Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Jihovýchodní polovinu území zasáhnou další vydatné srážky, mohou působit škody

# 07.06.2024, 17:42

Předpovědi na víkend a pondělí nejsou příznivé a bohužel se opět čekají škody kvůli vydatným a přívalovým srážkám. Jihovýchodní polovinu území totiž ovlivní vlnící se fronta, která přinese hned dvě vlny bouřek a obě se projeví hlavně v noci - ze soboty na neděli a z neděle na pondělí. V pondělí potom ještě zřejmě budou pokračovat během dne.... Více >>

# 07.06.2024, 17:54

Boze to snad neskonci :( snad se to jeste trosku upravi a zmirni. Ano ja sem ten fnukal co bourky a hlavne vnoci fakt nemusi.

# 07.06.2024, 18:00

Mohlo by se to posunout klidne malinko na zapad, nam srazky rozhodne nevadi, kdyz je 27st

144
# 07.06.2024, 19:38

Jeden týden západ, druhý týden východ, no Česko si fakt nemůže stěžovat na to, že trpí suchem. Každopádně by to chtělo už něco stabilnějšího, než tohle střídání deště, bouřek, dusna, tepla a já nevím čeho.

# 07.06.2024, 20:15

Už by mohlo trochu zapršet.

286
# 07.06.2024, 20:24

Včera o ničem 2,5 mm a bohužel zase budu závistivě sledovat krásné úhrny na Slovácku a na V Moravy, děláme v pohodě na zahradě seno a zítra se bude pěkně kupit, pač bude fertig, jasný měl jsem na tohle včera spíš štěstí, je to furt dokola, J Čech pak Z Čech, teď v noci střed Čech, Palma má pomale vodotrysky, V a SV Moravy ani nemluvím.

Co bych za tu 100ku dal
# 07.06.2024, 20:34

Nahodou je to super, ze je voda, az bude sucho, tak budete vzpominat, ale češi no, lepši to nebude Jasny, ze 100mm/12h je uz moc, ale to je porad lokalni, na ostatnim uzemi je to akorad.
Zitra ma byt az 28, to bude vypar.

117
# 07.06.2024, 20:38

John Deere
Češi možná, Moraváci čekáme na slunko, anžto réva to potřebuje. Zalitá je na 2 měsíce.

58
# 07.06.2024, 20:48

ludvicek
No vidíš to, a tady zase slunce habaděj.. počasím se málokdy zavděčíš, jeden má sucho, druhý mokro... Což takhle být spokojený s tím co mám. ;) To je asi moc namáhavé. Stejně jako být spokojený s naší politikou. Řeknu to jinak, lepší počasí než máme, mít nebudem...:) Úroda je tak parádní zatím jako málokdy, ovoce mnoho a sladké. Už máme i maliny a jsou fajn.. jablíček pokud nepřijdou velké kroupy bude taky velká úroda.. pamatuj na to. Aby jsi nedostal ještě něco "horšího" než co máš...:tornado:

# 07.06.2024, 22:00

kapr84
Pěkná promluva do hlubin ludvickovy duše👍

7
# 07.06.2024, 23:20

kapr84
No tak vy jste nejspíš měl štěstí s mrazy.
80% veškeré úrody v ČR je nenávratně zničeno, včetně mojí lokality. To co píšete se většiny obyvatel netýká.

53
# 08.06.2024, 07:19

Dnes ráno teda hustá mlha, tmin opět nekleslo pod +10 a v červnu nepršelo dva dny, druhého a včera. Dnes se něco čeká až v noci, no a výhled modelů ICON a Ecáku do pondělního večera přes 55 mm. GFS má jen 17 mm, tak schválně kdo bude blíž :zz:
Příští týden vypadá ještě hůř, ale ono je to daleko a třeba z toho sejde, a nezbývá než se se vším smířit. Krom politiky, tu můžeme změnit revolucí :D
Živnost mi s deštěm moc nejde a letos to bude bude blbý rok pokud se to už brzy nezasekne, a co nadělám... O úrodě vůbec nemluvím, předchozích minimálně šest let to dopadlo všeobecně daleko líp.

117
# 08.06.2024, 07:58

Doizer
"Díky, že ses mě zastal, náčelníku."

Víno je poslední ovoce, který mně ještě zbylo. A pár hrušek. Ještě to vypadalo dobře s jahodama, ale ty si přivlastnili slimáci.

7
# 08.06.2024, 08:24

ludvicek
Za málo šéfe.
Už mě ty každodenní deště taky nebaví. Dnes v noci napršelo v Huslenkách dalších 7,5 mm.
Za červen to dělá už 85 mm. A dalších 80-90 mm je ve výhledu do následujícího pátku. No to už by snad mohlo stačit. Povodí jsou dost přesycené, z doslova každého krtince v lůce tryská voda.
Kolem té Čeladné, Těšínsku a Třinecku, tam budou ty místní úhrny za červen možná
přesahovat 300 mm. To jiné roky bývá za půl roku. Ale tak je to extrém na relativně malé ploše.každopádně dalšího deštíku bych se obával.

286
# 08.06.2024, 08:48

Dnes večer čekám kolem té 21 hod. bouřku, už by mohlo sprchnout, ideálně kolem 25 mm včetně následného deště během noci, další pásmo v noci na pondělí ještě dám vědět předem, každopádně pondělí další déšť jistej, letos je to s vláhou opravdu lepší a je to všude vidět, rajčata v bednách jsem od výsevu před 14 dny ještě nezalil.

111
# 08.06.2024, 09:35

Leknín u vás sypalo včera večer kolem 11 večer a pak ještě v 1hod. Tvořily se bouřky a jedna mě překvapila svou rychlostí. Bylo asi kolem půl jedné a na radaru se poblíž objevilo pár modrých flíčků. No během těch 10min. Začalo hřmít. Říkám si bože co se to děje to není možné vždyť na radaru nevidím ani náznak tvořící se bouřky. Tak jsem vypětě čekal na novou aktualizaci a bylo 0:40 a opravdu se za tu dobu vytvořila plně aktivní bouřka. Tak rychlý vývoj jsem snad ještě neviděl.Můžeš se na to zpětně podívat. Ta bouřka byla někde v okolí Hošťálkové a šla na vás, ale po asi 15 hromech a blezcích se rozpadla. Pak jsem ji nevěnoval pozornost a za nějakých 30min. Znovu ožila někde u Vizovic nebo tam někde strašlivým hromem. Byl jsem doma a jen jsem slyšel ten hrom a myslel jsem si že něco na půdě spadlo. No hned mně napadlo že nic nepadá, ale byl to ten hrom z té bouřky co se znovu vytvořila až černým odrazem. Pak znovu slábla a vzdalovala se. Kdyby ta rána byla tady tak bych se asi posral. Takový zajímavý hrom jsem už dlouho neslyšel. Celý den se všechno rozpadalo a v noci to nevědělo co to má dělat fakt šílené.

393
# 08.06.2024, 09:49

Dnes k večeru budou velmi dobré podmínky na velké části území ČR.
Lifted index (instabilita), Cape i nějaký střih větru..
Nejvyšší hodnoty by měla mít jižní Morava , zde bude i solidní helicita, ale velmi slušné podmínky i zbytek území, krom krajního Z, SZ, S...

# 08.06.2024, 10:03

může se něco vytvořit už odpoledne nebo až k večeru?

111
# 08.06.2024, 10:08

dodosek

Spíše k večeru a v noci.

82
# 08.06.2024, 10:23

No už teď z toho mám hrůzu.:( a to má být až do pondělka.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.