Diskuse o počasí Před námi je slunečný týden beze srážek, teploty vzrostou až v závěru týdne
Tak dneska tady už moc nescházelo do letního dne. Teplota se dostávala i nad 24°C, např. Doksany. Podobně i tady na IN soukromé stanice, nejvýše Dobroměřice u Loun, nebo Most-Vtelno. Ale i tady pár desetin pod 25°C. Zítra už to tady samozřejmě bude, s maximy často nad 26°C
Neuro
Tak u nas se nema co vyparovat uz, takze je jedno kolik je st
Leknín.
U nás podobně,podle predikce mělo být +7°C a realita byla -1°C,nevím jakým předpovědím věřit,nic kloudnýho u nás neexistuje,všude nesmysly.
Tak co myslíte dnes tady, mrzlo?
Samozřejmě, že ano
Tmin -1,9 ve 2m..Ale to už je brnkačka, to už tomu, co ještě přežilo, neublíží..
Ty denní amplitudy jsou teď obrovské, včera 24°C, dnes to bude podobné..
Konečně je ale znát i hned po ránu ten příliv teplejšího vzduchu, a jakmile vyšlo slunce a vzduch se ,,pohnul,, , ten nárůst teploty je raketový...
Tak dnešek tady dle předpokladů, teploty často nad 26°C. Nejvyšší Doksany 26,9°C, nad 26°C taky třeba Žatec nebo Ústí Vaňov. Ze soukromých stanic tady nejvýše např. Most-Vtelno nebo Dobroměřice a Blšany u Loun, všechny nad 26,5°C. Kopisty mají zatím stále poruchu, tak bohužel dlouhodobě nejsou reálný hodnoty. Možná by dnes měly nad 27°C
Ty teplotní rozdíly na pár kilometrech jsou nyní naprosto neuvěřitelné. Je zde obrovský vliv orografie. U nás lehce přes 7, v Kocelovicích 16. My v údolí kousek od rybníka, Kocelovice o 60 výškových metrů výš a na kopci.
Nebo druhý příklad z okolí. Místa dělí 2 km po silnici, 50 výškových metrů, obě na krajích obcí, jenže také údolí vs kopec
Tak nějak ty vysoké teploty vycházejí na víkend nebo jeho část,teď si východ bude užívat příjemných teplot dál,my postupně spadneme o cca 15°C oproti dnešku a v neděli možná opět k LD.Skoro padl TD a v Potůčkách v KH se stále lyžuje,možná,až do příští soboty.Na sjezdovce kolem metru sněhu a během tohoto týdne dokonce zasněžovali.1.5.tam bylo 150 lyžařů.
TomasMost
Teda uměle zasněžovat sjezdovku v závěru dubna je bizar a plýtvání vodou. Docela by mne zajímala návštěvnost. V dobrých zimách 2004-2006 a dříve bylo zvykem, že na konci dubna či 1. máje zavíraly i areály jako Praděd či Mísečky. Teď nevím, zda to mezní datum nebylo stanovené ochránci přírody kvůli CHKO.
Pardon za offtopic.
A ještě jedna dnešní zajímavost. Stanice na Milešovce (831 mnm), měla dnes těsně vyšší maximum, než stanice v Brně, (Žabovřesky). Tam zatím letos bez letního dne, zítra už to tam taky klapne No a na uzavření dneška, ani jedna z ofiko stanic ve Zlínském kraji, nedosáhla na letní den. Soukromé přeměřáky, už tam měly letní den letos samozřejmě několikrát, a klidně už pomalu před měsícem
Aidamkoo
Upřímně, zatím byla v JM kraji celkem "zima", s ohledem na to, že jsme jedna z nejteplejších oblastí ČR. V Brně o víkendu v centru maximum někde kolem hranice letního dne a ráno minimum kolem +10°C. V sobotu průměrná denní teplota v Tuřanech 15°C není úplně nějaká rekordní záležitost. Respektive víme z minulých let, jak se to tady umí rozpálit.
Jsem tedy zvědav na ten dnešek a zítřek a pak už snad konečně sprchne.
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.