Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Meteorologicka stanica

Anonymní
Avatar
# 24.03.2008, 01:22

Dobry vecer,,,Chcem si kupit domacu meteorologicku stanicu.Mozete mi prosim poradit podla coho vybrat?vdaka... :snih: :)

# 24.03.2008, 06:26

Strašně záleží kolik do ní chceš investovat. Aby jsi potom nebyl zklamaný. Já mám WS 3600 a zjistil jsem, že jsem koupil špatně, pro mé podmínky. Mě by stačilo jen teplotní čidlo se záznamem do počítače. Srážky měřím Srážkoměrem TFA 47.1000. Tento srážkoměr má jednu výhodu měří to co skutečně spadne, ale musím každé ráno kontrolovat. Na mé stanici WS 3600 mám sice srážkoměr, ale výsledky měření se odchylují i přes 20 % při silných srážkách. Anemometr by měl být miskový, bohužel vlivem špatného umístění nemůžu říct jestli anemometr na mé stanici měří dobře. Teploměr a barometr fungují bez problémů a jsem s nimi spokojen. Pokud však máš více peněz, tak bych nebál jít do skutečně profesionálních stanic. Stanic řady WS, WXR jsou čistě pro orientační měření. Nebo pokud jsi alespoň trochu zdatný, tak si můžeš sestrojit stanici sám. Výsledná měření jsou přesnější než u výše uvedených stanic. Na internetu jsou nějaké návody na sestrojení vlastní meteostanice. Takže ti přeji hodně štestí.;-)

Anonymní
Avatar
# 24.03.2008, 14:29

Já už mám 3 roky meteostanici značky Hyundai a jsem s ní spokojený měří tlak vzduchu,teplotu venku i v místnosti,vlhkost vzduchu a orientační předpověď počasí podle symbolů.Srážky měřím zahradním srážkoměrem který má stupnici do 35mm.Teplotní čidlo ze stanice je 2m nad zemí.:cool: :!!: :!!: :) :) :)

Anonymní
Avatar
# 16.04.2008, 16:20

dobrý den,já nevím kam mám napsat že bych hrozně ráda získala icq,nebo e-mail nějakého meteorologa se kterým bych si mohla o počasí povídat... protože mě hodně zajímá... kdyžtak mi ho zašlete na můj mail HEvka@seznam.cz díky :)

536
# 16.04.2008, 19:08

evka
povídat o počasí si můžeš tady,máš tady různá témata a můžeš si vytvořit vlastní téma,určitě se tady najdou lidi který si stebou o počasí rádi popovídají;-)

15
# 16.04.2008, 21:07

pogoun
Vitaj, ja si chcem kupit meteostanicu v obchodnom centre urcenom na elektrotechniku, videl som jednu so vsetkym prislusenstvom, stoji 1299SK!"paaa

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.