Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zvětšená oblačnost, přeháňky nebo i bouřky zejména na severovýchodě

Diskuse o počasí V novém týdnu nadprůměrné teploty, ve druhé polovině se alespoň na hory vrátí sněžení

37
# 01.12.2024, 17:46

Na Mělnicku - Roudnicku celý den mlha nebo nízká oblačnost a často mrholení, námraza a teplota pod 0°C nebo na 0,0°C celý den i ve výšce kolem 250 m n. m v závislosti na terénu. Zem ovšem mokrá a nepromrzlá plošně. Vítr ledový, ale zem jako kdyby vyzařovala teplo.

Námraza na plevelu nad polem, nadmořská výška cca 250 m n.m.
Námraza na lípě, nadmořská výška cca 250 m n.m.
Námraza na větvičkách malého stromku, nadmořská výška cca 250 m n.m.
37
# 01.12.2024, 17:48

Na Řípu byla námraza trochu větší, v maximu asi tak 2-3 cm, ale jen z té strany odkud fouká vítr těsně pod vrcholem.

větvičky
větvičky detail
rotunda na vrcholu
# 01.12.2024, 19:06

Slušný by to bylo, kdyby to bylo v nižinách a ne na horach, nedej boze v mraz.kotlinach.
Fotky pekny a zaroven i smutny na to kolikateho uz je a kde to je.
Tady je taky snih az nad 800m, coz je bida, ale snad ae to uz zlepsi.

# 01.12.2024, 19:17

Teď to ukazuje u me na neděli 15cm

# 01.12.2024, 19:47

To ukazuje kazdy 3h jinak, nema cenu na to koukat ani. Ja tam vcera videl i 12st :D

19
# 01.12.2024, 19:59

Ja treba ted z vystupu mam od 9.12. do konce vyhledu celkem 56 cm snehu.. moc teda tomu neverim.

# 01.12.2024, 20:09

tak už to ukazuje 35cm do konce výhledu je spíše sci-fi ale :D

# 01.12.2024, 20:14

kde to berete ty čísla všichni, já tam mám 6cm a i to je přepal jak kráva :D

19
# 01.12.2024, 20:17

TheRealStormCZE

# 01.12.2024, 20:19

kozacik
A kde to je u vás těch 56 cm ? Ostrava tam má od toho 9.12. “pouze” 46 cm.Krásná to pohádka.

19
# 01.12.2024, 20:21

TomasMost
Na Ventuskach je dalsi den dalsich 11 cm.

# 01.12.2024, 20:22

Zajímavý na to ale je, že jsem zadal předpověď pro moji oblast na 10.12 na 13h a všechny modely my ukazují teploty -1 - 1 stupně celsia. Takže je tam celkem shoda

110
# 01.12.2024, 20:43

V pátek ráno to vypadá zajímavě, :snih::snih: (shodují sí vícero modelů)
pak už bohužel odpoledne další vlna oteplování ...

200
# 01.12.2024, 21:36

JUGOCV
Pak po víkendu to vypadá o hodně zajimaveji,gfs i Ecák tam mají kalamitu,je to ještě 8 dní ale třeba to vyjde,modely se shodují celkem.

110
# 01.12.2024, 21:54

kuba
takhle dlouho to výjde na 20 % ..těch 5 dní už se dá..
ale neříkám, bylo by to hezký, po velmi dlouhé době nějaká souvislá pokrývka :snih:

# 02.12.2024, 08:58

Teď tam pro Ústí nad Labem mám od pátku do pondělí 15cm sněhu a přes den +1, to by bylo ideální, a pátek už tak daleko není

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.