Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Oteplenie na +12,1°C

# 07.03.2009, 19:29

Keď som pred obedom pozrel na stanicu, neveril som vlastným očiam, bolo takmer +11°C. Maximálna teplota dnes v Detve dosiahla +12,1°C, čo je porovnateľná teplota s absolútnym marcovým maximom z roku 2006, keď bolo maximálne len +12,9°C, a to v posledný marcový deň. Teplotu 12°C mal dnes aj Sliač a Lučenec, kde narozdiel od zvyšku Slovenska bolo cítiť jar. V Bratislave prechodne padal dážď so snehom pri teplotách +2°C, západné Slovensko malo zamračenú oblohu a maximá okolo +7°C, na Oravu a sever stredného Slovenska prenikol chladný vzduch už cez deň, mali tam maximálne len 0 až 1°C a od obeda tu nasnežilo do 5 cm snehu. Východné Slovensko zase malo veľmi veterno, miestami nárazy dosiahli 20-25m/s.
Tlak sa dnes udržiaval tesne pod 1000hPa a v najbližšej dobe by mal stúpnuť. Zajtra ráno už bude miestami aj mráz (posledné 3 dni som nameral minimálne teploty +4,8°C, +5,0°C a +4,5°C), na severnom Slovensku aj do -3°C. Snežiť by v noci malo už od 300 mnm a v okolí BA aj nižšie. Zajtra cez deň bude teplotný gradient tiež dosť veľký, na severe okolo +2°C a na juhu stredného Slovenska +10°C, snežiť bude hlavne na severe od výšok 600mnm.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.