Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na severozápadě možnost přeháněk

Diskuse o počasí Před námi je výrazné ochlazení a nástup podzimu, čekají se i vydatnější srážky

179
# 09.09.2024, 18:51

Tady aktuálně hodně silná přeháňka a dala nám během chvíle 10 mm,takže jsme dnes už na 35 mm.

296
# 09.09.2024, 21:04

Aura_
Z úhrnů je jasně vidět, že to zase vyžraly hlavně Z Čechy, takové Karlovarsko snad plošně přes 20 mm, dost i JV část JČech k SV a od nás na východní straně Vysočiny dále na sever v takových pásech, MB samozřejmě mezi pásy a naměřil jsem cca. 13,5 mm. Kopnu do země a ve 3 cm je sucho, takže dnes bylo aspoň z čeho zalévat, to dělal dnes hádám málokdo, holt tam mám zrovna letos žíznivce, jestli má napršet 10x tolik, tak úplně v pohodě.

# 09.09.2024, 21:15

Yurri
U nas na Vychode Cech za dnesek 30mm a nekde to bylo urcite vic. Ale usycha to rychle, ocividne jde teplo jeste zespod. Na to jak se ochladilo, tak silnice rychle uschla.

# 09.09.2024, 21:45

Yurri
Já mám tedy vyzkoušeno,že 10mm vody stačí krásně zvlhčit kyprou půdu do hloubky cca 5 - 6 cm,nevýhodou je pak ale při silnějším větru její hlubší vysychání.Taková Náměšť dnes pěkných 37 mm,Most cca o 1mm víc,jak MB.

296
# 09.09.2024, 21:58

TomasMost
Mám vysledováno, že záleží i na tom, jak dlouho prší v kuse, i z o trochu vyššího úhrnu může zasáknout voda do menší hloubky a nejde jenom o charakter povrchu nebo průchodnost přes listy stromů či hustotu trávy, ale to je na jiné fórum, dal by se podle toho nastavit vhodný interval zavlažování, určitě se tomu věnují soukromé firmy, pěkně nastavit ideální křivku závlahy plodině na míru podle dat z čidel vlhkosti v půdě nebo i na listové ploše.

# 10.09.2024, 07:56

Mi spadlo 8 mm, takze celkem bida.

296
# 11.09.2024, 11:42

Včera parádní slunečný den s Tmax. 21°C, což je konečně normální pracovní teplota a dnes sice ráno kláda jako prase pri +10, ale to slunce přes den si teď člověk krásně užívá, zvlášť když to bude na 6 dní naposled, parádně svěží vzduch při +18ce.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.