Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Návrh: Povinnost uvádět zdroj předpovědi

Anonymní
Avatar
# 15.09.2007, 01:33

V souvislosti s přibývajícími klimatologickými předpověďmi, které tady zavedl uživatel Oliver, bych považoval za vhodné zavést povinnost uvádět přesný zdroj předpovědi počasí, v opačném případě povinnost uvést, že se jedná jen o osobní názor pisatele. Pokud budou i nadále rychle přibývat velmi podobná témata (např. Jaká bude zima, První sníh v zimě atd. ...), navíc se zavádějícími informacemi (byť jsou psané v dobrém úmyslu informovat o počasí v zimě), návštěvníky diskusního fóra to bude časem odrazovat, protože tyto příspěvky jsou vlastně něco jako spam v e-mailech, a nikoho moc nebaví přehrabovat se ve větším množství předpovědí z pochybných zdrojů a následných slovních přestřelek. Nechci tímto zavádět nějakou cenzuru, ale pokud nebude uveden přesný zdroj předpovědi, zvážil bych možnost okamžitého odstranění příspěvku nebo alespoň nějakého označení, že příspěvek je nedůvěryhodný. Jinak bude docházet k zaplnění fóra nepřesnými předpověďmi a kvalita diskusního fóra se tím značně sníží a některé lidi to časem odradí úplně. Moje kritika se samozřejmě týká jen těch velmi dlouhodobých předpovědí na více než 1 měsíc, protože ty na kratší dobu bývají vydávané oficiálně, takže tam bych to uvedení zdroje vyloženě nepožadoval.
S pozdravem
Michal Koupý

# 15.09.2007, 08:50

Uvedení zdroje není špatný nápad, ale otázkou zůstává zda budou uživatelé ten zdroj uvádět správně. Spousta jich řekne, že jim to řekl uznávaný meteorolog nebo to četli v seriózním deníku atd.

Jinak k těm tématům o zimě, prvním sněhu atd., myslím, že sami návštěvníci rozpoznají čemu věřit už podle toho, že si mohou u registrovaných uživatelů prohlédnout jeho ostatní zprávy či profil.

Otázka jaká bude zima je hodně diskutovaná a lidi to zajímá (často slýchám otázky typu: bude v zimě hodně sněhu, náledí,...). Bohužel to nikdo neví, a tak vznikají méně věrohodná témata.

Anonymní
Avatar
# 15.09.2007, 23:24

Pravidelní návštěvníci opravdu rozpoznají, čemu věřit, ale myslel jsem hlavně na nové návštěvníky. Ti když uvidí tu záplavu zpráv o zimě, možná stránky raději hned zase opustí a do žádného bádání o tom, jaké má který uživatel zprávy, se jim nebude chtít. Ale je mi jasné, že je velmi těžké udělat nějaké opatření proti tomu, aby se tady podobné zprávy objevovaly. Záměrně jsem to trochu přehnal, protože jsem věděl, že většina těch mých požadavků se stejně asi nesplní.

Anonymní
Avatar
# 18.09.2007, 16:19

:).....Prisli ste ku korenu.....

Anonymní
Avatar
# 19.09.2007, 00:02

Vzkaz pro administrátora: Odstraňte prosím ten nesmyslný anonymní příspěvek. Je mi líto, že tady pořád musím řešit takové nesmysly, asi se na to časem vykašlu, ať si tady Oliver píše, co chce.
S pozdravem
Michal Koupý

Anonymní
Avatar
# 19.09.2007, 18:52

:cool:

Anonymní
Avatar
# 03.10.2007, 19:16

Ještě pořádně nezačal podzim a Vz už vytváříte předpovědi počasí na zimu, to je paráda. Potřeboval bych vědět, jak bude 22.2.2008 v 16.50 SEČ v Plané nad Lužnicí, pomozte, pro Vás to bude hračka!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.