Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Nový oblak Asperatus

Anonymní
Avatar
# 05.06.2009, 08:07

Tady článek k zasmání. Každopádně je na tom vidět úroveň Novinek. To samý, co Nova.
http://www.novinky.cz/domaci/170543-asperatus-novy...
Ten druhej je podle mě whale's mouth a ty 3,4 a ty dva dole jsou jasmý mammy, ten zbytek asi Asperatus je. Zajímavý je, že se chovaj, jako kdyby měl ten mrak teď vzniknout, (podle nich možná jako důsledek globálného oteplování :D ) buď z toho smrdí neznalost, nebo se jen veřejnost snaží oblbnout (jako většina médií) aby měly radost, že novej oblak zahlédli. :)

Anonymní
Avatar
# 05.06.2009, 08:12

Prosimtě, že se těma Novinkama necháš oblbovat, dyť tam sou i jasný mammata (asi 4 fotky) a ten druhej je whale's mouth!!! :!!: ten zbytek, ta cca 1/2 je móóóžná Asperatus. Novinky se se svojí Honsovou můžou jít zahrabat, akorát blbnou lidem hlavu jako Nova.

Anonymní
Avatar
# 05.06.2009, 17:20

tento oblak som videl uz minuly rok...isiel velmi rychlo a bol dost velky, isiel pred doznievajucou burkou ktora k nam prisa z Ceska

Anonymní
Avatar
# 05.06.2009, 21:46

Nemusia byt robene na pocitaci,staci pridat neaky farebny filter a hned je svet carovnejsi

# 12.06.2009, 20:16

Prosím vás, kamarád, co má se mnou ten web vyfotil tohle. Jedná se o asperatus? Nebo o druh altocumulu nebo stratocumulu??

Anonymní
Avatar
# 12.06.2009, 20:37

JanHruska
Asi ano ale:
Jde o altocumulus odrůdy asperatus (ale nebyla zatím uznána, takže to oficiálně použít nelze). Nepleťte si ten asperatus s druhy oblaků, ty zůstávají.

# 12.06.2009, 21:31

vím také se uvažuje o názvu Altocumulus oceanus

0
# 13.06.2009, 04:51

Je to moc pekny oblak. Tady ho vidim poprve.

116
# 15.06.2009, 07:03

JanHruska
Altocumulus oceanus? Já jsem o tomhle názvu nikdy neslyšel, ale myslím, že se bude vyskytovat nejčastěji u oceánů, když je to oceanus.;-)

Anonymní
Avatar
# 16.06.2009, 20:48

Vzpamatujte se vy všichni, kteří v tom vidíte cokoliv nového. Tyto tmavé různě zvlněné oblaky se vyskytují od té doby, co existuje kupovitá oblačnost a s ní spojené přeháňky a bouřky. Nechápu tuto novou senzaci. Přitom jde o normální projev počasí, který se vyskytuje odjakživa, tvoří ho vzestupné proudy teplého vzduchu před bouřkou nebo deštěm a různé turbulence se vyskytují v oblacích opravdu dost často. Počasí pozoruji už od 80. let a ani bych nespočítal, kolikrát jsem už hlavně před bouřkou tento typ oblaků viděl.
Než něco o počasí napíšete, podívejte se občas na oblohu hlavně při výskytu bouřek (hlavně když se před bouřkou zvedá vítr) nebo na začátku studených front a potom už vám tento oblak tak výjimečný rozhodně nepřijde.
A mimochodem, první tři obrázky z toho odkazu nejsou nic jiného než animace vytvořené zřejmě Terragenem, počítačový vzhled na nich nemají jen oblaky, ale i krajina pod nimi.

Anonymní
Avatar
# 19.06.2009, 22:52

Po asi tyzdnovom pozorovani oblakov v Podunajskej Nizine som tzv.Asperatus videl cca 10x,aj dnes som ich videl vela,cize to iste neni nic vynimcne.

116
# 20.06.2009, 07:59

Podle mě se Asperatus vyskytuje úplně normálně. Jen v posledních dnech jsem ho viděl několikrát. Myslím, že to je absolutně normální oblak, z kterého jenom media dělají záhadu.:!!:

Anonymní
Avatar
# 24.07.2009, 18:34

No tak ani jeden není dělaný na PC!! První je focený takzvanou High dynami range technikou s přehnaným mapováním tónu, což má za výsledek "nerealitu", jinak v USA jsou paneláky stejné skoro jak u nás ;) Zbytek je stoprocentní. 3. je focená při západu slunce, možná při východu kdy se v atmosféře červené světlo láme pod jiným úhlem než ostatní části spektra. Tudíž to nasvítí mraky do oranžova (u nás se tomu říká červánky :)) )
Tohle nafoceno v ústí nad Labem, URL

157
# 03.08.2009, 19:01

poslední týden sem ten asperatus viděl několikrát včera při bouřce nebo i jen tak takže asi nic vyjímečnýho, včera při bouřce byl i pěkný mamatus;-)

0
# 03.08.2009, 21:23

tie oblaky vyzerajú hrôzostašne, ak to nie je fotomontáž tak zbohom. Asi ani túto noc nezaspím, aj tak budú asi búrky.Na západe maďarska to vyzerá zle

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.