Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Trvalé sněžení, hlavně na jihozápadě Čech i vydatné s komplikacemi v dopravě

Diskuse o počasí Návrhy na vylepšení Ventusky

33
# 14.05.2023, 19:25

Zkuste prosím do budoucna přidat na Ventusky pár funkcí. Navrhuji 1) přidat izolinie (snad to píšu správně). Tím myslím izobary, izotermy atd. Například u srážek, pokud jsou linie, z mapy se potom lépe čte, lépe vyniknou jednotlivá jádra, jednotlivé srážkové rozdíly. Když píšu izolinie, myslím opravdu jenom tenkou slabou černou čáru - velmi tenkou.

2) Navrhuji přidat možnost zobrazit hranice států o větší tloušťce. Všímám si, že hranice se poměrně ztrácí a nejsou tak patrné, pokud se začne více zoomovat, což je trochu škoda, protože je to úplný základ pro orientaci v mapě - státy, kraje, regiony. Barva bílá, černá je úplně OK, jenom bych uvítal možnost trochu větší tloušťky.

Děkuji.

# 14.05.2023, 22:36

am96
Děkujeme za nápady. Hranice mi přijdou celkem dobře viditelné. Případně si na webu v nastavení můžete zvolit jejich barvu - bílou nebo černou. Černé jsou potom ještě více viditelné. Izolinie sice občas mohou být užitečné, ale aktuálně o nich neuvažujeme. Ty mají spíše smysl pro kombinování více vrstev (že si zobrazím teplotu jako barevnou vrstvu a tlak potom jako izočáry). Dělat izočáry třeba u srážek je už nadbytečné a byla by to jen nepřehledná hromada čar. Hodí se víceméně jen pro tlak, kde je důležité sledovat jeho změny.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.