Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zvětšená oblačnost, přeháňky nebo i bouřky zejména na severovýchodě

Diskuse o počasí V neděli se začne ochlazovat, v pondělí a v úterý se na horách objeví sněžení

# 16.03.2026, 22:05

U nás už nic, něco přes nás podle radaru ještě přecházelo, ale ani kapka. Zůstáváme tedy dnes na 1,4 mm srážek.

160
# 17.03.2026, 07:31

Marek_98
Nějaká slabší sprška mě chytla ještě dnes ráno cestou do práce. Není to nějak významné, ale ten prach a pyl se spláchl dobře.

# 17.03.2026, 08:00

No přeci jenom jsem čekal tady v okolí více srážek, za poslední 3 dny. Těch pár desetin, není nic extra:( Nejméně za to období tady v okolí, Velká Černoc na Žatecku, nebo Žichov na rozhraní Bílinska a Mostecka, celých 0,1 mm :D Ze 7 nejbližších stanic, nejvíc Žatec, dohromady 0,7 mm. Výborně. A výhled zatím sušší :(

# 17.03.2026, 08:56

Tak to je tragédie jak tady honíme ty desetiny, dnes zatím nakapalo o pár desetin víc jak včera, blížíme se celkem za ty dva dny ke 3 mm, možná nějaká desetina ještě spadne :zz:

No jinak dnes tady bude nejchladněji od 22.2., v neděli ještě +16, včera +8, od roku 2019 v březnu vždycky padla nějaká +20 tak co letos, série bude možná přerušena, víc jak +18 to zatím nedalo.

286
# 17.03.2026, 09:16

U mě za víkend 2,5mm srážek, z toho nejvíce včera večer ze smíšené přeháňky (2mm)
Za březen už neuvěřitelný 4mm. :D Ale sucho žádné není, povrchově stále dost mokro - různé potůčky - pramínky v lese (za barákem) stále relativně vydatné. Muselo by být minimálně 3 týdny totální sucho, aby se to projevilo zde v přírodě.

# 17.03.2026, 11:13

Zdravím ve spolek ;)
Tož tak tady máme pěknou sněhovou perinbabu :D :snih: některé vločky aj 3 cm sněží cca od 400 m.n.m a od 450 m.n.m už sa to drží a v 500 m.n. už je krásně bilá krajina přidávám foto z 430 m.n.m

# 17.03.2026, 11:59

ludvicek
Dnes nějaké přeháňky chodí, to je pravda, a to už od druhé poloviny noci. Intenzita je od velmi slabé po středně silnou, teď zrovna jedna odchází a byla celkem solidní. Ale moc velký úhrn neočekávám. V noci a ráno se do toho sem tam přimíchala i nějaká ta vločka, jinak je to dešťové.

# 17.03.2026, 12:23

No tady z celé této "srážkové" epizody nakapalo 0,5 mm, celkem za březen už 0,7 mm.

# 17.03.2026, 12:48

Nejmíň srážek v březnu bylo 6,7 mm rok 1950, tak ještě něco chybí, ale je teprve 17, většinou to zachrání poslední dva dny, tak na konci výhledu mám 2 cm sněhu při min +2, max +12 ;-) :D

# 17.03.2026, 13:47

Tady chodí sice přeháňky, ale zatím pouze 0,2mm srážek. Mnohem více tedy přeháňky doprovází vichr, který má tedy celkem slušnou sílu (kolem 50km/h). No už aby tohle nepočasí bylo pryč.

Edit: 14:04 no pozoruji směrem na jih do Brna obrovskou mlhu, podle kamer solidní přívalák i s krupkami a tady pár kapek. Pěkný. :D

508
# 17.03.2026, 14:13

Leknín.
2 cm sněhu.. to tam mám v březnu už počtvrtý.. vždy na konci výhledu a vždy GFS.. furt tam cpe na konci ochlazení.. akorát že první sněžení jsem měl mít 15.3.. nikde nic, pak 20.3. to už zmizelo. pak 25.3.. taky fuč.. a teď teda 31.3... asi nějaký vtipný algoritmus, co to tam cpe v pětidenních intervalech... snad ho to do června přejde.. píše tyhle náhodné typy každý rok s jarem..:).. v 5% mu to vyjde..

# 17.03.2026, 14:31

Mě tohle počasí baví. U nás teď zase taková středně silná přeháňka a byly v tom skutečně i ledové krupky a na konci dokonce i nějaké ty vločky. Vítr ale u nás moc nefoukal. Ještě určitě něco přijde.

# 17.03.2026, 14:46

Leknín.
No do průměru zbývá 50 mm, ve výhledu pár mm je, a třeba fakt nejlepší přijde nakonec :cool:

8350
# 17.03.2026, 14:57

Tady dnes dle předpokladu beze srážek, většinou polojasno, přechodně až oblačno. Teplota v maximu zatím cca 12-13°C

# 17.03.2026, 18:04

Tak ještě tu nějaké přeháňky byly, jedna byla zase taková středně silná, ostatní slabší. Převažoval déšť, výjimečně tam byla nějaká vločka nebo ledová krupka. Teď už je po všem. Sem tam byl vidět i nějaký ten pileus, ale žádný jsem nezachytil, na oknech bylo moc kapek. Nakonec nám to za dnešek dalo 0,8 mm, takže za březen aktuálně máme 2,7 mm srážek. To je samozřejmě pořád velká slabota.

# 17.03.2026, 18:35

Sníh se dnes ráno objevil taky v Kocelovicich na Strakonicku, dle údajů z tamní stanice symbolický 1cm. V nedalekých Lnářích byl na kameře vidět jen nesouvislý poprašek.

PS: uživatele z okolí Blatné a JZ - ve Lnářích je dopravní kamera snímající směr Kasejovice, Z. Menší náhrada za přetocenou kameru CHMI v Kocelovicich.

# 18.03.2026, 06:18

Třemšín
U nás v Blatné sníh nebyl ale bylo hodně krup,dnes ráno o půl třetí bylo -4°C,poté se zatáhlo a nyní je -1,2°C a skoro jasno,bezvětří.

# 18.03.2026, 08:53

Aldy1977
Průměr za březen 51 mm je zbytečně velký, klidně by tady stačilo 40 mm a je třeba to holt zredukovat :D , já nevim proč tu musí chcát přes 800 mm za rok jak někde na horách, kdyby padalo 600 mm za rok, tak se vůbec nic nestane.

Ty minimální rekordy jsou většinou co jsem zjišťoval tak z první půlky dvacátého století, kdy bylo víc sušších roků a maxima zase ze druhé půlky, kde byly častější povodně, no třeba jihozápad Evropy zas čeká bouři Theresu s extrémníma srážkama pokolikáté letos už? :zz: Tam bych fakt žít nechtěl

# 18.03.2026, 10:34

Leknín.
No těžko hodnotit, zda je pro danou oblast v březnu dostačujicich 40 nebo 50 mm. Ale myslím, že dostatek srážek na jaře a zvláště po suché zimě, je hodně důležitý pro rozvoj vegetace a zamezení vzniku sucha.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.