Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na západě ojediněle možnost přeháněk

Diskuse o počasí Masa vlhkého vzduchu ze Středomoří přinese vydatné deště, hrozí povodně

# 14.09.2024, 15:59

Ostrava Mošnov se dostala nyní nad 100 mm za den. Překonala výrazně svůj denní rekord z 5. září 1968, kdy tu spadlo 80,4 mm. Za den tu nikdy tak vydatně nepršelo. Dnešní srážky kolem Ostravy jsou rekordní.

70
# 14.09.2024, 16:01

mlady.horyna
Tak super. Alespoň nějaká pozitivní zpráva. Tady jsem teď koukl a Stará Paka-Turnov také jezdí. Mě tak nějak poslední dobou připadá, že se ze všeho dělá větší problém než ve skutečnosti je. Tratě mají oproti silnicícm tu výhodu, že často vedou na náspu na vyvýšeném místě a tak nehrozí tak snadno zatopení jako u silnic.Jako chápu, že pokud se někde sesunul svah (Staré město pod Sněžníkem-Hanušovice) nejde s tím nic dělat. Však ty tratě na jesenicku vzaly tehdy za své
https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/povoden-1...

Ale kácet kolem tratí aby stromy nepadaly na koleje nebo na trakční vedení bychom měli preventivně (ono těch čiností které by se měly dělat preventivně by byla spousta a nejen v této oblasti) a spoustu starostí by to ušetřilo.Mimochodem to, co plavalo v řece nebyly jen nějaké větve nebo pařezy. Byly to mnohdy regulérní opracované vzrostlé stromy které vypadaly jako když uplavaly z nějaké skládky kde bylo dřevo připravené k odvozu až jsem si říkal jestli někdo tu lepší splavnost nevyužívá a nezačal to dřevo plavit aby ušetřil za dopravu..

# 14.09.2024, 16:03

Rarach Rarach prosimtě (Vás), hanit tady v týhle situaci nějaký vlaky, když lidi přichází o střechu nad hlavou je fakt dost sobecký. Chtěl si snad někam jet vlakem nebo co?! Lidi s takovým přístupem mě dokážou nadmíru vytočit. Přemejšlej a koukni se co se děje člověče.

# 14.09.2024, 16:04

Srážky se pomalu ale jistě stáčejí na Z.

# 14.09.2024, 16:07

Nemělo náhodou přestat pršet ? :)
V části Jižních Čech sice na chvilku přestalo pršet ale už zas prší a zasiluje to ... A míří to na Šumavu kde pořád stoupají řeky hlavně Teplá a Studená Vltava
Mají taky dosahnout 3 stupně
Tyhle srážky dál zhorší situaci

24
# 14.09.2024, 16:09

V těch Čechách to pěkně mohutní, ale je to spíše takový ten typ srážek slabší než ukazuje radar, dokud to nenarazí na nějaké vyšší kopce.

Na SV nepatrné zeslabení z oranžových odrazů na žluté, ale je to téměř stejné.

radar, zdroj: radar.bourky.cz
F4
Avatar
109
# 14.09.2024, 16:12

charlie
A jak jsem správně říkal včera, už leze slunce. Takže extrém oproti 3/4 republiky se ještě zvětšuje. Snad zítra naprší.

86
# 14.09.2024, 16:12

Kupodivu má aladin pro nás nejvíce..ostatní modely šli dost dolu včetně GFS..uvidíme co další výstupy..

86
# 14.09.2024, 16:13

F4
Vypadá to že ještě zaprší..ale ten vítr je mazec..hasiči se furt nezastavili..

# 14.09.2024, 16:14

Není podstatné, jak to vypadá na radaru, ale na stanicích (viz obrázek). Pásmo v Čechách není srážkově významné. V Čechách významněji prší jen v Krkonoších a Novohradských horách na malé ploše.

V Jizerských horách už jsou ty srážky také slabé: https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/bily_poto...

Na Šumavě to ustalo úplně: https://www.in-pocasi.cz/archiv/churanov/?detailed... :)

V Čechách je aktuálně situace optimistická, na Moravě a ve Slezsku naopak kritická.

Srážky za poslední hodinu, chmi.cz
0
# 14.09.2024, 16:18

radek4545
Horní Vltava už je dávno vylitá..
A ano, návětrná Šumava, aktuálně jižní část, si moc neoddechne, další srážky ve studeném vzduchu na zadní straně TN už se formují a směřují tam..

Tábořiště Soumarský most u Volar pod vodou, dnes v poledne...
# 14.09.2024, 16:20

V Brně v posledních hodinách vytrvalý vydatný déšť. Většinou intenzita kolem 3mm/h, ale občas přechodně až k 6/7mm/h. Vody přibývá a přibývá.

# 14.09.2024, 16:22

https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/svratka/
trochu mě mate, že ve svratce píšou 0 mm srážek, ale u nás už několik hodin velmi intenzivně leje.
Nebo studnice, která je ode mě 2 km lesem, má 2 mm/h ovšem realita je mnohonásobně větší. A nejenom pár desítek minut, ale téměř celý den mě tu fakt leje vydatně.
nebo se to bere průměr?

70
# 14.09.2024, 16:24

Adamsedlak
Samozřejmě, že někdo potřeboval jet někam vlakem. Jinak bych to neřešil.A co se děje? Prší a jsou záplavy to vidím taky. Život jde dál a nic se nezastaví. Děti zítra budou muset odjíždět na internáty, lidé co nemají auta kolikrát jezdí do zaměstnání vlakem a světe div se je spousta institucí které musejí fungovat o víkendu. Takže není to sobecké. Je to o tom, že nezohledňuji pouze postižené, ale i ty všechny ostaní.
Víte co bych byl rád? Kdyby tyhle situace otevřely některým oči. Třeba ve vztahu ke spalovacím motorům vs. Elektomobilitě, tlaku na to, aby lidi jezdili na kole a nikoliv autem....Všechno souvisí se vším.

321
# 14.09.2024, 16:25

mlady.horyna
Na Svratce to mozna bude opozdeni prenosu dat, jestli posila data jednou za 12-24 hodin. Obcas se tako nulove srazkove uhrny na mape vyskytuji.

# 14.09.2024, 16:26

Tak říčka Bělá se nám pěkně zvedá :(:pozor:, modelová předpověď vypadá katastrofálně :pozor::pozor::pozor:

24
# 14.09.2024, 16:30

In-počasí
Já to pásmo mám na dohled. Nízké tmavé cumuly které se v dálce jakoby slévají a topí v dešti. Je to něco jako virga, část srážek se vypaří vlivem větru.

Na Šumavě to ovšem asi zesílí.

512
# 14.09.2024, 16:32

Valašské Meziříčí, Podlesí, Křivský potok. Dnešních prozatimních 80 mm už je opravdu moc, koryto plné a na některých místech částečně rozlito. Ať už intenzita deště je co nejmenší ...

Valašské Meziříčí, Podlesí, Křivský potok, lokalita u hřiště

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.