Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Závěr pracovního týdne i víkend bude ve znamení babího léta

Diskuse o počasí Masa vlhkého vzduchu ze Středomoří přinese vydatné deště, hrozí povodně

7
# 15.09.2024, 19:28

Myslíte, že se v Kroměříží vyleje Morava?

70
# 15.09.2024, 19:29

Yurri
Všichni ne, Nepočítám rekordy. Prostě situace je jaká je a je třeba se s tím jen smířit a ideálně si z ní vzít ponaučení. A není to jen o vodě, ale i o tom, aby takové události jako je tato narušily běžný život co nejméně. Víte co se mi líbí? Jak lidé dříve narození , kteří již něco pamatují k tomu přistupují tak jak to je. Nehroutí se z toho. Zvláště pokud ví, že vody bylo třeba před desetiletími ještě více než je dnes. Jinak dnes na zahradě opět starý známý pan srnec který tady byl naposledy na jaře okusovat jabloně. Už je tady zase. Bohužel jablka letos žádná a tak okusuje alespoň růže.

70
# 15.09.2024, 19:44

Tak krvavý západ nebyl. Jsem říkal, že byl včera poslední. Ale tohle je taky paráda.

Měsíc na modrém nebi
78
# 15.09.2024, 19:50

Písí
To by musel říct někdo z Kroměříže, na dálku to nikdo nemůže vědět.

# 15.09.2024, 19:55

Rarach
"Víte co se mi líbí? Jak lidé dříve narození , kteří již něco pamatují k tomu přistupují tak jak to je. Nehroutí se z toho. Zvláště pokud ví, že vody bylo třeba před desetiletími ještě více než je dnes."

A to si člověk ani nedovede představit, jak to vypadalo před 160 lety. Dá se to vyčíst ze starých kronik nebo autobiografií.

Třeba v Máslojedech na Hradecku, kde bylo v roce 1865 nejdřív katastrofální sucho, že nebylo k jídlu prostě nic, do toho táhla vojska a mrtví se pohřbívali mělko a když potom přišla velká voda, tak ty mrtvé vyplavila...peklo.

Co však bylo pozitivní (jak píší), tak půda kde se pohřbívalo byla potom výborné kvality a velmi úrodná (protože hnojivo...).

Kdysi povodeň fungovala tak, že se otevřela vrata na jedné straně statku a na druhé a voda prošla statkem a bylo po velké vodě v baráku nic nebylo, tak nebylo co zachraňovat.

115
# 15.09.2024, 19:57

John Deere
Taky jsem to takhle nikdy neviděl. Chtěl jsem jet z Hrochova Týnce na Čankovice, Moravany a domů, ale už jsem to nestihl. V Čakovicích se protrhla nějaká hráz a vše komplet pod vodou i hlavní silnice, kterou ihned uzavřeli. Jediná silnice kterou se dalo dostat, tak na Dvakačovice, byla sice také pod vodou, ale nebyla uzavřená.

Novohradka Uhřetická Lhota
Novohradka Uhřetická Lhota
Novohradka z Dvakačovic
12
# 15.09.2024, 20:03

Písí
Podle modelace má ještě trochu stoupnout. Ono se tam žene rozjařená Bečva plus nějaká ta hromada vody z Olomouce. Ale jak bylo psáno - posoudit by to musel někdo kdo to tam zná.

70
# 15.09.2024, 20:13

Doubrava nebo Kostrhún
Přesne tak. Já se v historii hrabu dost a snažím se z ní i čerpat (proto ty moje předpovědi které mohou některým přijít smíchu). To s vraty statku je fakt a nebylo to jen u statků alei u domů.Třeba u roubenic které byly vedle cesty ale pod její úrovní. Pokud se vědělo, že se často z cesty stává řeka stačilo vyndat práh a voda protekla a bylo. Kdyby ne tak roubenice odplave.

Jinak..

Ten bílý bod. Letadlo to nebylo spíše nějaká družice.A ta černota se valí k jihu.

Vy jste z Ondřejova? Z toho co je hvězdárna?

když teď kouknu na východ je to paráda
když se podívám k západu je to bída
a když kouknu k jihu. Co to sakra je?
70
# 15.09.2024, 20:19

Yurri
Že nekecám ;-)

70
# 15.09.2024, 20:21

cewr
Mazec. Takový dotaz. To auto ze kterého bylo foceno to nebyl elektromobil, že ne?:D

75
# 15.09.2024, 20:27

Tak u nás včera to byl mazec ten severní vítr byl hrůza normálně před větry nás chrání Jeseníky ale teď ne. Díky tomu že u nás spadlo 170mm tak stromy padaly neskutečně a 20 hodin bez proudu. Teď je už u nás klid. Problém je na té Opavě.

70
# 15.09.2024, 20:35

Samik
Taky byl. Ale ta alej na Vaší fotce...fakt mazec.Kořeny v zemi...teď jak vypadaly kmeny, ale vypadají zdravě. Co to bylo za druh? Ty už tam nějaký ten pátek rostou.

75
# 15.09.2024, 20:48

Rarach
Přesně které jsou tyhle nevím něco tam jsou Javory, Lípy. A šlo to i s kořenama ty se po odřezání vrátily.

# 15.09.2024, 20:50

Uz zase chcije od SV, uz to bylo potreba, hrozny sucho po tech 200mm :D

70
# 15.09.2024, 20:51

Samik
Jj, lípy mě napadly. A tohle vypadá skutečně na javor.Díky

70
# 15.09.2024, 20:57

palma
To je ko..t. Však to v tom videu bylo nejspíše i řečeno.

407
# 15.09.2024, 21:05

Rarach
Těmdle všem napařit tu stotisícovou pokutu, co je možná..plus poslat na vyšetření do ústavu..
Já se teď koukal na hromadu fotek a videí, tam kde to pomalu opadává, tak je vidět, co práce ještě lidi čeká, hromady dřeva, plastu, plechu.. do výše klidně druhého patra, nánosy bahna všude, což se musí odstranit do mrtě.. pobořený baráky.. je to tak .... takový prostě, že to sem ani nebudu dávat, kdo se chce podívat. ten si to najde...pamatuju si povodeň v Praze, to jsem stál tak dvacet metrů od řeky a z tý síly a toho podivnýho zvuku, chladu, mi bylo fyzicky nedobře... tak jen co nejméně obětí, většina toho ostatního se dá opravit, odstranit atd...Armádu by mohli nasadit, doufám..

70
# 15.09.2024, 21:08

palma
https://www.metro.cz/praha/galerie-velka-voda-zapl...

Může se to zdát jako vtip, ale bohužel

2002 taky pamatuji a pak pamatuji i nějakou další na Zbraslavi. Kdybych to neměl tak daleko jel jsem pytlovat písek, ale než bych tam dojel byla by cesta zbytečná. Pamatuji si Frýdlantský výběžek a Chrastavu......Pamatuji pytlování v Semilech....
https://youtu.be/bTRuRA0RD3Q?t=345
Dnes je však jiná doba, dobrovolníci kteří se přihlásí jsou odmítáni a všechno si hasiči zvládají sami. Nemyslím si, že to je dobrý přístup. Jo, armáda měla být podle mě už nasazena protože disponuje těžkou technikou která projede a voda s ní jen tak nehne. Zatím jsem nikde nezaznamenal, že by byla nasazená mimo té Višňové kde je vojenská Tatra coby evakuační vozidlo.Uklid je vždycky to nejtěžší. Jak voda opadne je to spoušť, bláto, špína, problémy se zdrojem pitné vody, komáři......

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.