# 14.06.2022, 19:10

palma
Souhlasím, je to hezká podívaná. Jinak já fotím převážně zrcadlovkou, ale občas vezmu kompakt. jenže to je taková potvora, protože se mu při velkém přiblížení nejde ostřit a pokud se není čeho chytit tak se mu nechce. A kolikrát i tak je to obtížné.
A ktěm stopá,...tak to tady naopak létají stále. Je to tu jak na Václaváku.
No vida- na Václaváku. Myslím náměstí a ono se to dá použít i na letiště. takže v tomto případě to sedí :D

54
# 14.06.2022, 19:39

Peter Sedlák 1
Mohlo být zajímavé sledovat jak tam dopravovali vodu

33
# 14.06.2022, 23:21

Rarach ten trijet by mohl bejt treba nakladni McDonnell Douglas MD-11, FedEx jich ma skoro 60 a UPS asi 40. ale na flightradaru by to melo jit identifikovat.

Ja to nekdy vnimam spis jako ozdobu oblohy, muze to byt taky dost fotogenicky a je to vlastne taky druh oblaku. No a ktera dalsi planeta tohhle v atlasu oblaku ma ..? :D

54
# 15.06.2022, 08:37

Ai-kun
No právě na FR jsem hned koukl a vůbec nic tam v tomto směru nebylo. Jen to co jsem dával, ale to mi přišlo již dost daleko. Prakticky to byl v tu dobu a po ní jediný stroj v tomto směru.

33
# 15.06.2022, 08:46

Rarach v tom pripade by to mohlo bejt neco vladniho nebo vojenskyho, no a i ta A380 teoreticky, letici jen na 3 motory

54
# 15.06.2022, 08:55

Ai-kun
V době kdy jsem fotil to druhé letící opačným směrem byla v tomto směru dvě. Jedno identifikovatelné a druhé opět ne. Jak říkám teď toho létá spousta a něco z toho není možno na FR vidět. Ale někdy nejsou vidět i z tohoto důvodu ;-)

8:01
8:02
9:01
54
# 15.06.2022, 22:07

palma
Superčerv je dobrý. Ani mě to nepřekvapuje, protože náš pes třeba žere slimáky:cool:
"No a teď něco, co sežere ten CO2, a bude to fajn ne?"
No já tedy nevím. Co myslíte? Představte si, že by teď přišel někdo a řekl by, že má něco co sežere všechno CO2. Byl by jste pro?

386
# 15.06.2022, 22:12

Rarach
Jasně, to by byla jasná sebevražedná mise, pro cokoli živého..:cool:

54
# 15.06.2022, 22:15

palma
Přesně. Teď mě napadá.. takový superčer co žere plast je dálší postrach pro motoristy. Koroze sežere kastli a další součásti a celky a takový červ sežere plast. Moc toho nezbyde :D Jen by si ti vědci měli dávat pozor, aby jim nesežral rukavice ;-)

33
# 15.06.2022, 22:45

palma Rarach

polystyren vam rady sezerou i slepice, a ten zazrak na "zrani CO2" uz existuje, rika se tomu fotosyntetizujici rostliny ;-)

54
# 15.06.2022, 23:33

Ai-kun
Pravda. I myši . No a s tím CO2 máte naprostou pravdu. Jenže tím jak se stále mluví o tom, že CO2 je špatné a jak je potřeba s ním bojovat si někteří lidé už myslí, že by bylo nejlépe bojovat s ním tak, aby vůbec nebylo. Vůbec si neuvědomují, že CO2 prostě potřebujeme. :(

386
# 16.06.2022, 06:20

Ai-kun
To jo, jeeeeenže, rostliny, když mají toho CO2 méně a méně, tak rostou méně a méně a chřadnou více a více, takže ho vlastně nikdy všechen nespapají, šikovně zařízeno..:), nehledě k tomu, že toho CO2 jsme tu na zemi měli v minulých dobách v ovzduší podstatně, násobně více, a život to nevyhladilo, ten vyhlazovali, (kupodivu), doby ledové..:cool:

3
# 16.06.2022, 10:31

palma
Ehm, pokud jde o poslední cca milion let (z hlediska existence lidského druhu relevantní období), tak máme nyní CO2 v atmosféře vcelku dost (aneb oblíbená hokejka): https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Carbon_Dio...
Vcelku zajímavý (i když nebezpečný) pokus lidstva, co to udělá s planetou :-)

386
# 16.06.2022, 10:36

neoen
Nu, tak porovnejme, zda vymírání druhů nastalo častěji při teplých obdobích, až velmi teplých, či při studených, až velmi studených obdobích.. plus s tím korelujících koncentracích CO2...

3
# 16.06.2022, 10:52

To netuším, jen upozorňuji na nesmyslnou informaci o dřívějších vyšších koncentracích CO2 :-) Rozhodně to nebylo "podstatně, násobně více", ale maximálně polovina dnešního stavu (viz graf).

A pro zajímavost, podle nejnovějších dat byl květen 2022 globálně až 9. nejteplejší květen v historii (na pevnině severní polokoule 8. nejteplejší), takže trochu chladnější než rekordy posledních let (a nepatrně chladnější než loni). A rok 2022 (zatím období leden - květen) je 6. nejteplejší v historii (na pevnině severní polokoule 5. nejteplejší), což je zatím trochu více než loni.

https://www.ncei.noaa.gov/access/monitoring/monthl...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.