Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V Čechách místy zaprší, na Moravě a ve Slezsku tepleji a zpočátku i slunečno

Diskuse o počasí V neděli hrozí kalamita, nejdříve dorazí i husté sněžení, potom silná ledovka

# 06.01.2025, 05:52

Jako na sidlistich ten ujezdeny snih uz zmenil strukturu. :D
Prselo celou noc a bylo pul stupne nad 0.
Od 3h hodne fouka

507
# 06.01.2025, 06:16

Tak tady inverze jak kráva o + 4 podle predikce na In počasí si mohu nechat vyprávět.. je tu čistá 0...(stejně vedle je i Aladín a jeho parta) led drží..takže masakr..

# 06.01.2025, 06:17

U nás -2,4°C,oblačno a ledovka,mělo být už nad nulou ale nepovedlo se to,snad to přes den roztaje.

# 06.01.2025, 06:33

U nás na Plzni-jihu asi nejchladnější místo v ČR 🤣. Včera jsme postavili sněhuláka,a večer se s ním rozloučili, že ráno nebude, když mělo být 8+ ale místo toho máme 4-. Všude :led::led::led:

200
# 06.01.2025, 06:56

jirka z Plzně
Uvidíme no na kolik to dnes nakonec vyleze :D

160
# 06.01.2025, 07:03

palma
Ráno mrknu na mapku teplot ČHMÚ a vidím Plzeň -2°C, Brno +1°... Dyk to mělo být opačně.:D

76
# 06.01.2025, 07:04

Musím smeknout před údržbou silnic.. u nás od 2 od rána jezdili a ničili ledovku, takže se dalo dojet i do práce.. Jen škoda toho sněhu co včera napadl a toho oteplení, byla to nádhera

# 06.01.2025, 07:12

Tady na severu Brna pod 0°C, Žabovřesky hezky 0,0°C, takže jinými slovy radost venku.

# 06.01.2025, 07:18

Jak mohlo CHMI zrušit výstrahu, vždyť to co je venku je šílený, tady stojí tramvaje, vlaky, vše v 1cm ledu. Jediný co chválím jsou hlavní tahy, jinak chodníky jen místy solené. Někdy mi přijde že v tom úřadu dělá parta bláznů, hlavně že zprávy jen Praha a širší okolí je nezajímá. Ještě tam je denně D1 z Vysočiny abych nekřivdil.

# 06.01.2025, 07:30

PatrikMO
Výstraha je na tvorbu ledovky, ne na přetrvávání ledovky.

160
# 06.01.2025, 07:33

Aidamko.
Tohle je ten typ proudění, kdy se otepluje směrem od Tuřan do centra. Nám už regulérně kape ze stromů i mimo zástavbu, takže je fakt nad nulou aspoň někde po Brně.

# 06.01.2025, 07:51

Plzeň -Litice dokonce -4 já bydlím 5km vzdušnou čarou,a mám tu podobně. mlha mráz sníh...

87
# 06.01.2025, 07:51

Aidamko.
Výstraha by snad měla být po celou dobu trvání ledovky

# 06.01.2025, 08:01

palma
ludvicek
jirka z Plzně
Tady predikce na ráno , lehký větřík , pod mrakem a +5°C.. Ale nepovedlo se:D
Je bezvětří, polojasno a je tu aktuálně -1,4°C , zmrzlo to a chodníky plus vedlejší silnice brutálně pod ledem.. I nějaký sníh zůstal..
Večer byly +3 a pršelo..

místní vedlejší silnice
# 06.01.2025, 08:02

Aidamko.
To je sice hezký, ale jaký má význam výstraha na tvorbu ledovky a ne na samotnou silnou ledovku.

j94
Avatar
0
# 06.01.2025, 08:06

Tak v Říčanech u Prahy 8 stupňů a jaro, člověk sjede 10 min do Prahy a tady všude sníh a okolo nuly..

0
# 06.01.2025, 08:18

Tady už se na rybnících včera běžně bruslilo jako za mého mládí, včera ráno -5°C a pak napadly 3 cm sněhu a 1 mm mrznoucího deště, sjel jsem celý jih JMoravy od Veselí n. Moravou a po hranici kraje Vysočina nebyl problém ani na okreskách, trochu zmrzlých kolejí, u nás mlha jako mlíko a -1,2°C a jestli Aladin selže jako minule (oteplení přišlo o den později), tak to bude na dlouho, sever tentokrát horší ve všech směrech.

1
# 06.01.2025, 08:19

Údržba komunikací tady velkej respekt. Jezdili tady dlouho do noci a jezdili i od brzkého rána. Asi toho na dnešek někteří moc nenaspali. Jen díky nim se to dá zvládat.

Taky jsem očekával že už budou plusové teploty touto dobou. Jenže tady se během noci taky trochu ochlazovalo. Takže aktuální teplota tady -2.1°C a mlha. Neroztálo nic ani náznakem.

# 06.01.2025, 08:25

teplota se teprv teď dostává nad nulu, plus je mlha. někde už se ohýbají rovnou celé stromy, padají větve, tetě ze střechy spadl kus ledu přímo na čelní sklo a totálně ho zničilo, teď můžou odpadávat masivní kusy ledu ze střech při tání, takže mimořádný bacha kolem šikmých střech.

# 06.01.2025, 08:29

Tady mělo být podle čerstvé předpovědi teť +2°C a skutečnost je -3,4°C,nějak něco nefunguje.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.