Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Název služby Počasí u vás

# 10.12.2019, 12:38

Uvažujeme o upravení názvu služby Počasí u vás. Pro některé nově příchozí uživatele je současný název špatně pochopitelný. Jaký název této služby by se vám líbil? Můžete hlasovat v anketě nebo napsat vaše návrhy do příspěvků. Děkujeme :)

Jaký název by měla mít služba, kde lidé sdílí počasí s ostatními?
Počasí u vás
8 (89 %)
Pozorovatelé počasí
0 (0 %)
Reportéři počasí
0 (0 %)
Počasí od lidí
0 (0 %)
Síť pozorovatelů počasí
1 (11 %)
Sdílej počasí
0 (0 %)
Celkem hlasů: 9
# 10.12.2019, 13:15

Jednoznačně bych z těch všech jmenovaných názvů zachoval název: "Počasí u vás".

Je to už dost zažité a naopak některým starším stálým přispěvatelům by to bylo jaksi nepříjemné.

Mé vyjádření k jmenovaným variantám názvů i když do této služby nyní už nepřispívám (začnu odzadu):

1. Sdílej počasí - hodí se spíše někam na sociální sítě.

2. Síť pozorovatelů počasí - zní mi to jako, by ta služba byla jenom pro pár "vyvolených" uživatelů, kteří tam pravidelně několikrát denně přispívají (viz např. Ňuňu, Slunečník, janek24 a další...) a ne pro všechny i ty "sváteční" nebo anonymy bez přihlášení.
Služba je a měla by být i nadále pro všechny.

3. Počasí od lidí - mi zase přijde takové všední, fádní a nezáživné.

4. Reportéři počasí - vypadá opět jako někde v televizi, rádiích nebo v dalších médiích, ale ne na stránkách o počasí.

5. Pozorovatelé počasí - nevím, ale je to takové divné. Tady jde především o aktuální počasí a ne o lidi, kteří ho zaznamenávají, pozorují nebo někam hlásí, sdílí apod.

Takže za mě se z těch možností v anketě nejvíc hodí původní název Počasí u vás.

# 10.12.2019, 14:10

Jinak mě tak napadlo, když už chcete změnit název dané jmenované služby, tak bych navrhoval v anketě namísto uvedené možnosti Pozorovatelé počasí trochu přehodit slova a upravit název sekce na: Počasí u pozorovatelů. A nebo zachovat ten původní název.

To už zní přece lépe a nebudí to tolik dojem, že jde více o dané uživatele, pozorovatele, ale přímo o počasí u nich v jisté lokalitě.

622
# 10.12.2019, 15:29

V tom názvu problém není :),spíše vadí že spodní část příspěvku od uživatelů (datum,čas ,jméno..) zabírá třetinu toho celého příspěvku,a tím pádem se na displej vejde jen pár uživatelů :(,dřív se jich na stránku vešlo mnohem víc..a bylo to přehlednější.

# 10.12.2019, 16:17

Karel83
To mi ani nepřišlo, ale alespoň jsme tedy odkazy Smazat a Editovat u vlastních příspěvků začali zobrazovat na jednom řádku. Tím se ta spodní část vlastních příspěvků významně zmenší.

Ondráš*
Jasné, chápu a děkuji za názor.

ota
Avatar
2132
# 10.12.2019, 17:06

In-počasí
Za mě je současný název ideální, ale pravda je, že jsem na něj možná jen zvyklý. Já osobně bych to ale neměnil.

# 10.12.2019, 17:30

ota
Děkuji.

Abych více rozvedl ten důvod - jde především o úvodní stránku, kde byl pod mapou box s názvem Počasí u vás a v podstatě nově příchozí návštěvník ho vůbec nechápal (čekal tam jeho město a ne nějaká cizí). Teď jsme to tedy vyřešili tím, že jsme ho pojmenovali Hlásíte nám počasí a vede na službu Počasí u vás, což tedy asi měnit už nijak nebudeme.

# 10.12.2019, 19:00

In-počasí
Aha? Tak to potom ano. Díky. :)
Tím přejmenováním názvu na Hlásíte nám počasí na hlavní stránce se myslím vše vyřešilo. I přes to, že tato možnost ani v anketě nebyla. :D
Jinak bych to samozřejmě také ponechal všechno jak je při starém, ten název Počasí u vás a tak.
No já na hlavní stránku moc nechodím, ale už přímo na danou sekci, odkaz apod., jelikož to tu už znám. Ale pro ty nové návštěvníky, resp. nově zaregistrované uživatele to bude jistě přínosem.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.