Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou letní, ojediněle už i tropické teploty

Diskuse o počasí V novém týdnu podprůměrné teploty, ranní mrazíky a na hřebenech hor i sníh

# 30.09.2025, 11:30

Tady minimum 3°C, při zemi slabý mrazík.

# 30.09.2025, 11:37

Zdravím ve spolek,
Možná to poslalo 2x tož sa omlouvám případně.
No tak včera nakonec teda opravdu padaly první vločky na Lysé Hoře. :snih:
Na zítra tam aladin má srážky a v 850 hpa S pokles teplot možná ve čtvrtek ale bezesrážek nebo minimum.
Třeba sa povede a první sníh bude aj na v Beskydech :snih:

První vločky. Pár jich tam je viděť
# 30.09.2025, 11:49

U nás první mrazík od 9.5., bylo -0,3°C. Aktuálně 10,5°C.
Příští týden nebo o víkendu to vypadá na zajímavější počasí - v sobotu mráz a hned večer TN, déšť a vichřice, na horách by z toho mohla být první souvislejší vrstva sněhu. Tohle kdyby nastalo koncem listopadu nebo v prosinci co kreslí ICON nebo Ecák tak by jsme měli pěkný zásyp ;-).

2074
# 30.09.2025, 15:58

Tad dneska nejnižší teplota 5°C. Myslel jsem si, že to spadne níž, ale nakonec se tak nestalo.
Zítra by mělo být tepleji.

F4
Avatar
122
# 30.09.2025, 17:08

Nedělejte z podprůměrných teplot takovou tragédii. Porovnejte si množství teplotně podprůměrných a nadprůměrných dní v roce. V době globální změny klimatu (směrem k teplejšímu) je zázrak mít takovýto podprůměr. Dnů se zápornou teplotní odchylkou je pomálu. Navíc se stejně ještě určitě oteplí ke 20 v průběhu října. Vždycky to tak je.

# 30.09.2025, 17:36

U nás dneska minimum 3,6 °C a zatím bez přízemního mrazíku. Ale ke konci týdne to vypadá, že by se nějaký objevit mohl, a možná nejen to.

12
# 30.09.2025, 18:53

Daniel Paterna
no dobrá.. vločka honí vločku, ale za první sněžení bych to tedy nepovažoval... ;-) díval jsem na synoptická hlášení za celý den a o sněhu tam zmínka nebyla. Ale jestli máte jiné informace.. taky bych se mohl zeptat pozorovatele, ale kašlu na to, je to drobnost. Napsal jsem si do záznamů první sněžení na Pradědu, tím to pro mě hasne.

12
# 30.09.2025, 18:57

Jinak dnes sice stanice hlásila teplotu ve stínu 12,9 °C. Nicméně na slunci bylo velice příjemně a při svozu odpadu jsem byl chvilku i jen v krátkém tričku.. slunce hřeje. Ani už tolik nefoukalo..

544
# 30.09.2025, 19:22

Odesa pekny destik. Snad dalsi noc bude chladnejsi. Dneska minimum 4.6°C, tak snad alespon o 1°C mene.

# 30.09.2025, 21:03

Jsem zvedavej na tu TN o vikendu co prinese a neprinese

200
# 30.09.2025, 21:19

Icon tam má hodně slušné nárazy a ještě by asi mohly přijít i bouřky protože bude extrémní střih větru a Cape shear až 800.Pokud to tam bude i zítra tak by to bylo na to založit téma.

Střih větru
2074
# 01.10.2025, 05:56

kuba
Tyto nárazy už jsou většinou pryč a nyní se tam objevují kolem 55 km/h.
Ale do víkendu ještě času dost.

# 01.10.2025, 07:22

Zatím nejsilnější mráz letošního podzimu tady.
-3,1°C / 2m.

2579
# 01.10.2025, 07:39

kuba
No už je to úplně jinak. TN půjde až někam bůh ví kam do Norska. Fakt taková rychlá změna z bahna, větru a chladu do babího léta.

200
# 01.10.2025, 08:10

HaMeLeOn14
Jo zrovna na to koukám,už je všechno pryč

161
# 01.10.2025, 08:55

HaMeLeOn14
Tak hlavně aby už to byla poslední změna (za mě je to změna k lepšímu).

# 01.10.2025, 09:47

Zatím takový hnusný zatažený klídek, teplota odvečera tak nějak stejná se motá kolem +7 až +8 a ono to může šlehnout už zítra ráno, pátek a sobota prakticky jisté.

Vichřice ze soboty výhledově spadla na nejklidnější den týdne :D a srážky jen v neděli. Tak na to mrknu až při pátku co jako bude dál, ale podzim postupuje a vlastně teď máme podprůměr, který se za chvíli stane průměrem, ale třeba to super babí léto co tam je teď vyjde, pro mně nejlepší varianta.

87
# 01.10.2025, 09:59

U nás bylo 9°C, protože neustále fouká ten hloupý vítr + byla oblačnost.
Přízemního mrazíku a možná i mrazu ve 2 m se dočkáme možná v pátek nebo sobotu.

A teď dokonce mrholí při stále teplotě 9°C...

# 01.10.2025, 10:03

Ráno tady 3-4°C, okolo Mostu i 1°C. V pátek sobotu to vypadá na mrazy. Možná už i zítra mimo město.

# 01.10.2025, 15:17

Na Pradědu pěkná kosa i sníh,koukám,že už je v tabulce SYNOP

CHMI

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.