Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po zbytek týdne již denní teploty kolem příjemnějších 25 °C

Diskuse o počasí Tabulkový přehled stanic

# 28.05.2019, 17:31

Na stránku Aktuální počasí jsme dnes přidali tabulkový přehled stanic. Vypisují se vždy první 4 a to dle teploty, srážek nebo větru. Snadno tak můžete sledovat maxima k danému měření. Všechny stanice potom najdete na samostatné stránce Meteostanice aktuálně.

Je to i dobrá alernativa pro ty, co jim třeba nevyhovuje zobrazení na mapě. Hlavně jde ovšem snadno vidět maxima z aktuálního měření. Navazuje to na oblíbený přehled maxim a minim na úvodce. Data bereme ze 192 stanic, což je jedna z největších sítí v Česku.

Nový tabulkový přehled stanic
# 28.05.2019, 18:15

Tak to je super krok a urcite se hodi. Tabulka se da pouzit mnohem jednoduseji, nez nova mapa (tezko pouzitelna pro bash) a vse je na jedne strance, vc. stanic CHMI.

A funguje to i bez JavaSkript, vypis vsech stanic, serazenych podle teploty vsestupne, sestupne, dale sestupne podle srazek a vetru (vypis vsech stanic s ruznym razenim):

https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/seznam.php?order=temp_max&region=0
https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/seznam.php?order=temp_min&region=0
https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/seznam.php?order=precip&region=0
https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/seznam.php?order=wind&region=0

Da se snadno navolit serazeni tabulky i rozsah uzemni, muzu tak zachytit a zanalizovat kazdou situaci vyznacneho pocasi.

Super, diky

ota
Avatar
730
# 28.05.2019, 18:40

In-počasí
Taky se musím přidat s pochvalou, tabulka s různými možnostmi řazení je skvělá věc, klobouk dolů, tohle je opravdu dobrá práce. Je to přesně to co mi tady chybělo.

# 30.05.2019, 23:37

In-Pocasi

Jde nejak, aby se mi pod urcitou URL adresou vypsaly vsechny stanice ? Vzdy se vypisou pouze prvni 4, URL smerujici na vsechny stanice nejde.