Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Globální oteplování

# 19.01.2022, 14:36

Elektromobilita neřeší globální změnu klimatu, která nyní probíhá.
Je potřeba podstatně snížit naší obrovskou spotřebu.

Adi
Avatar
0
# 19.01.2022, 17:00

Yurri

Ahoj,
Díky za reakci, takhle, s tou agrovoltatikou nemám velkého sporu, před pár léty jsem byl na severu Itálie, prostě sbírat jablka, nechal jsem se na prahu padesátky vyhecovat. Mají tam podobné konstrukce nad sady, vodicí lana, sloupy, sítě proti kroupám. Tohle by teoreticky mohlo fungovat i se soláry,akorát je tu stále dvojí problém -.bezpečnosti, ono se to nezdá,umí to generovat slušný proud a taky, ano správně, v noci nesvítí. Jako doplně energomixu k jaderné energii, fajn. Nemůže to být hlavní zdroj energie.
Představy o jaderné energii mohou vzít za své kvůli zelenému fanatismu a neústupnosti. Ono totiž nejde primárně o ekologii, jde o změnu systému, na podobný komunistickému. Tohle může opravdu převálcovat pokrok, kvůli ideologii ve jménu GO.
Takže, ono to nebude primárně kvůli GO, ale kvůli rozmáhajícímu se progresivismu a polovzdělanosti, nehledě na to, že mnoho lidí zkrátka děti mít nechce, především kvůli pohodlí a nezralosti, pak tam hraje roli ekonomie a současná ideologická masírka, že mít děti je vlastně špatně a je fajn vybrat si svůj "gender" a tím pádem se v podstatě sterilizovat.. To je děsivé. K tomu může přispět, ale nemusí rozmáhající se migrace, kde evropská věrchuška tomu dala v podstatě zelenou a ten, který se proti tomu otevřeně postavil, měl nasazenou psí hlavu.
Ovšem souhlasím, ovšem z jiných příčin, že jakási forma prepperství bude nutností. Jednak kvůli šíleným cenám, dále uměle vyvolanému nedostatku kvůli green dealu. Totéž bylo za komunistů, nedostatek byl do značné míry umělý, až pak ke konci se to komančové v rámci svého systému snažili napravit, ovšem bylo pozdě, nehledě na zásadní chyby jejich systému, který se nedal srovnat s volným trhem a konkurencí. Tovněž nedělám si iluze o státním zřízení, bude postupně směřovat k jisté formě diktatury, celý euroatlantický prostor je tímto zamořen.
Takže komunity ano, spolu s pěstováním plodin a chovem aspoň drobné chovné zvěře, včetně určité formy vzdělávání, edukace, aby vědění, které je nyní volně dostupné, nezaniklo. Už nyní dochází k přepisování dějin, ono kácení soch na západě je toho důkazem. Totéž může postihnout rozsáhlé vědní obory, nejen dějiny. Kdo ovládá minulost, ovládá i budoucnost, pravil Orwell. Rovněž tedy začínám pracovat, pracuji na rozšíření zahrady a skladby plodin.
Nedělám si iluze, že vcházíme do "zajímavých časů", což je údajně čínská kletba - kéž by tě postihly zajímavé časy- takto zní. V těch souvislostech jsem narazil na zajímavou knihu - Benediktova cesta, kde autor, totéž v podstatě doporučuje křesťanům. (vytváření komunit, podobných těm, které v 6 století zakládali Benediktíni, tedy žáci sv. Benedikta a nakonec i mnišský řád. Podle některých historiků Benediktíni pomohli přenést vědění říše Římské dále, vytvářejíce okolo klášterů ostrůvky civilizace, jak kdysi říkal prezident Zeman - "pozitivní deviace".
Přeji krásný den

271
# 19.01.2022, 20:07

Adi
Hezký počtení, líbí se mi ono agroprepperství ve spojení s nejnovějšími poznatky vědy + tisíce let staré postupy indiánů v J i S Americe, líbilo by se mi nějak propojit energii z biomasy + slunce + země, plošné kolektory jak tepelné čerpadlo země-voda, rotační bioreaktor MKRB a třeba tomuhle podobné chuťovky:
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/energet...

Ještě posílám odkaz na to vámi zmiňované gender šílenství, už jsem ho tady někomu posílal, lidstvo přežilo hodně díky porodnosti, ale platí, že čím kdo zachází, tím také schází, takže dojde k redukci nebojte, stačí pár pandemií a je vyklizeno, potencionálních virů je bezpočet.
https://www.dotyk.cz/magazin/lidstvo-vymirani-3000...

# 22.01.2022, 15:48

15.01.2022 erupce sopky Hunga Tonga pozastavila odpočet na 2 měsíce
19.01.2022 Madagaskar, silné deště, záplavy

33
# 22.01.2022, 20:22

ACEOF ACES Aha, Hunga Tonga Hunga Ha ze nam zastavila odpocet? no tak to bych prosil vysvetlit jak. Az se prach usadi, poskoci odpocet zase o ty 2 mesice dopredu?

96
# 22.01.2022, 20:29

Ai-kun
Odrhovačka od ACEOFa. Nepochopil setrvačnost vývoje klimatu....

271
# 22.01.2022, 20:42

Pro nás je jasná cesta a jakmile někdo bude argumentovat malou produkcí potravin, tak mu ukážu svůj záhonek na ploše 4 m2 a bez fóliáku (plasty nechci):
https://www.ceskestavby.cz/clanky/agrolesnictvi-je...

384
# 24.01.2022, 10:56

No, ono tomu navíc nepřeje ani slunce, ač se hovoří o minimu, o další malé době ledové, čísla pro to až tak nehovoří...
zdroj: https://magazin.gnosis.cz/slunecni-aktivita/

dává méně, či více energie?
108
# 24.01.2022, 11:12

palma
Když vezmu Váš odkaz a trochu jiný graf, celkem se divím, že jsme ještě neumrzli. Slunce si vzalo dovolenou.:!!:

gnosis
384
# 24.01.2022, 15:49

ludvicek
To jsou čísla slunečních skvrn za dané období, můj graf je o množství dopadající energie na m2.. což je důležitější, teď kupříkladu je na slunci skvrn více, než se předpokládalo, uvidíme za 4 roky, kam to nastoupá či spadne..Zatím slunce neusíná, docela hezky se probouzí..

108
# 24.01.2022, 16:28

palma
No a není to trochu v rozporu? Nebylo vždycky více skvrn známkou zvýšené sluneční aktivity? Já jsem teda totální sluneční laik...;-)

271
# 26.01.2022, 09:29

palma
Bohužel bez dotací už se nic neobejde, zemědělství je na tom totálně závislé, jinak by to snad nikdo pomalé nedělal a nezajistil potraviny pro populaci, ale hezký sen.

384
# 26.01.2022, 09:39

Yurri
Jo, bohužel, to by se muselo skončit i s dotacemi do určitých skupin obyvatelstva, atd. atd. a to je opravdu jen hezký sen. Já jsem zatím tenhle rok spokojený s průběhem zimy, topím velice sporadicky, teplo od sporáku, pečení, sušičky apod, spolehlivě přes den vytopí celý dům, kotel většinou stojí..Na jaře se chystám podstatně zvětšit plochu pro pěstování všeho. Plus ten kus pole, co jsem pořídil možná osázím různými druhy ořešáků apod. docela mne to láká, i když sklízet bude možná pořádně až někdo jiný, než já, ale zase.. 57 let co mi je, mi připadá, že něco plánovat a dělat dává ještě smysl..:D

271
# 26.01.2022, 12:04

palma
Ideální věk se s rozvahou do něčeho pustit, 75 už bude trochu víc fyzicky limitujících ;-)Mít volné větší pole, tak bych šel do agrolesnického systému, když se dá stromu ta mykorhiza, alginit a zkompostovaný biouhel, pár perforovaných trubek jako vertikální závlahu (bambus), tak podle mě to poroste neskutečně rychle, ale spíše zatím řeším ovocné stromy a bobuloviny, ty jsou jednoduché a za pár let sklízíte, jednodruhové linie stromů nemám rád, pestré i smíšené s jehličnatými super, třeba rajčata jsou pak lepší kvality nebo vinná réva je chráněná jeřábem oskeruší (zkušenosti z Francie)

Kdyby na vodu stačily jenom miliardy:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cesko-ma-poti...

# 28.01.2022, 10:18

24.01.2022 Madagaskar, Mosambik, Malawi, Zimbabwe;
bouře Ana, silné deště, záplavy

384
# 29.01.2022, 11:04

Zajímavý článek, docela by mne zajímalo, co by to udělalo s elektromobilama a se slunečníma elektrárnama..není to sice o GO, ale pro zajímavost to sem dávám... slunce je velký hráč..https://www.idnes.cz/technet/vesmir/silna-slunecni...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.