Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Počasí u vás

# 16.12.2007, 18:40

Obracíme se na vás s prosbou o připomínky ke službě Počasí u vás. Co byste zlepšili, upravili, přidali nebo naopak ubrali.

Za názory děkujeme.
:snih:

157
# 16.03.2010, 08:35

Tak první připomínka po dvou letech? Šlo by, aby si systém pamatoval údaje o kraji, nadmořské výšce a tyto se nabízely k potvrzení? A dalo by se upozornit Choceň a podobné, aby psali aktuální počasí sem a ne bo března?. A reklama na Ski-Čenkovice několikrát denně? Jinak krásný nápad, s přispěním nadšených meteorologů to bude čím dál lepší. Jen je třeba to udržet v mezích. Tak to je vše, děkuji.

818
# 16.03.2010, 15:57

Je to výborné, sdělit tak lze aktuální povětrnostní situaci všem návštěvníkům. Akorát v nabídce stavu počasí chybí "skoro zataženo". Není to možná důležité, ale často bych ho použil.

# 16.03.2010, 17:00

Je to opravdu výborné, jen mi tam v nabídce stavů chybí "sněhová bouře". sice se tento jev vyskytuje jen velmi zřídka ,ale v neděli by ho určitě spousta lidí využilo :) :snih: :snih: :slunce: :slunce:

536
# 16.03.2010, 19:25

Zdravím
Je možné vložit archyvní údaje od jaroslavce do aktuálního nicku Jarda.?Předtím jsem zapoměl heslo a udělal jsem si nový.Jedná se o počasí v Toužimi.Pak se chci zeptat: je možné počasí u Vás vložit na webové stránky?A jestli je to placené .Moc děkuji
J.Ř

Anonymní
Avatar
# 16.03.2010, 19:27

Ano souhlasím je to vynikajicí to počasí Vás :) :) :)
Jen doufám, že aktuální příspěvky nebudou v budoucnu smazány (snad jen ty nesmyslné typu New York apod.)
A k té nabídce Stavů počasí bych přidal např. "skoro zataženo"; "mrholení"; "přívalový déšt nebo přehánka"; "kouřmo"; "duha"; "jinovatka" atd. Naopak bych odstranil "Skorojasno, Bouřky" a "Skorojasno Přehánky". Při skorojasnu se tyto jevy téměř nevyskytujou, stejně jako se zřídka vyskytuje "sněhová bouře"
Asi by byl trochu problém s vyobrazením těch patřičných symbolů.
Díky za zvážení :)

818
# 16.03.2010, 20:07

Michal
K tomu skoro jasnu nebo polojasnu by se hodily "blýskavice" (blesky v dálce). :blesk:

Anonymní
Avatar
# 16.03.2010, 20:22

Dobrý den Super web Počasí u vás
Jen zkouším co znamenají ty symboly.

Anonymní
Avatar
# 16.03.2010, 20:35

tom791
Ano, to je pravda, nebo také "vzdálená bouřka" kdy v dálce hřmí a blýská se :blesk: ale tu je třeba ještě polojasno :oblak:

818
# 16.03.2010, 20:55

Michal
To se dá nazvat jako "bouřka beze srážek", což může být i bouřka v daném místě, ale zatím, nebo úplně beze srážek-ty mohou být o kousek dál. Víme, jak dokáží být bouřky lokální.:oblak: :blesk:

Anonymní
Avatar
# 16.03.2010, 21:25

tom791
Ano. Ale ta blýskavice by se tam přidat mohla (symbol třeba samotný blesk bez mraku) a ty ostatní výše uvedené stavy počasí taktéž. :)

# 17.03.2010, 16:06

Nystrom
To předvyplnění mi také napadlo, ale zatím na to nebyl čas.

V těchto grafický ikonách oddělit skoro zataženo a zataženo je už dosti problematické. Jinovatka nebo duha už patří spíše do té textové zprávy - ty ikonky jsou jen pro rychlou orientaci. Pro tu blýskavici lze použít ikonku Skoro jasno, bouřky a upřesnit to v textu.

jaroslavec
Pokusím se o to.
Placené to určitě není, ale jediná možnost přebírání dat je zatím přes XML kanál, pro jehož zpracování je nutná znalost programovacího jazyka.

Anonymní
Avatar
# 18.03.2010, 15:13

mohlo by sa dať vyhľadať počasie k určitému dátumu, nech nemusím 50 krát klikať "späť", kým k tomu dátumu neprídem, najlepšie by bolo keby že si otvorím nejaké mesto, zadám dátum a ono mi to ukáže pridané počasie len z toho dňa...

Anonymní
Avatar
# 18.03.2010, 16:24

Anonymní
Ano s tým souhlasím, bylo by to skvělé.

Ještě by se mohl přidat do počasí u Vás vyhledávač měst například po zadání Liberec do vyhledávače by se zobrazily všechny příspěvky z Liberce apod. Je už tam těch měst mnoho.
A seznam NEJ měst a přispěvatelů by bylo lépe seřadit podle abecedy, pokud jich je více než jeden.
Děkuji moc. :) :)

Anonymní
Avatar
# 31.03.2010, 13:48

Dobrý den, prosím administrátora nebo moderátory o mazání nesmyslných příspěvků v počasí u Vás, hned jak se oběví, jako třeba dnes.
Díky. :)

157
# 31.03.2010, 14:15

a nebo by bylo lepší kdyby šlo ho rovnou nějak zablokovat ;-)

Anonymní
Avatar
# 31.03.2010, 15:26

Radim92
Ahoj, bylo by to nejlepší, ale tam píšou většinou neregistrovaní nebo nepřihlášení, tak nevím jestli by to šlo. Jedině že by tam mohli psát jen přihlášení uživatelé. Ale není vyloučeno, že nebudou psát též "blbosti". ;-)

818
# 31.03.2010, 17:11

:) :!!: Tyto příspěvky zaslané do počasí u Vás, například nyní-okolo 17.hodiny kazí celou rubriku počasí u Vás. Jsou bezpředmětné a zbytečné.:!!:

# 31.03.2010, 18:58

Zdravím,

vzhledem k tomu, že už tu máme jaro a letní čas, přijde mi zbytečně brzo přiřazovat ikonku měsíce zprávám o počasí po 18:00. Slunce již zapadá mnohem později a v červenci je vidět i kolem půl desáté. Navrhoval bych prodloužit "sluneční" čas až do 20 hodin. Ráno je to nastaveno zřejmě na 6 nebo 5 hodin, to mi přijde OK.

Souhlasí někdo, nebo si myslíte, že 18 hodin je v pořádku?

Díky

Anonymní
Avatar
# 31.03.2010, 19:08

Dobrý den, mám návrch, jestli by šly posunout ikonky měsíce v nočních hodinách.
Ted po změně na letní čas, kdy je venku déle světlo a noci budou kratší, je symbol měsíce už od 18 hodin trochu "netipický".
Navrhovál bych posunout na 20 hodinu.
20:00 - 6:00 měsíc
6:00 - 20:00 slunce
A na podzim by se to opět vrátilo, jak to je.
Dík moc. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.