Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou letní, ojediněle už i tropické teploty

Diskuse o počasí V novém týdnu podprůměrné teploty, ranní mrazíky a na hřebenech hor i sníh

2074
# 01.10.2025, 15:28

Dnešní minimum v Olomouci bylo 8,3 °C, ale teplota se stále drží celkem nízko (jen o +2 stupně výš). K tomu také pofoukává slabý až čerstvý nárazový vítr (čerstvý se objevuje hlavně v přeháňkách), které jsou dneska celkem časté a převažuje většinou oblačná až zatažená obloha.
Zítra by mělo být opět chladněji (kolem 4°C). V pátek a sobotu budou teploty nejnižší. :snih:

87
# 01.10.2025, 16:16

TomasMost
Já už pár dní vyhlížím Praděd na mapce ČHMÚ s grafy stanic, tam zatím není.

edit: v té tabulce jsou dost možná data ještě ze Šeráku, jen je to pojmenované Praděd...

915
# 01.10.2025, 16:42

spurdo
I na teletext ČT ho už asi dali, zatím není pod názvem Praděd, má značku S11735.. ale podle aktuální teploty -0,2° v 16 h to bude on.

12
# 01.10.2025, 19:57

spurdo
jsou to data z Pradědu.. postupně na tom pracují, ještě pár věcí chybí, hlavně grafy, ale to se doladí.. :) Ten Váš Šerák není v síti profesionálních stanic již od srpna..;-)

Takže prozatím doporučuju hlavně používat mapku vydávanou v hlavních termínech.. jsou tam již denní minima a maxima kromě pavouků

PS: Možná dnes v Česku i první ledový den.. podle maxima ze SYNOPŮ právě na Pradědu a Sněžce. Tmax -0,1 °C, respektive -0,3 °C.. ale bude se ještě asi oteplovat. Sněžka je ovšem samozřejmě polská stanice.

Tady jsou již data z Pradědu z včerejšího večerního hlavního termínu
# 01.10.2025, 23:56

kapr84
A mají tam sněžení :) :snih:

900
# 02.10.2025, 07:29

Dnešní minimum 4,1°C a slabý přízemní mraz

# 02.10.2025, 07:58

Tak pomalu to začíná, dnes tmin +0,7 °C další dva dny jistě :led: ve 2 m :love: :zz:

Od soboty je tam zas déšť až do konce výhledu, já už z toho nemožu :D jistota je jenom oteplení, včera bylo +10

161
# 02.10.2025, 08:10

U nás dnes byla nějaká ta oblačnost a hned +7°C minimum. S takovou jsem zvědav na ty dvě příští rána, jestli se vyjasní a minima půjdou dolů.

# 02.10.2025, 09:55

no modely maj teda střední a severozápadní čechy zítra podstatně teplejší než zbytek a to i na relativně jasné obloze, ale i tak si myslím, že šance na mráz tady je zítra velice vysoká, kolem 80%, zde je náchylnost na mlhu a nízké oblačnosti podstatně menší a pokud už od začátku bude klidno a jasno, tak ta teplota poletí hodně rychle dolů se setměním

# 02.10.2025, 13:16

Se :slunce: je to dneska fajn,mráz (ve 2m) ve městě zítra ani v sobotu nejspíš nebude,jen se nám tam zatoulal zelený sloupeček,tak aby ze 7 nebylo nakonec 16°C.

Most
2074
# 02.10.2025, 15:23

Tady byla zatím nejnižší teplota od léta (4,6°C). Auto už bylo lehounce pokrýté takovou “bílou vodou“, ale o námrazu se ještě nejednalo. Po celý den fouká i čerstvý vítr, což snižuje pocitovou teplotu, jinak na slunku je celkem teplo.
No a asi zatím největší zima (určitě i s námrazou na autě a okolí) přijde zítra a hlavně v sobotu, tak uvidíme, jak to dopadne. Poprvé se teplota přiblíží k bodu mrazu. :snih:

Dneska se také objevil dobrý jev. Díky mrakům s díry vznikl jev krepuskulární paprsky a držely se cca od 8:00 do 11:00, ale bohužel jsem to neměl čas vyfotit. Alespoň jsem to měl po chvilkách příležitost vidět a byla to celkem krásná podívaná. :love:

915
# 02.10.2025, 15:31

Dnes dopoledne byl Praděd pod sněhem, a byl tam v tu dobu i největší mráz -3,1°, postupně to ale časem roztaje, tady dole v nížině byla také dost zima 2,5° minimum.

Webkamera Praděd
Olomouc
# 03.10.2025, 01:04

Venku právě 1°C, do rána to padne tak na ty -2°C tipuju.

508
# 03.10.2025, 05:45

Tak zatím +1,5.. a na autě námraza.. společně s pondělkem nejnižší teplota... holt podzim no, plus ani mráčku nikde..výhled na příští týden a kus je taky docela fajn, co víc si přát..

900
# 03.10.2025, 06:44

Aktuálně 0,3°C a ještě klesá. Silnější přízemní mráz

# 03.10.2025, 06:54

U nás aktuálně -3,7°C, což znamená nejnižší teplota od 18,3. Zároveň padl teplotní rekord z roku 2013, tehdy bylo "pouze" -3,1°C. A za tu dobu jsem nikdy nezažil na začátku října takové mrazy, až ke konci nebo v listopadu.

ota
Avatar
3066
# 03.10.2025, 07:48

Tak tady ve 2 metrech -0,6°C, první mráz podzimu přišel v této zimě hodně brzo. Zítra bude nejspíš ještě o něco chladněji.

161
# 03.10.2025, 07:58

V Brně se teplota ve dvou metrech udržela těsně nad bodem mrazu, ale jiné stanice směrem dál na jih (namátkou Pohořelice, Brod na Dyjí, Strážnice) naměřily minima až k -3°C.

# 03.10.2025, 07:59

Tady -3,3 °C a už večer jsem slyšel škrábání aut, rodinka jednu garáž a další dvě auta venku :D V roce 2013 bylo podle in od 3.10. -4 °C dva dny, pak -2 a pak mrzlo až posledního října.
Jinak pod -3 °C bylo naposled 9.4. a zítra tu pětku bychom snad mohli dát :led: :cool:

Mno, výhledy jsou pěkně na další týden rozházené ode zdi ke zdi, Ecák maluje před frontou i +18 na středu, GFS +8 a spíš počítám, že už se moc v říjnu neohřejeme...

# 03.10.2025, 08:01

už to mělo nakročeno k záporné teplotě, ale oblačnost to několikrát přerušila, teď se snesla extrémní mlha, že nejde vidět na krok

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.