Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Grafický nedostatek na Ventusky

42
# 10.07.2022, 11:53

Měl bych pro Administrátora takový vzkaz. Když sleduji Ventusky vypadá to, že je to vážně vymakané. Perfektní zobrazení různých parametrů pro jakoukoliv lokalitu. Ovšem, jakmile se dostanete na extrémní hodnoty, což je na Ventusky většinou tmavě hnědá barva, tak už se velmi těžkou čtou hodnoty viz obrázek, které přitom člověka zajímají a mají velký rozsah.

Na těch obrázcích jsem schválně vybral výmluvný příklad, ovšem ta tmavě hnědá je vidět často i u jiných zobrazení běžnějších veličin.

rychlost větru v 10 hPa - dole kde jsou nižší hodnoty jsou krásně vidět čísla, nahoře kde jsou extrémní hodnoty nelze bohužel nic přečíst, max. že je to někde nad 140 km/h podle stupnice. Kliknutím do mapy na 1 konkrétní místo a zobrazení hodnoty podle mě moc nepomůže, protože člověk chce vidět ty rozdíly v prostoru a na mapě, ventusky.com
Když dám pryč čáry, tak je to stejné, prostě barva čísla je na 99% indentická s barvou vrstvy a stěží lze přečíst, ventusky.com
42
# 10.07.2022, 11:58

Řešení je přitom jednoduché. Pro extrémní hodnoty zvolit jinou barvu například růžovou nebo fialovou, hlavně světlejší odstín. Ta hnědá je prostě moc tmavá .

Jak je to správně je vidět například u extrémně nízkých teplot nebo stejná bílá barva je u extrémně nízkých hodnot tlaku.

Další řešení je zvolit jinou barvu těch čísel od určité hodnoty, aby barvy nemohly být totožné. Například pro tu tmavě hnědou kdyby byly čísla bílá, tak by byly krásně vidět.

Tady je to v pořádku, ventusky.com
Tady to vyřešili jednoduše, pro jinou barvu hodnot mají jinou barvu čísel, aby se nepřekrývaly dvě stejné barvy, wetter3.de
# 10.07.2022, 13:51

aura_33
Děkujeme, tohle podporujeme v mobilní aplikaci, kde jsou ty hodnoty jinak zbarvené: https://www.ventusky.com/app Podporu na webu plánujeme také.

42
# 10.07.2022, 14:17

In-počasí
Díky za tip, zkusím tu aplikaci stáhnout. Mě by ani nenapadlo, že v tom může být větší rozdíl.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.