Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Chladné noci

# 08.08.2015, 11:59

Ahoj,chtěl jsem se zeptat,i v souvislosti se současnými vedry,,kdy se začínají výrazněji ochlazovat noci. Já to mám pocitově spojeno s cca začátkem září,jaké máte zkušenosti vy?

6
# 08.08.2015, 12:46

Tohle je ale přeci strašně individuální. Jsou roky, kdy jsou léta chladnější a studené noci se objeví už začátkem srpna. I třeba dle pranostik. Ostatně ještě předminulý týden bylo po ČR pár dní s ranními minimy pod 10°C a jednou dokonce i plošně kolem 5°C. Pak se ale obnovilo horké proudění a noci se nestíhají vychladit, když je přes den nad +30°C.
Loni i předloni skončilo léto v půlce srpna, loni dokonce i začátkem srpna. Raní minima spadla trvale pod 10°C. Letos to vidíš sám ;-) . Takže ráno bude klendra, až nebudou přes den tropy :D .

# 08.08.2015, 14:36

Já měl na mysli spíš situace..kdy je přes den kolem třicítky a noci už jsou příjemné chladné. Tak nějak to mám spojené se začátkem září(asi babi léto:)) Nebo spíš vyvolání alespoň nějaké naděje, aby se člověk alespoň v noci vyspal. Teď je to fakt hrozný.

54
# 08.08.2015, 14:44

Ano pro babí léto je to typické, já tady nebudu mávat nějakými daty, ale řeknu to asi tak. Chladné noci budou až budou dostatečně dlouhé aby se vzduch stačil ochladit. Jináč Anna má tuším svátek už nějak kolem 24.7.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.