Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hodně oblačnosti, v severní polovině území postupně slunečno

Diskuse o počasí Hurikán Milton dorazil na Floridu, hlášeny jsou záplavy a první oběti tornád

# 10.10.2024, 08:34

Hurikán Milton zasáhl rozsáhlé oblasti Floridy ničivými záplavami a silnými větry poté, co ve středu večer místního času dosáhl pevniny poblíž Siesta Key (Sarasota). Bouře, která na Floridu dorazila jako hurikán kategorie 3, zeslábla na kategorii 1.... Více >>

414
# 10.10.2024, 08:42

In-počasí
Skočilo Vám tam dvakrát stejné téma (článek)..

302
# 10.10.2024, 08:48

Jinak řešení proti povodním samozřejmě jsou a to i nás dokonce patentově chráněná, kde kromě odstranění naplavenin ohrožujících piloty jak jsme se s Palmou bavili je 1 věc, ale technologicky pak lze celý dům vyřešit třeba takhle:
https://www.ceskestavby.cz/clanky/domky-konstruova...

V Kalifornii se tomu věnuje určitě více firem, chudáci tam rozhodně nejsou:
https://www.dumazahrada.cz/clanek/dum-odolny-povod...

414
# 10.10.2024, 09:05

Tak teď jsem slyšel, že tam bylo 112 arování před tornády a 19 z nich dosáhlo kontektu se zemí.. masakr..bohužel hlásí první oběti, důchodce, kteří zůstali přes varování, uvnitř domů...

p.s. jen tak mne napadá, co by něco podobného, tomuto hurikánu, udělalo s větrnými parky pobřežních elektráren, kdyby to došlo do míst kde stojí...

302
# 10.10.2024, 09:36

palma
Téma bych přejmenoval na co s tím, co uděláte pro snížení intenzity hurikánů, pouhý monitoring mě už unavuje, nechápu proč to Amíci nemají dávno vymakaný, jo ty plovoucí větráky už někdo navrhoval, ale asi by je to roztrhalo a rozehnalo po moři, asi bych měl snazší řešení, už jsem někde četl vypustit biologicky odbouratelnou nasákavou emulzi na povrch moře do trasy hurikánů a nebude mít zdroj energie, trasu dneska umíme na +- desítky km, určitě by to šlo vymyslet a realizovat, jen to asi jen tak neotestujete předem😉.

414
# 10.10.2024, 09:50

Yurri
No, cokoli na povrchu moře, jako povlak.. nevím, nevím, co by tomu řekli na hladině plovoucí živočichové, ptáci apod..už jsem něco četl, že prý by se dala nějak podobně ovlivnit odrazivost ( záření slunce) na povrchu moře, a tím by se ochladilo...vzadu na hlavě mne s toho trošku vstávaj moje zbytky vlasů...:D...nicméně zoufalí lidé dělají zoufalé věci, asi jo..

302
# 10.10.2024, 16:36

palma
To už bylo dávno někde prezentované, ale tenkrát nebyly možnosti přesného trasování hurikánů, stokilometrovou skvrnu neuděláte, ale pár desítek ano, při dnešních možnostech určitě ano, normálně biologicky odbouratelný materiál, který naopak udělá moře trochu zásaditější a za pár dní se rozpustí jako hnojivo, prostě 2v1, emulze zabraňující výparu + hnojení, mám rád když z nevýhody uděláte přednost😉.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.