Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí In-počasí má nový web!

76
# 20.12.2015, 18:55

In-počasí

Hezký večer, když si si zvolím předpověď na následující týden 28.12. - 3.1., tak není kompletní předpověď - jsou tam od poloviny týdne pomlčky. Nešlo by to opravit ?

Děkuji.

Přeji Vám pohodové svátky :)

# 22.12.2015, 14:51

ondrav
Děkujeme za upozornění, již je to v pořádku.

# 23.12.2015, 18:01

Už několik týdnů není aktualizována stránka s větry :D. Zadrhlo se to někdy, když byl ten silný vítr a od té doby tam svítí 13 hodina. Už je to poměrně dlouho. Pokud to někdo hlásil, tak omluva.

# 23.12.2015, 21:39

Ostrava
Jakou stránku prosím myslíte, můžete zaslat adresu?

# 23.02.2017, 09:15

stránkám by moc prospěly dva časové údaje:
čas aktuálních údajů (teplota, vlhkost, vítr).
čas vydání předpovědi pro dnešek i následující dny.
stránku mívám otevřenou stále a pokud ji zapomenu znovu načíst, tak se někdy divím, na co se koukám, než mi dojde, že jsou to třeba i 20 hodin stará data.

# 23.02.2017, 19:48

stribrny
Čas je u řady údajů udáván. Kde u aktuálních údajů nevidíte čas?

42
# 07.04.2018, 10:46

Dobrý den, nechci kvůli tomu zakládat nové téma, ale mám problém s odesíláním zpráv jiným uživatelům. Zpráva mi nejde odeslat a zobrazí se chybné hlášení:

Fatal error: Call to undefined method Utils::ConvertTextToHTML() in /var/www/in-pocasi/data/in-pocasi.cz/www/uzivatele/controls/posta.control.php on line 34

Nevíte někdo v čem by mohl být problém? Děkuji moc.

42
# 07.04.2018, 13:09

Ondráš*
Teď sem ti poslal zprávu, tak už to asi jde...

# 07.04.2018, 15:23

aura333
Ano, už je to v pořádku. Děkujeme za upozornění.

42
# 28.04.2018, 18:31

In-počasí
Dobrý den, když chci vložit do jednoho příspěvku více jak 2 odkazy url, tak se příspěvek podivně následně zobrazí (část textu se zobrazí 2x po sobě), ikdyž jsem před odesláním příspěvku měl vše 100% v pořádku. Pokud vložím 2 url adresy jde to v poho. Šlo by to nějak opravit?

# 28.04.2018, 19:00

In-počasí
A také nejdou do diskuse vkládat videa z YouTube. Když použiju ve zprávě ikonku YouTube, tak se daný odkaz na video po odeslání v příspěvku, buďto vůbec nezobrazí nebo se sice zobrazí, ale bez možnosti na něj kliknout. Odkaz se tedy musí přidávat přes vkládání URL adresy.
Bylo by možné to opravit, aby se videa z YouTube přes tu ikonu rovnou zobrazila a přehrála?

Děkuji.

42
# 05.05.2018, 20:43

Limit pro psaní příspěvků.

Psal jsem obsáhlý a pečlivý příspěvek ve kterém bylo spousty návrhů na vylepšení webu In-počasí i upozornění na některé nedostatky a chyby z mého pohledu.

Ale co mě naštvalo, dal sem si s tím záležet, psal sem to cca 30 minut a po kliknutí na poslat zprávu mě to odhlásilo. Ani nevíte, jak to dokáže naštvat. Ztracený čas. Tenhle web mě poslední dobou čím dál více zklamává.

# 05.05.2018, 23:04

aura333
To mi mrzí, ale limit na diskusi nastaven není - pokud to není něco extrémně dlouhého, tak se to uloží v pořádku. Obecně ovšem platí jednoduché pravidlo - cokoliv dlouhého průběžně ukládat (psát si to ve Wordu a pak to jen zkopírovat). Pokud to takhle nechcete dělat (nemáte třeba Word), tak je minimálně vhodné si to průběžně ukládat do schránky přes klávesu CTRL+C - já to takhle dělám a už jsem si tím několikrát ušetřil zklamání z neuloženého obsahu různě po internetu (stačí, aby na chvíli vypadl internet nebo se data mohou po cestě někde ztratit a je po příspěvku - to je celkem normální).

42
# 06.05.2018, 09:57

In-počasí
Dobře, děkuji za rady a napíši to tedy celé ještě jednou.

Návrh č.1 - mazat méně příspěvků
Tohle je podle mě největší chyba celého webu. Je pravidelně mazáno příliš mnoho příspěvků, přitom většina z nich pravidla ani neporušuje.

Mazat pouze vulgární příspěvky, urážlivé, vysmívající se někomu a které zcela nesouvisí s tématem.

Pokud opakovaně smažete někomu příspěvek, aniž by porušoval pravidla, dotyčný uživatel si brzo udělá svůj obrázek o webu a přestane ho navštěvovat.

Návrh č.2 - méně přesouvat příspěvky
Další z mého pohledu chyba, je přesouváno hodně příspěvků do jiných témat. Přitom většina zcela zbytečně a některé jsou přesunuty, ikdyž patří do tématu.

Přesouvat/mazat pouze příspěvky, které zcela nesouvisí z tématem. Pokud příspěvek souvisí z tématem alespoň částečně nebo v nějaké souvislosti, rozhodně nechat.

A nebo když jedna část příspěvku je k tématu a další část není, taktéž v tom nevidím problém. Je skoro nemožné psát vždy jen přímo k tématu. Diskze by pak byla příliš "sevřená"...

Návrh č.3 - bouřková témata
Téma bouřky ve světě, bych používal pro bouřky mimo Evropu, v případě, že jsou u nás nebo se čekají bouřky a je aktivní bouřkové téma pro ČR.

Například když někdo napíše o bouřce v Německu, ve Francii, v Maďarsku apod. a jsou bouřky i u nás, přijde mi zbytečné to hned přesouvat do tématu o bouřkách ve světě.

Když pak u nás žádné bouřky nejsou ani aktivní téma, pak by bouřka v Maďarsku, ve Francii, v Německu apod. se mohla dát do téma bouřek ve světě.

Návrh č.4 - opravovat gramatické chyby
Pokud některý příspěvek obsahuje nápadné gramatické chyby nebo je bez diakritiky, mohlo by se to rovnou opravit, v případě, že není příspěvek příliš dlouhý.

Doplnit čárky a háčky u krátkého příspěvku může trvat 10-20 sekund a zlepší se tím vzhled diskze.

Návrh č.5 - více článků
Tohle je podle mě 2. největší nedostatek po mazání příspěvků.

Články vycházejí příliš poskromnu, průměrně cca 1 za týden. Ideální by bylo 1 článek denně a pokud Vám to přijde příliš, tak 1 článek za 2/3 dny v průměru by stačilo.

Návrh č.6 - více článků z aktuálního dění ve světě
Velmi málo článků vychází na aktuální témata, co se kde děje ve světě. Např. Silná tornáda v USA, Cyklona nad Austrálií, Tajfun v Pacifiku, Záplavy v Řecku apod.

Na webu tak chybí aktuální informace, člověk se toho moc nedozví.

Návrh č.7 - nejčerstvější informace z aktuálního dění
Chybí zde i něco jako živé sledování vývoje zajímavé situace, které právě probíhá. Respektive je to zde velmi zřídka.

Např. Nad českem řádí velmi silné bouřky, aktuální fotky, videa, pozorování, různé odkazy, kolik kde napršelo, apod.

Něco takového pravidelně vychází na webu imeteo.sk

Návrh č.8 - více odpovídat na dotazy
Přijde mi, že se zde příliš neodpovídá na dotazy nebo spíše ne vždy... například uživatel Ondráš měl dotaz ohledně vkládání videí z portálu youtube a stále mu nikdo neodpověděl.

Návrh č.9 - nový vzhled stránek
Myslím, že by neuškodilo dát stránkám nový modernější vzhled (design), který by působil lépe, než ten aktuální. Už dlouho stránky vypadají pořád stejně.

# 06.05.2018, 16:02

aura333
Děkuji za nápady, úroveň diskuse záleží především na diskutujících. Poslední dobou je to myslím docela dobré. Články vychází dle toho, co se děje zajímavého. Bohužel lidi příliš nezajímá dění ve světě, takže tohle články moc nepokrývají. Aktuální situace jsou on-line sledovány, pokud hrozí rozsáhlejší škody. Změna grafiky vždy musí mít nějaký důvod. Plány na tohle ovšem již vznikají.

Ondráš*
Na opravu odkazu na YouTube se podíváme. Děkuji za upozornění.

# 10.05.2018, 10:00

aura333
Víceméně bych souhlasil s vašimi návrhy i když bych měl možná nějaké připomínky.

S tím mazáním a přesunováním příspěvků
Kromě těch vulgárních a urážejících pochopitelně, jsou podle mě nežádoucí i příspěvky typu: "už to pěkně lítá" , "už se sem něco žene", "zase to sem nedošlo", "no jo a u nás dnes asi nic, že?" ... Tohle a podobné by se měli také mazat, ale nejlépe se jim úplně vyvarovat.
Zkrátka příspěvek by měl mít alespoň trochu váhu a být trochu více propracován a ne hned psát pouze vlastní pocity z dané situace. Navíc takové příspěvky jsou většinou i hodně krátké a pak to připomíná spíše Chat než plnohodnotnou diskusi a to je rozdíl.
Dále by měl každý diskutující volit takový příspěvek, aby byl nejen z části, ale co největší měrou k danému tématu, jinak by tu také neměl být nebo by se měl přesunout. A nepsát příspěvky které jsou tak půl na půl. Chápu je to někdy problém když existují například témata "Sucho 2018" a "Množství srážek v roce 2018" Mnoho příspěvků se tak může částí týkat sucha 2018 a dalším dílem zase srážek v roce 2018. V těchto tématech speciálně bych chtěl ještě zmínit, ale vyskytuje se to, ač méně i v jiných témách, že mnoho uživatelů (nechci jmenovat, ale jsou to povětšinu jedni a ti samí) v příspěvcích vyjadřuje jen své emoce a pocity třeba jaké je u nich velké sucho které jinde není apod. a to do diskuse dle mě také nepatří. Uživatel by měl dobře zvolit kterého tématu se bude příspěvek co nejvíce týkat a podle toho ho správně do daného tématu umístit. Nebo jak teď bylo založeno nové téma "Ledový muži 2018 " které se zase prolíná s tématem "Jarní mrazíky 2018" a mnohem dalších podobných témat. Uživatel by si nejprve měl projít diskusi a zjistit, zda už obdobné téma existuje a pak teprve případně založit nové. Avšak to většina uživatelů nedělá a tak je nezbívá než přesunout.

K těm bouřkovým tématům
U těchto témat bych zvlášť udělal výjimku v tom prolínání se z jinými a zakládal je ne podle podobných co už existují, ale podle dané synoptické situace. Příklad: když bude trvat delší souvislé nepřerušené každodenní bouřkové období několik dní, týden nebo déle, ale v průběhu této bouřkové epizody se vystřídají třeba tři různé situace (př. výšková tlaková níže, studená fronta, nevýrazné tlakové pole apod.) Tak by se měla zakládat na každou tuto situaci zvlášť nová jednotlivá témata. Vím možná to vypadá podivně když tady budeme mít během jednoho souvislého týdne tři různá bouřková témata, ale je to poměrně logické. Navíc se jedno téma zahltí spoustou příspěvků a potom se v tom těžko někdo vyzná.

Co se týká těch bouřek ve světě, tak s tím rozhodně nesouhlasím.
"Bouřky ve světě ...." chápu jako bouřkové téma všude jinde než v České republice. Výjimku bych udělal pouze u Slovenska které se bere tak nějak jako celek, jsou tu i společní někteří uživatelé, diskutující apod. Ale bouřky kromě SK ve všech ostatních okolních státech v celé Evropě a stejně tak všude jinde mimo Evropu, resp. po celém světě mimo ČR by se měli řešit právě v tématu "Bouřky ve světě" A to ať už je zrovna aktivní bouřkové téma i v Česku nebo není. Nebo bych navrhoval to téma přejmenovat na "Bouřky v zahraničí v roce ....", ať je to lépe pochopitelné a všem jasné. Přece jenom Německo, Rakousko, Polsko, Maďarsko atd. je už zahraničí. Nebo založte ještě další téma Bouřky v EU nebo Bouřky v Evropě... a můžeme diskutovat o bouřkách zvlášť v Česku, zvlášť v Evropě a mimo Evropu po světě. Ale to už by bylo asi komplikovanější. Tak nevím co by bylo lepší.

K té opravě gramatických chyb
Zajisté by to bylo velmi pěkné kdyby se opravolaly všechny gramatické chyby, doplňovala veškerá diakritika, ale mnohdy to v silách například moderátorů ani není. To by nad tím musel někdo trávit snad celé minuty, hodiny, dny a možná i týdny a jenom stále dokola opravovat chyby a překlepy a o těch dlouhých příspěvků ani nemluvě. Zvláště u některých velice aktivních témat (teď hlavně bouřkových nebo v zimě o sněhu, mrazu), kdy příspěvky přibývají snad téměř každou minutou nebo po desítkách minut.
A že nějakou tu chybu nebo překlep v textu udělá každý z nás a někteří když píšou třeba z tabletu nebo mobilu narychlo, tak navíc většinou bez diakritiky. A ne všichni jsou zase tak pravopisně a jazykově nadáni.
Tomu se snad ani zabránit a všechno to uhlídat nedá. A to je zároveň i výzva pro diskutující uživatele, aby tolik chyb zbytečně nedělali. Avšak jak píšu to nikdy neuhlídáš, ačkoliv samozřejmě by to bylo přínosem a vzhled diskuse by se tím jistě zlepšil.

Nebo by nebylo špatné zřídit to tak, aby sám systém odhalil a opravil chyby, překlepy a další nedostatky v pravopisu a v diakritice.
Nevím zda by vůbec takový systém fungoval ani jak, ale jako možné řešení by to bylo i pro ty moc dlouhé příspěvky.
Ale to už bych nechal na vedení webu In-počasí a bral bych to jako nápad na vylepšení pro budoucí nový vzhled těchto stránek.

K těm článkům a aktuálním situacím
Tady je mi to celkem jedno. Jak píše In-počasí. Články vycházejí podle toho co se děje zajímavého a on-line situace jenom když hrozí něco mimořádného.

K těm dotazům
Ano to bych také uvítal. Odpovídat by se mělo, pokud někoho něco zajímá na hlavně když má někdo nějaký problém.

K tomu novému vzhledu stránek
Ano to by bylo také super. I když mě se tento současný vzhled docela líbí a nevím jak by měl vypadat nový.
A když už jsme u toho nového vzhledu webu, tak by pro tyto příspěvky ohledně různých dotazů a potíží uživatelů mělo platit nové další téma. Protože přece jenom toto už je tady od 28. října 2009 a tedy už trochu starší a platilo pro dotazy a připomínky k tenkrát spuštěnému novému webu který už dnes rozhodně po více než 8 a půl letech příliš nový není. Ale to už je jen taková zajímavost naokraj.

K tomu by možná nebylo zlé potom později založit téma kde by uživatelé mohli psát co by si na vzhledu stránek přáli změnit, jaké nové funkce, rubriky, sekce by tady chtěli mít nebo další nápady, připomínky, dotazy k dalšímu chystanému novému webu.

In-počasí
Děkuji. Snad to bude brzy zase v pořádku s těmi videi.

42
# 10.05.2018, 10:22

Ondráš*
Nechci to už moc rozebírat, ale když píšete o tom, že témata s bouřkami mají být zvlášť pokud jde o jinou situaci, ikdyž dny s bouřkami na sebe navazují.

Tak se ptám. Když budou 3 dny s bouřkami po sobě a každý den půjde o jinou situaci, založil byste 3 témata pro každý den zvlášť? :)

Já teda ne, podle mě si to většina lidí někde zjistí, že se jedná o jinou situaci a nebo to někdo zmíní přímo v tématu.

76
# 10.05.2018, 16:04

in-pocasi

Současný vzhled je super a určitě bych ho nějak zásadně dle mého neměnil. Samozřejmě drobná vylepšení se vždy hodí :-)

# 12.05.2018, 11:42

Ondráš*
Na tu gramatiku existuje spousta rozšíření do prohlížeče, která to hlídá sama - stačí si jen nainstalovat.

Požadavky na kvalitu příspěvků jsou uvedeny v Nápovědě: http://www.in.../napoveda.php

ondrav
O zásadních změnách neuvažujeme, ale nějaké úpravy nutné budou.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.