Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Nová aplikace In-počasí na Android a iOS

# 10.08.2020, 09:12

In-počasí má novou aplikaci na iOS a Android! Nová verze přináší podrobnou předpověď počasí i s radarem.

V tomto měsíci postupně přecházíme na novou verzi naší aplikace In-počasí na iOS a Android. Nová verze přináší především úplně nový vzhled, radarové snímky či podrobnější předpovědi. Zároveň nám umožní mnohem častěji vydávat aktualizace a přidávat nové funkce. Jedná se o úplně novou verzi, kterou budeme samozřejmě nadále vylepšovat - současná verze ještě není zcela odladěná.

Na iOS je také nově aplikace dostupná zdarma (dříve byla zpoplatněna). Na obou platformách je zároveň zcela bez reklam.

Další informace o aplikaci najdete na stránce: In-počasí na Android a iOS

V tomto vláknu můžete psát dotazy k novým verzím aplikace.

Radar
Sada widgetů
Úvodní obrazovka
# 10.08.2020, 17:30

In-počasí
Měl jsem tu starší verzi této aplikace, kterou jsem teď kompletně odinstaloval vymazal pro jistotu i Cookie a veškerou historii z mobilu a později znovu nově nainstaloval pod názvem In-počasí na Google Play. Pod názvem tedy In-počasí, jak je uvedeno v textu. A celý mobil ještě i restartoval a několikrát vypnul a zapnul.

Ale bohužel se mi opět nainstalovala ta stará původní verze kterou jsem již měl, zcela beze změn.

Tak se obávám, jestli to nebude tím, že mám starší verzi Androidu 4.x-...
Na Google Play je to prý až od verze 7.x-...

Nebo co jsem udělal špatně a jak to mám tedy opravit, aby jsem měl tuto novou verzi?

Nový mobil ani přeinstalování operačního systému na nejnovější verzi Andriodu se mi rozhodně kvůli to nechce.

Takže jestli je to právě tímto, tak bohužel. Zůstanu u té staré verze. Dokud ji bude můj Android podporovat.

Jak dlouho bude prosím trvat podpora staré verze aplikace na Android 4.x-...?

A nebo se to do konce měsíce ještě doladí i pro starší verze Androidu?

Díky za vysvětlení. :)

# 10.08.2020, 19:59

Ondráš*
Potřeba je alespoň Android 5.0. Aktualizace ještě nemusí být dostupná všude - Google trvá, než to na svých serverech zpracuje několik dní. Starší verze aplikace zatím zůstane podporována, o jejím vypnutí zatím neuvažujeme.

# 10.08.2020, 20:30

In-počasí
Aha? Tak to je smůla. Jak jsem psal, mám jen Android 4.x-..., tak až "pětka" pomůže.

Budu muset vydržet u té staré verze.

Díky.

# 11.08.2020, 07:46

Po dlouhé době jsem to opět zkusil a zatím se zdá, že to na Note 9 (Android 10) jede .. :)
Jediné, čeho si všímám, že i když dám interval aktualizací 15 minut, tak to trvá déle.

Např. ted mi to píše naposled aktualizováno 6:57 a přitom už je skoro o hodinu později.

13548
# 16.08.2020, 22:42

Mám android 9,po instalaci nové verze hrůza děs,vůbec nebo pomalu se načítá,a nepřesně lokalizuje polohu,lze to nějak reinstalovat na tu starší verzi než to doladíte?

# 16.08.2020, 22:44

janek24
Lokalizaci polohy neovlivníme - to používáme služby Google. V jiných aplikacích vám funguje dobře? Jaké místo ukazuje? Rychlost aplikace ještě trochu odladíme.

13548
# 17.08.2020, 08:41

Všechny ostatní aplikace mě fungují normálně.

# 31.08.2020, 10:42

In-počasí

Chtěl bych se zeptat, zdali plánujete aplikaci pro Apple Watch? Případně v jakém časovém horizontu.
A můj druhý dotaz by směřoval k beta testování na iOS platformě. Jestli je možné se přes testflight zapojit či nikoliv?

# 31.08.2020, 10:47

Petr Bouma
Je to spíše dlouhodobý plán, před ním je několik funkcí, které chceme dokončit dříve. V září to budou určitě widgety pro iOS 14 na plochu (ve vývoji jsou krásné). Zatím beta testování děláme interně a zapojit se není možné. Děkuji ovšem za zájem.

Co byste na hodinkách chtěl nejvíce: 1) aktuální teplotu venku 2) radar 3) klasickou ikonovou předpověď na příští hodiny ?

5
# 31.08.2020, 11:31

Kde na Google play najdu novou verzi? Aktualizace stále nikde a preinstalace nepomáhá.

# 31.08.2020, 15:04

jarjik
Zatím tam stále není pro všechny uživatele. Pracujeme ještě na úpravách ve widgetech (rozšiřujeme jejich nabídku). Finální verze vyjde ve druhé polovině září a ta již bude dostupná všem.

# 02.09.2020, 22:35

Novou "betu" používám od jejího zveřejnění a vypadá pěkně, ještě trochu rozšířit nabídku widgetů.
Přimlouval bych se ještě k volitelné možnosti zobrazení teploty nahoře v notifikační liště, jako to bylo ve staré verzi. Je to vlastně v mém případě, proč používám zároveň obě verze Vaší apky. Starou jsem si naklonoval a používám ji k zobrazení teploty v liště, u nové verze se mi více líbí widgety.
Předem velice děkuji za ochotu.

# 02.09.2020, 22:39

happyBOY78
Děkujeme, notifikace určitě využívat chceme. Chcete tam především aktuální teplotu předpokládám? Teď během září musíme ovšem dokončit především ty widgety.

# 09.09.2020, 14:03

Ano, jde mi hlavně o aktuální teplotu. Ale výhledově i třeba o vyskakovací notifikaci na možnost deště :-)
Předem děkuji a přeji hodně sil do vývoje :-)

# 25.09.2020, 09:02

Dobrý den,
dnes mi přistál váš povedený update aplikace na ios s widgety. Měl bych dva dotazy jestli něco takového nemáte v plánu.
1) Možnost změny barvy pozadí widgetu.
2) Přidat do aplikace možnost nastavení oznámení například pro západ/východ slunce a to třeba 45 minut před touto událostí
Děkuji

# 25.09.2020, 09:17

Petr Bouma
Zrovna před pár minutami jsme ji vydali :) Změnit barvu pozadí by šlo, ale moc nevím, na jakou barvu? Tahle umožňuje nejlepší kontrast mezi písmem / ikonami a pozadím - takže je vše dobře viditelné a čitelné. Oznámení o východu a západu Slunce neplánujeme dělat.

ota
Avatar
2126
# 25.09.2020, 09:56

In-počasí
Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s novou verzí pro Android? Bude také vypuštěna v nejbližší době?

# 25.09.2020, 10:05

ota
Testujeme ji. Vydání očekávám v příštích dnech. Až bude, dáme vědět.

# 25.09.2020, 11:13

In-počasí
Děkuji za odpověď. No do této chvíle jsem používal aplikaci Carot Weather, kde je možnost výběru z vícero pozadí. Nejvíce mě zaujala možnost AMOLED. Souhlasím, že s většinou barev, například se zelenou, kterou posílám pro představu, tak to moc dohromady nejde. Ale ta AMOLED je super kvůli čitelnosti, ale i šetření baterie. Zasílám foto pro představu.

Dále je veliká škoda, že neplánujete oznámení východ/západ slunce. Pro mě jako člověka, který se pohybuje pešky je to dosti zásadní informace. Jakmile obdržím oznámení, že za 45minut zapadá slunce, tak vím, že to je čas vyrazit domu. Co se dá ale dělat. Snad alespoň možnost změny pozadí widgetu přibude.

Vzor - AMOLED (vrchní)
Možnosti pozadí

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.