Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Pozor na velmi silné bouřky, přívalové srážky mohou působit rozsáhlejší škody - sledujeme on-line

Diskuse o počasí Kvalita některých příspěvků

# 10.12.2013, 14:24

Poslední dobou se tu množí příspěvky typu chci sníh, chci jaro, mám rád zasněžené Vánoce apod. do většiny vláken nepatří a budou smazány. V horším případě ještě někteří uživatelé rozvíjejí OT v souvislosti s přáním druhých (např. příspěvky typu jak můžeš chtít teplo na Vánoce, k Vánocům patří sníh!!). Tohle je diskuse o meteorologii a ne o preferencích jednotlivých uživatelů, které má stejně každý vlastní a nemá smysl o tom diskutovat.

Zároveň opět doporučuji přečíst stránku: Jak přispívat na In-počasí.

Děkuji a budu se těšit na obsahovou a zajímavou diskusi k jednotlivým vytvořeným tématům.

58
# 10.12.2013, 14:55

V jednom tématu jsem upozornil na "trolly", kteří do diskuse nikdy nepřispěli ničím zajímavým, ale jen neustále provokují a dokonce i uráží jiné uživatele. Můj příspěvek byl smazán, zato příspěvek trolla ponechán. Asi je čas si najít jinou diskusi... :)

0
# 10.12.2013, 15:00

Přesně tak jak píšeš. Mně byl taky smazán příspěvek, myšlený v nadsázce. Napsal jsem, že aby se hlavně teď založilo zase téma přechod TN 20 prosince a vydatné sněžení a za to dva smajlíci. Přesně, půjdu taky pryč odtud.

# 10.12.2013, 15:02

Ondris
Příspěvek tam nepatřil, stěžování na trolly nemá nic společného s Počasí na Vánoce a rozvíjelo by další OT příspěvky (reakce těch, které jako trolly označuješ atd.) - tudíž by celé téma bylo zničeno. Tyto informace stačí poslat moderátorům diskuse a nebo do tohoto nového tématu.

Pak by to tu vypadalo jako dříve: Arktický vzduch do Európy nebo ZIMA 2007/2008.

Je lepší, když tu budou 2 kvalitní příspěvky za den než 20 zbytečných.

86
# 10.12.2013, 15:15

Procházení starých diskusí je opravdu děsné - tenkrát to ani nevypadalo jako diskuse (oproti tomu je dnes diskuse na úrovni).

Mám pocit, že tyhle hloupé příspěvky, zde zasílá pár uživatelů, který mají nutkání se vyjadřovat ke každému tématu několikrát denně.

818
# 10.12.2013, 16:35

A proto si také myslím, že nyní usoudí právě tito uživatelé, že toto není diskuze pro ně a někdy mě připadá, že se dotyční domnívají, jako by byli na nějakém obyčejném chatu o všem možném dohromady. Někteří se už v tomto vláknu přiznali. Souhlasím s vítězstvím kvality nad kvantitou, podobně bych toto aplikoval na počet členů.

54
# 10.12.2013, 17:57

Já jsem si přečetl namátkou příspěvky v jedné ze dvou diskuzi, z roku 2008 a musím zas uznat že uroven diskuze za těch pět let, šla hodně nahoru. Těžko jsem tam hledal příspěvek k věci, i když jich tam asi par bylo.

58
# 10.12.2013, 18:31

tom-791
No jestli jsi narážel na mě, tak to byl můj první OT příspěvek v reakci na tvůj, ve kterém jsem chtěl upozornit na uživatele, kteří tu ostatní spíše uráží, než aby přispěli něčím hodnotným. Před rokem jsem od jednoho za odlišný názor na zimu dostal dokonce spršku nadávek do soukromých zpráv. :)Tohle mi přijde mnohem horší, než OT typu: "Kdy si myslíte, že v Praze napadne 20 cm sněhu?" Holt je třeba se smířit s tím, že ne každý , kdo se zajímá o počasí, má takové znalosti, aby do diskuse přispěl hodnotněji.. :)

# 10.12.2013, 19:01

Jelikož sám nejsem nijak zdatný meteorolog, tak sem chodím hlavně číst příspěvky těch zdatnějších, abych měl představu, co nás asi čeká. Bohužel mám pocit, že převažují příspěvky, které jsou obsahově naprosto k ničemu. Myslím si, že by bylo vhodné vytvořit nějakou sekci typu "Všeobecná diskuze o počasí" nebo tak něco, tam by se mohlo tlachat o snech, přáních, apod.. Funguje to tak na většině fór, kde je většinou nějaké offtopicové vlákno.

13548
# 10.12.2013, 21:07

Já si myslím,že se diskuse hodně zlepšila,ale já se zatím zaměřuji spíš na téma Počasí u vás,protože mě nebaví reagovat na příspěvky ,které provokují nás "normální" uživatele,a každý ví koho se to týká!

vit
Avatar
0
# 10.12.2013, 23:01

Tady ti slavni moderatoři maji byt radi že jsem ještě někdo chodi.Tyhle stranky jsem rad četl,ale ... Končím !

818
# 10.12.2013, 23:04

vit
Pokud máte na mysli konkrétní problém, podložte své tvrzení. Jinak nemá žádný význam a jedná se jen o nutnost jaksi "říci něco na závěr", pokud to tak je, tak musím konstatovat, že bude tato diskuze vyčištěna od dalšího plevele.

# 11.12.2013, 06:37

tom-791
Ale kvalita lidí, je už tak všeobecně nízká, že pokud vyčistíte diskuzi od všeho "plevele", pak tu třeba zůstanete sám, což prodeji reklamy, tak nějak moc nepomůže.:D
Tady je hodně pitomců, ale bránit jim ve přispívání, je popíráním skutečnosti, že je blbost na světě, což je vlastně velká hloupost.Diskuze bude nezábavná,sterilní a naprosto beze stopy "života".;-)

# 11.12.2013, 07:35

In-počasí
Aby tohle mohla být odborná diskuze, museli by sem chodit jen meteo-odborníci, ale tento stav tu opravdu není.Kdyby to mělo nastat ihned, zůstal by tu administrátor s moderátory a dokážu si docela představit, jaký by to celé, asi pak mělo smysl.
Navrhuji zřídit sekci "lůzrů" a amatérů na hádky a přání a sekci ekzaktních meteo specialistů, kterou by "lůzři" mohli jenom číst.:D

0
# 11.12.2013, 08:06

Zarathustra: Můžete tu sekci lůzrů založit přímo vy a ihned přispět něčím zajímavým, aby jsme si něco zajímavého od vás přečetli ;-)

# 11.12.2013, 08:21

koule
Tuto sekci založí samozřejmě administrátor IN Počasí, na základě vaší diagnozy.
Když na to přijde, klidně tam budu přispívat a vůbec nebudu pociťovat jako vy komplex z toho, že vás tam někdo spravedlivě zařadil, neopustím vás totiž v této těžké chvíli.:D Je od vás ale hezké, že se vám líbí nápady jiných, když svoje vlastní nemáte, máte tedy i své lepší stránky..:D

28
# 11.12.2013, 10:14

Nechci zde působit nějaké potíže, ale myslím si, že i ti moderátoři, kteří tady v současné době jsou, plácají větší nesmysli, než někteří jiní uživatelé... Tím chci říct, aby jste se vy (od IN-POČASÍ), zamyslely nad tím, koho můžete považovat za moderátora těchto komentářů. Často se tu stává, že jsou (jak už tu bylo řečeno) odstraňovány komentáře, vyhovující tématu, ale zároveň nevyhovují daným moderátorům...(To může např. vést k opuštění takovéto diskuse). Radím, nechte tomu volnější průchod.

818
# 11.12.2013, 10:27

Fero
Tady se musím zastat moderátorů, protože už je přeci jen nějakou dobu znám, moderátorem se nemůže stát žádný nováček ani někdo, kdo problematice nerozumí či rozumí jen minimálně. Některé dokonce znám velmi dobře z prostředí mimo tento web a ke své funkci přistupují skutečně zodpovědně. Byli vybráni skutečně uživatelé, kteří diskuzi obohacují.

Opět situace, kdy mluvíte v hádankách a chce to Vaše tvrzení podložit třeba konkrétním případem, kde si myslíte že nebylo jednáno správně. Ono to, že příspěvky z Vašeho pohledu klasifikované jako hodící se do diskuze či do daného tématu, nemusí být jednak klasifikovány jako hodící se do diskuze či daného tématu z pohledu moderátorů nebo vedení a to ne proto, že by si někdo z nich jak se říká "na někoho zasedl", ale protože dokáží posoudit zda se tam či tam příspěvek hodí nebo nikoli.

13548
# 11.12.2013, 11:53

Reakce některých uživatelů mě v tomto tématu připomíná pořekadlo o potrefených husách!

# 11.12.2013, 12:55

Fero
Je nutné uvést konkrétní příklad. Pokud má kdokoliv pocit, že mu moderátor zbytečně smazal příspěvek, může se na mě obrátit. Nikdy jsem takovou stížnost nezaznamenal. Plně za nimi tedy stojím, odvádějí zde kvalitní práci.

Tohle vlákno (problém nekvalitních příspěvků) se týká pár (cca 10%) uživatelů, kteří sem posílají nesmyslné příspěvky. 90% ostatních uživatelů přispívá hezky k věci, bez toho aniž by osočovali druhé. Pro těch 10% uživatelů bude opravdu lepší si po dnešku najít jinou diskusi, spíše chat.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.