Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Pocasi online

Anonymní
Avatar
# 20.09.2007, 19:24

Nemuzu si pomoct, ale smeji se po dlouhe dobe opet velice moc :D

Chapu, ze je to ted nove, ale udelejte s tim neco. Uzivatele si z Vam delaji prdel:) Napriklad jeden uzivatel dnes odpoledne psal, ze v jeho okoli je sama mlha a teplota jen 12°C. Tuto teplotu bych bral, ale mlhu? :!!:

Dale....teploty pod bodem mrazu jiz ted? Co je to za blbosti.
Pred nekolika dny tam bylo techto prehmatu jeste vice. Uzavrete to nebo ja fakt nevim.

Anonymní
Avatar
# 20.09.2007, 19:27

Mam mladeho vnuka, ktery se rad chodi a nekdy se me pta, proc uz je venku mraz a jakto ze je jeste mlha apod. Nedelam to kvuli sobe....pocasi chapu, ale delam to kvuli vnukovi, aby nebyl zmaten. Dekuji za pochopeni....ale vnuka budu asi muset nasmerovat jinam. :)

Anonymní
Avatar
# 20.09.2007, 19:34

Ale dnes ráno teploty skutočne klesali aj pod nulu. Napríklad u nás na Slovensku v Poprade bolo -1,0°C. A čítal som meteorologické správy ČHMÚ, kde písali, že aj v ČR bolo dnes na niektorých miestach ráno pod nulou. Tá hmla však je naozaj veľmi nepravdepodobná...

Anonymní
Avatar
# 20.09.2007, 19:39

:cool: To vim taky, pracuji v CHMU jako pomocny meteorolog. Jedna se me o udaje, ktery zde jeden uzivatel uvedl. Uvedl myslim misto Polička a teplotu jit nyni lehce pod bodem mrazu, coz je pro aktualni situaci primo scifi.

# 20.09.2007, 19:41

Přesně tento problém jsem u této služby očekával. Tady je nutné rozlišit, kterým příspěvkům věřit a kterým ne. Např. ty dva zmiňované příspěvky zaslali neregistrovaní přispěvatelé. Pokud by nám tyto příspěvky zasílali registrovaní přispěvatelé zrušili bychom jejich profil nebo později zavademe nějaká hodnocení registrovaných přispěvatelů.

S těmito příspěvky bohužel příliš neudělám. Jeden jsem smazal (o počasí v Hradci, kde opravdu nebyla mlha celé dopoledne). Údaj o počasí v Poličce jsem upravil.

Anonymní
Avatar
# 20.09.2007, 19:58

Napriklad jeden uzivatel dnes odpoledne psal, ze v jeho okoli je sama mlha a teplota jen 12°C. Tuto teplotu bych bral, ale mlhu?

Dale....teploty pod bodem mrazu jiz ted? Co je to za blbosti.


Zdenek Vavra:
U nás na Vítkovsku už druhý den klesly teploty pod bod mrazu. Dnes ráno teplota ve třech metrech dokonce -1,7 °C. A co se týče mlhy, v podstatě každý den v raních hodinách jí projíždím (rozvážím noviny). Jen nechápu jak můžete dělat pomocného meteorologa u CHMU. To už musí být opravdu zoufalí když tam mají takové lidi, kteří si vidí tak akorát na špičku nosu a neověřují si údaje.

# 20.09.2007, 20:59

dobrmanek
Tu teplotu pod nulou v Poličce napsal nějaký uživatel pro 18:00 hodinu. V té době nebyla teplota ani na Šeráku pod nulou. Polička je v 550 m.n.m. Teplota pod nulou se pohybuje pouze v ranních hodinách.

Anonymní
Avatar
# 21.09.2007, 00:26

Tak už je tady další uživatel, který neví o počasí téměř nic. U nás byl ráno +1 °C v nadmořské výšce 300 m.n.m., byla tady bílá tráva a ty mrazy jinde skutečně byly. Připojuji se tímto k dobrmankovi, mám úplně stejný názor na pana Vávru. Co dělá v ČHMÚ, to opravdu nevím. Myslím, že poměrně velká část amatérských meteorologů u nás by klidně jeho práci odvedla lépe. Mrazy ve druhé polovině září u nás zase až tak výjimečné nejsou, to pan Vávra ovšem neví.
Jen mě to dále utvrzuje v tom, že podobné diskuse o počasí jsou téměř nepoužitelné. Nejlepší je podle mě ta na stránkách amatérské meteorologie nebo na stránkách o bouřkách, tam obvykle píší lidé, kteří mají v počasí velmi slušný přehled, což se o tomto fóru opravdu říci nedá, ať se na mě administrátor nezlobí (tím ovšem nechci házet vinu pouze na administrátora, ale bylo by lepší mazat podstatně větší počet těch špatných příspěvků).

Anonymní
Avatar
# 21.09.2007, 09:39

Pane Michal Koupy, muj dotaz smeroval na teplotu z 18hodiny, ktera pro mesto Policka byla lehce pod bodem mrazu, coz v dane situaci nebylo mozne.
Dekuji a prosim priste lepe cist. Co se tyce samotne diskuze, tak v tomto mate na 100% pravdu, je to tak.

Anonymní
Avatar
# 21.09.2007, 14:11

Vzniklo omylem nedorozumění za které si můžeme (já a Michal Koupý)v podstatě sami. Protože nečtu všechny témata, tak mi samozřejmě uniklo, kdy mrzlo. Tímto se panu Vávrovy omlouvám. Ale mohl ve svém příspěvku uvést kdy mrzlo. Ovšem !!!! mlha !!!! večer je skutečně možná :), alespoň v dolinách, kde je umístěna nějaká vesnice a pokud je to údolí uzavřené. Zkuste přijet nad Větřkovice a sami uvidíte. Doufám, že jste pochopily jak to myslím.

Anonymní
Avatar
# 21.09.2007, 23:03

Pane Vávra, omlouvám se, měl jsem to přečíst celé, je to moje chyba, ale s tou mlhou je to pravda, Vy jste tam neuvedl čas. Vždyť mlhu jsem u nás viděl i v létě večer po lokální bouřce.
S pozdravem
Michal Koupý

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.