Přiznám se,že mám sníh v oblibě.Zajímalo by mě,jak by podle vás vypadala sněhová vločka,kdyby radarový snímek znázorňoval odrazy červenou barvou,tedy přívalový déšť jakou by měla velikost?Kapky při přívalovém dešti bývají velké.Neumím si představit,kdyby místo deště padal sníh při takové intenzitě.V zimě,když sníh padá,tak když jsou odrazy radarového snímku zelenou barvou,tak sněhové vločky vypadají opravdu obrovsky (podle mě).V zimě,ale sníh při takovéto intenzitě nepadá.Padá s intenzitou označenou na radarovém snímku buď modrou nebo zelenou (vyjímečně žlutou) barvou.Ale červenou barvou,to by sněhové vločky měly podle mě velikost golfového míčku.Možná větší.
Diskuse o počasí Sněžení na radiolokátoru
Kuba.T
To nejde - není možné aby sněžilo a na radaru byla červená barva. Radar totiž měří odrazivost srážek v oblaku a vysokých odrazů mohou dosáhnout jen dešťové kapky - a když jsou v oblaku dešťové kapky, těžko z něho může sněžit.
Zároveň se intenzivní sněžení s úhrny několik mm za pár minut nevyskytuje, protože v zimních měsících nemohou narůst vysoké bouřkové oblaky (díky nízkým teplotám). Při intenzivních sněženích se navíc nezvětšuje tolik velikost vloček, ale spíše jejich množství.
Petr12
Díky za radu
Také jsem někde viděl,že sněhové vločky jsou největší pokud je teplota okolo nuly.Naopak když je mráz,třeba -15°C tak jsou sněhové vločky menší.
Petr12
Zrovna jsem ale nehovořil o nízké oblačnosti. Z nízké oblačnosti i přesto že ji radar nezachycuje (pokud se tedy vyskytuje pod úrovní 1 km), vypadává jen opravdu slabé sněžení. Mluva byla o situaci, kdy se na radaru jeví právě zelenou barvou silné sněžení, ale to dopadává často až v místě (podle směru větru), kde radar ukazuje např. sněžení slabší.
tak na horách v zimě je to o orografii, v zimě se radar občas sekne párkrát se to stane, když je kolem nuly vločky bývají obvykle větší, protože se snadno spojují k sobě a narostou velkých rozměrů zato v mrazu je sníh sypký a těžko naroste leda že by byla inverze ale to by pak mohl padat spíš mrznoucí déšť, a při -15 °C aby sněžilo v nižších polohách je snad rarita, někde sem zaslechl že asi pod -12 °C sněžit ani nemůže že se neudělá vločka či co ale přijde mi to divný, ví o tom někdo něco? něco na tom bude přívalové srážky za této teploty nebudou
Tady přidávám odkaz kde se můžete podívat jak vzniká sníh:http://aktualne.centrum.cz/veda/grafika/2007/09/06...
Sněhové vločky padající při teplotách:
Jehličky-6°C až -10°C)
Sloupečky-6°C až -10°C a pod -22°C)
Destičky-10°C až -12°C a -16°C až -22°C)
Větvičky-12°C až -16°C)
Hvězdičky-12°C až -16°C)
Sloupečky s destičkou-16°C až -22°C)
Teď jsem četl,že největší sněhová vločka na světě měřila 38 cm.To je neuvěřitelné.Normálně v Česku měřila největší sněhová vločka pouze 2 cm.http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/42251/...
Bod 5:Vločka o průmeru 38 cm
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.