Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Radar po 5 minutách

311
# 21.06.2024, 10:45

Mně by ještě vyhovovalo, kdyby byl alespoň uchovávaný nějaký archiv ve vyšším rozlišení. Nějak nerozumím tomu, proč zde na webu je v sekci radarové snímky malé okénko s radarem, kde je tedy archiv několik dní dozadu, ale nedá se to více přiblížit. Takže kdyby byly nějak sjednoceny radar na mapě se sekcí radarové snímky, určitě by to všichni uvítali. Kolikrát se chci podívat třeba na včerejší situaci, protože jsem si něčeho nevšiml, či jsem byl mimo domov a v tom radarové snímky z toho moc nevidím, kde přesně např. bouřka šla.
Díky :)

11
# 21.06.2024, 11:21

John Deere
Ano jsou lidi kteří používají webové radary. Když něco dělám na PC, tak si jen otevřu záložku. Jednoduché.

Jinak již dlouho používám většinou slovenský radar, protože snímky po 5 min. už má dlouho (nehledě na jiné funkce co český nemá) a pro mou lokalitu je dostačující. Má široký záběr. "Vidím" s ním téměř až ku Praze, celé Maďarsko - krom jihu - a větší část Rakouska. Polsko jen jeho jižní část, ale to dostačuje.

# 21.06.2024, 14:35

In-počasí
Mně se teda moc nelíbí to, že krok je po 10 minutách, i když aktualizace dat je po 5 minutách, protože každý update přijdeme o předchozí sérii snímků (po minutách 5,15,25 atd...), musíme si počkat na další update, abychom znovu viděli sérii snímků (po minutách 10,20,30 atd...). Rozhodně bych nabízel krok po 5 minutách, aby aktualizace dat seděla s časovým krokem.

Ad: Mimochodem je to docela matoucí, když krok nesedí s aktualizací dat.

33
# 21.06.2024, 14:54

Ano, bral bych taky po 5 minutách a mít možnost si třeba nahrát delší řadu, jak je to třeba na tom zmiňovaném slovenském radaru (myslím, že mají až 60 snímků a různou rychlost přehrávání).

# 21.06.2024, 14:57

TommyAst
Já tedy doufám, že to vylepší, protože toto za mě nejsou Open Data, ale spíše Open random databáze nějakých random souborů bez dokumentace, ve které se nikdo nevyzná a pro nějaké základní informace nepoužitelný... :D Ale předpokládám, že to je v nějaké testovací verzi, tak snad se v bližší době dočkáme lepší formy a formátů.

314
# 21.06.2024, 15:13

Mr. Lightning
Ty formaty dat a webove stranky jsou v nekterych mistech dost pofiderni, mimo jine barevna skala na mapach. Tedy radarove, bleskove, satelitni snimky na tom vubec spatne nejsou, ale treba mapy teplot a srazek uz jsou horsi.

Zajimava je struktura stranky proti automatickemu stahovani, hlavne u datovych souboru ze stanic - historicka data. Ale je to i jinde, zabraneni automatizace.

Otevreni dat je na zaklade zakona, nebo dokonce smernice ci projektu v EU, od 09.06.2024. S prehlednosti zverejnenych dat je to horsi, pro ty, co to s PC neumi vyrazneji nadprumerne oproti BFU je to nepouzitelny. Bude sranda vylustit co je co.

# 21.06.2024, 15:16

TommyAst
True, plně souhlasím.

# 21.06.2024, 16:07

Mr. Lightning
TommyAst
Valep

Přesně tak, souhlasím, lépe bych to nepopsal.

# 21.06.2024, 19:24

Tak radši radar nejde. ČHMÚ spadlo když se něco děje

314
# 21.06.2024, 21:24

Pavell88
Silny napor uzivatelu. radar.bourky.cz jde celkem OK a radar tady na in-pocasi vypada taky dobre. Ale trochu ten napor poznat je.

# 17.07.2024, 15:02

Nezlobí někomu taky na webu radar?

# 17.07.2024, 15:10

Petrolec
Co přesně tím myslíte? Aktuálně žádný problém nepozorujeme ani nemáme hlášený.

293
# 17.07.2024, 15:14

In-počasí
Došlo k výpadku radaru Skalky, data se tak přebírají teď přebírají z radarů na Slovensku (Maly Javornik a Kubinska Hola).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.