Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Vertikální oblačnost vs. teplý vzduch

54
# 13.06.2022, 19:49

Prosím o názor. Rozdíl mezi místem ze kterého bylo fotografováno je cca 25km a nemůže se jednat o totožný úkaz. Dle mého názoru se jedná o viditelný stoupavý proud teplého vzduchu, který vynáší vlhkost spirálovitě vzhůru a následně se vytváří mrak. Viditelnost zajistilo světlo zapadajícího slunce které přední části spirály zbarvilo do červena a zadní do tmava. Jak moc se mýlím ? Děkuji

2.6.2022 21:44
2.6.2022 21:26
2.6.2022 21:26
15
# 14.06.2022, 10:04

No, já nevím, myslím, že se jedná o nějaký cirrus, možná zbytek kondenzační stopy po letadle. Stoupající teplý vzduch pří západu slunce taky nevím, spíš dochází k uklidnění proudění a rozpadu kupovité oblačnosti. Zviditelnění stoupavého proudu je možné díky kondenzaci typicky v podobě cumulů a to až po dosažení kondenzační hladiny, do té doby je to průhledné vzduch jako všude okolo. Za mě cirrus možná z kondenzační stopy letadla.

54
# 14.06.2022, 10:28

Ursus
Díky za názor, ale problém je, že co se letadla týče to neodpovídá. Hodím ještě jednu fotku kde je vidět spodní proudění a následně když je to vyneseno výše je to opět unášeno dál. Předsatvte si táborák a stoupající kouř. Přesně tak to vypadalo. Pěkně svisle nahoru.

12:10 Teď jsem kousek od toho místa pozoroval ptáky. Létali v kruzích také proti směru hod.ručiček a bez mávání křídel se nechali vynášet výše. Tak asi tam na svah narazí proudění které využívají a které možná také způsobilo toho ďžina".

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.