Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, výjimečně s přívalovými srážkami nebo i kroupami

Diskuse o počasí Počasí u vás

182
# 10.04.2012, 21:18

Dovoluji si ještě připojit k "počasí u Vás"

Když jsem na cestách či někde na návštěvě několik dní jinde po ČR, tak snad mohu napsat počasí takové jaké vidím na onom místě, přestože píši z profilu u kterého je místo jiné. Nebo ne? Připsání nového místa samozřejmě považuji za nutnost. ;-) Toho jsem si vědom.

818
# 10.04.2012, 22:50

Stranik
To mohu určitě potvrdit, já mám také dvě místa. Ale buď píšu z jednoho a nebo z druhého v daný rozumný čas. Tady jde o to, že když někdo napíše z více míst např. po 5 minutách a je také vidět, že jsou to informace přímo z kamer ČHMÚ. Když přeženu, tak např. uložím si profi meteostanice ČHMÚ a posílám počasí a údaje které tam jsou. Určitě může mít přispěvatel třeba 5 míst, jedno kde bydlí, druhé kam jezdí na rekraci, kam jezdí k babičce atd. Ale určitě nemůže fyzicky pozorovat na všech místech najednou. Myslím že jasné teď už. ;-)

5613
# 11.04.2012, 10:26

Ja taky mam na profilu Horice - Libonice ale casto sem i v Jicine tak kdyz pisu jaky je pocasi v Jicine tak to dam vedet.

# 11.04.2012, 11:04

Samozřejmě, že můžete psát z více měst. Tady se jednalo o uživatele, který v jednu chvíli posílal 5 příspěvků za sebou (přesně podle webových kamer).

818
# 15.04.2012, 14:14

Opět další uživatel přináší info během cca 5 minut ze třech míst i s fotkou kamery bez zdroje - Jablonec nad Nisou, Jistebsko a Jizerka. :(

156
# 15.04.2012, 15:33

tom-791
Nejen že info takového "člena" je k ničemu ale navíc je systémem vyhodnocován jako nejaktivnější:D:D:D. Podobně jako fotky člena,které mají po 5 minutách 35 bodů(některé velmi dobré,jiné naopak)všechny hodnoceny stejně:D:D:D. Proto nepodporuji na stránkách podobná hodnocení, vede to k poklesu kvality obsahu. Z jiného pohledu toto zvyšuje četnost příspěvků, zhlédnutí, přihlášených členů, návštěvníků a tím atraktivnost stránek pro komerční účely. Je na provozovateli stránek co je pro něj prioritou,zda kvalita nebo kvantita;-)

818
# 15.04.2012, 18:03

Pavel53
Kvůli tomu se toto právě množí no. Chtělo by to smazat a stornovat. Toto bych řekl, že nezvýší kvalitu, což je tady pokud jsem doposud nebyl na omylu, číslo 1. Kdyby nebylo, tak by tu myslím nebylo tolik lidí a stránky jsou podle mě celkově oblíbené. ;-)

# 18.04.2012, 11:25

Způsob hodnocení jedním bodem byl změněn. Příspěvek s fotografií je ohodnocen jedním bodem jen, když má více než 3 označení pěkné. Tedy jen za kvalitní fotografie se dostane bod.

642
# 18.04.2012, 15:25

tom-791
ahoj.Je to asi 14 dní ,kdy jsem psal adminoj,že je třeba udělat a někde zveřejnit jistá pravidla a tímto chováním jsem dokázal ,že nynější systém je špatný.Jsem rád,že už si to nemyslím sám.Toť jako vysvětlení k mému chování za posledních cca.14 dní.Pokud se pravidla nesjednotí,budou se přidávat informace pouze s teplotou a pak * a pokud jich uživatel namastí za den 20-30 budu se chovat stále stejně.Tady přeci nejde o to,zda jsem desátý nebo stý,ale jde o to vědět a být informován.Uživatelé OWL - DREBY a další rozjeli informace ve velkém.Já na to opravdu admina upozorňoval.Stává se tu z toho přehlídka hovadin,ale kde nejsou daná jasná pravidla ,nejde očekávat nic jiného.Podle mě by fotka měla být pouze z místa kde se nacházím.Každý by měl možnost psát jen z jednoho místa.Fotka by neměla být sejmuta z WEB kamery.To si každý prohlídnem protože stránky známe.Měl by být omezen počet příspěvků za den.Myslím ideální 5 Je už jen na adminoj a správci těchto stránek co vymyslí.Nynější stav je ale srandovní (proto i u mě nově 3 místa Jablonec - jizerka-Jistebsko),ale já ho nevymylel.Jinak fotky přidávám aktuální a v ničm nepodvádím.To se o mnohých říci nedá.Stačí si fotku stáhnout a podívat se na informaci o fotce.Zveřejněna v dubnu a vyfoceno v březnu.Na digitálech jde přeci nastavit datum a čas.Nyní stačí cestou z práce naflákat deset fotek a hotovo.Je ale myslím normální zveřejnit fotku která byla pořízena v poledne klidně večer.Každý nemá možnost a čas sednout ihned k PC a poslat ji.Případný komentář pořízeno dnes v tolik a tolik + datum -čas je víc než přijatelné.Hezký den vám všem a brzo nová pevná pravidla pro všechny.:slunce:

642
# 18.04.2012, 15:31

ještě jsem zapoměl.Nejhorší co se může udělat,bodovaná soutěž.Já osobně bych to zrušil protože se vždy najde někdo,kdo bude chtít být ve žlutém trikotu :) Ale to už nezáleží na mě.

642
# 18.04.2012, 16:12

In-počasí
ahoj.Myslím,že ani toto není dobré řešení.Lidi si prostě navzájem klikat nebudou.Člověk je už takovej.Pokud bude na těchto stránkách něco bodováno,bude to stát stále za h.... To je můj názor.Tento web myslím slouží k tomu,aby lidi informoval ,aby byli informováni a hlavně aby informace poskytl tomu, kdo stránky navštíví.Nyní je to naopak a já jsem psal o nová pevná pravidla.Naštvalo mě to co se tu děje a udělal jsem tři místa pozorování.Nebyl problém nasekat za pár dnů sto bodů.Konečně se ozval i někdo další a tak doufám,že se s bodováním něco udělá.Že se zruší.Uteče třeba polovička lidí,ale to bude jen dobře.Tady se momentálně závodí a to dobře není.je potřeba poradit se s více lidičkama a vymyslet něco,co udělá opět tyto stránky atraktivní a hlavně KOUKATELNÉ.Jak se ale bude bodovat ničeho lepšího nedosáhnete.Žádné body!Třeba jednou za čtvrt roku napsat.....Knížku o počasí za stovku ( registrovaný zašle např. 10-20-30Kč/rok) posíláme uživateli xxx protože se nám jeho přispívání zdálo přínosné.Honění bodů přeci nemá smysl a já o tom již psal v osobní zprávě.

818
# 18.04.2012, 16:40

Podle mě většina přispívá, jak již zde někde i admin psal hezky a kvalitně. alka - Body jsou myslím motivací. Pro ty, co chtějí ale nahnat jakkoliv co nejvíce bodů to ovšem není - ti se musejí na toto upozornit popřípadě pokárat, to jsem si myslel i o Vás - ale trucování na způsob, že budu dělat to samé - špatné, co dělá někdo a mě nepřijde jako chytré řešení či upozorňování na nějaký problém.

Rozhodně bych neomezoval počet příspěvků, to by bylo podle mě trochu... no dost blbé. Myslím, že u většiny z nás funguje toto - je stálé počasí neaktualizuji tak často informace během dne, pokud se počasí výrazně mění, aktualizuji své info o počasí v místě pozorování úměrně proměnlivosti či změnám a nebo platí, že stavy počasí aktualizujeme v rozumné míře.

Navrhl bych pravidla, ale jen taková stručná, jasná, víc není potřeba - v Počasí u Vás samozřejmě:
> Nepsat najednou z více míst pozorování (u stanic ČHMÚ se to pozná lehce)
> Nedávat ke stavům počasí převzaté obrázky -(hlavně z kamer) max. jen pokud je tam něco zajímavého = výjimečně. * To ale záleží na adminovi, jak to přesně upraví
> Nepsat samozřejmě nesmyslné údaje, snažit se i text stavu počasí vyplnit srozumitelně.

To myslím stačí, to je základ. Pak budou stavy počasí v Počasí u Vás kvalitní. ;-)

# 18.04.2012, 16:55

alka
Tvé příspěvky a snahu nechápu. Nikdo kvůli bodům nepřispívá (většina uživatelů přispívá úplně stejným nebo lepším způsobem než před zavedením bodů). Naopak zavedením profilů se kvalita na diskusi a v Počasí u vás zlepšila, protože příspěvky jsou méně anonymní. Body jsou čistě orientační (soutěže a odměny za ně nebudou) - více méně vyjadřují počet zaslaných příspěvků.

Zasílání podivných nebo nesprávných příspěvků se zatím řeší jen individuálně (upozornění, případně zákaz přispívání).

642
# 18.04.2012, 17:01

tom-791
já nevím.Můj názor je ten,že bodování pouze znehodnocuje a to jsem za posledních cca 14-20 dní prokázal.Nebyl to truc.Choval jsem se tak, jak umožňují pravidla a jak se chová hodně z nás.On příspěvek Most LIŠČÍ VRCH 6 stpňů * je fakt k popukání.Takových je ale hodně.JÁ OSOBNĚ JSEM PRÁVĚ POSLEDNÍ DNY PROMAZAL A S NICKEM alka KONČÍM.ZALOŽÍM SI PROFIL NOVÝ A NA NĚM SE BUDU CHOVAT TAK,JAK BY ASI BYLO NORMÁLNÍ.TÍMTO PROSÍM ADMINA O ZRUŠENÍ PROFILU ALKA A S NÍM VŠEHO CO JE S TÍMTO SPOJENÉ.DĚKUJI

818
# 18.04.2012, 17:13

alka
Ale ještě k tomu. Nick "alka" znám a Jablonec nad Nisou jako místo pozorování k němu a vždy byly informace z něho podle mě kvalitní a aktuální. Možná by stačilo jen promazání těchto posledních míst, které jste přidával jako tedy "ukázku" co tu vše lze.

642
# 18.04.2012, 17:49

tom-791
Já bych rád,kdyby se každý nad sebou zamyslel a pak uděláme z tohoto webu opět to,čím býval než sem přišlo několik šílenců a psali o stavu počasí (pouze teplota) každých 30 minut.Není mi 20 ani 30 ani 40 :) abych trucoval,ale byl bych opravdu rád,kdyby se to vrátilo úrovní o rok zpět.Informace z Jablonce budou stále,ale musel bych promazat hodně abych se zbavil toho,co tu předvádějí ostatní které jsem poslední týdny napodoboval a to se mi opravdu nechce.;-)Měj hezký večer.

642
# 19.04.2012, 10:07

In-počasí
Nikdo kvůli bodům nepřispívá (většina uživatelů přispívá úplně stejným nebo lepším způsobem ...převzato z tvého příspěvku-reakce..a to mi nějak nesedí.Je potřeba se lépe dívat.Je tu 7-8 uživatelů co si tady z toho udělali závody KDO VÍC.Jestli to nevidíš a trváš na svém je mi líto.Nejsem sám s podobným názorem.Navíc si protiřečíš.Nikdo a většina nejde dohromady.Většina je normální,ale .......chce to otevřít oči a psát jim upozornění tak,jako když jsem se jim já 2-3 týdny snažil ukázat co je to za úroveň.Fotky z webu - fotky 5x za den-blbosti atd.Ono je lehké kritizovat,ale jsi admin a je asi horší zřídit trošku pořádek.Hezký den

642
# 25.04.2012, 06:16

jsme malé děti a honíme se za lízatkem ,nebo dospělí kluci které baví počasí a chtějí ze svého místa podat dalším nějaké ty informace?

818
# 25.04.2012, 12:11

alka
Myslím, že z tohoto platí ta druhá část věty. Ale nevím co tím sledujete. Co není v pořádku? I když souhlasím, že fotky v Počasí u Vás jsou převážně z kamer ČHMÚ, což je špatně. Pokud poukazujete na body, tak nezapomínejme, že také většina členů se účastní diskuse v sekci "diskuse".

642
# 25.04.2012, 13:32

tom-791
a teď se přiznám,že nerozumím.Nevidíte u některých ten denní nárůst?Co se týče fotek,tak asi nemůžu souhlasit s tím,že mám většinu z webu,ale já to nepočítal a počítat nebudu.Na to nemám bohužel čas.Prima den.Tak jsem si dal tu práci a počítal.U mě je to 33 z celkových 155 fotek.Když kouknete jinam,tak zjistíte že jsou jiní borci,Jizerka je zvláštní místo.Je tady u nás a tak jsem si dovolil občas použít screen z webu.Mám na každé fotce ale informace o počasí.To jest ,že je tam vidět jak je a jaká je obloha.Nepoužívám fotky psů,koček,domů,sjezdovek atd atd.Omlouvám se jestli Vás to pohoršilo.Už se tak neděje a dít nebude.Bodový přírůstek za dva dny u některých je minimálně zvláštní když se jedná o 200-600 bodů nemyslíte?Toho na diskusích asi dosáhnout nelze. Teď už opravdu hezký den.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.