Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a po chladném ránu odpoledne až 20 °C

Diskuse o počasí V novém týdnu málo srážek, hodně oblačnosti a hlavně na východě naměříme často jarních 15 °C

48
# 02.03.2024, 09:50

Aldy opět velký pesimista (já to beru jako optimismus) :D, ještě dnes možná nějaké srážky spadnou, pár kapek už jsem za krk dostal a pak je ta situace uterý-středa, Fstorm dokonce založil téma ;-) :)
Je fakt, že v lednu ta bouřka bylo pěkné překvápko, ale teď na ni moc podmínky nevidím.
Nějaké srážky asi budou a pak to vypadá jak to vypadá, ale klidně ať tady neprší do konca března, vůbec nic by sa nestalo

3505
# 02.03.2024, 11:13

Spadlo cca 0,2 mm, ale k tomu písek ze Sahary :D

48
# 02.03.2024, 11:57

Samozřejmě zde :prsi: a celá sobota zase v háji. Teplota stále vysoká +11 a tmin bylo +4
Neděle už vypadá dobře a příští s výší už taky. Tak snad to vyjde

Ale výhled neví nic. Ráno tam byly srážky jen na úterý, teď od pondělí do čtvrtka voda. Tak kde je to sucho co mělo být

7
# 02.03.2024, 13:14

No i tady samozřejmě tma, déšť a bláto. Pokud se vyskytnou alespoň dva dny bez deště, tak je to zázrak. Bohužel již šestý měsíc přetrvává mimořádně deštivé a temné počasí a pokud se to konečně nezmění, tak to bude špatné. Stále počítám s tím, že přijdou mrazy a zničí většinu květů. A pokud nepřestane pršet, tak se ani nic nenasadí na pole. Už od listopadu tam stojí voda. Možná kdyby od teď do konce dubna nepršelo, tak by se s tím dalo něco dělat. Problém je v tom, že i 1-2mm deště je znát. Nějaké super suché jaro by bodlo.

# 02.03.2024, 13:45

Leknín
No úplná potopa. Včera 1,2 mm a dnes 0,3 mm, ani to saharsky písek nesmylo.
Jinak souhlas, na venkovní aktivity to není.

110
# 03.03.2024, 08:12

Připojuji se ke "zklamaným" komentářům, včera jen šedá deka a maxima kolem +12°C... Jak máme obvykle o nějaké dva tři stupně více, než ukazuje zdejší předpověď (Icon), tak poslední 3 dny máme spíše o ty 2 stupně méně. Ale aspoň se těm stromům nechce do květu, když bude po ránu lehce mrznout.

48
# 03.03.2024, 09:03

Ranní minima po dlouhé době klesnou a březen se vrátí na pár dní k normálu, srážkově po těch 4,5 výživných měsících už to chce fakt pauzu a pak je tam možnost výraznějšího studeného vpádu s předcházejícím vydatným deštěm a nakonec zůstatkem 5 cm sněhu s -11 a ledovými dny od GFS, tenhle strašák bude hrozit do půlky jara, čekal jsem kdy se něco takového ve výhledu objeví a je jasné, že zatím jsou to pohádky, jen mně trochu přejel mráz a pak to bude asi od čtvrtku nezvyk ráno při mrazu něco podnikat, jen aby jsme se těch ranních mrazů pak dokázali zbavit a nestrašily tu půlku měsíce :zz: ono je teď všechno možné

Tmin +6, aktuálně +11 a tyhle teploty si dají od úterý pauzu nevíme na jak dlouho. Moje mokré sny o nadprůměrném jaru se začínají rozplývat, jenže jak nemůže furt chcát tak nemůže být furt nadprůměrné teplo, žejo

6
# 03.03.2024, 09:08

Nadprůměrné jaro klidně být může a nejspíš i bude. Vždyť modely mají horko těžko chvilkový návrat na průměrné hodnoty. Hlavní běh GFS se svými zimními pohádkami úplně ustřelený od zbytku ENS. Stejně tak tam kreslil -10 ve výšce na nadcházející týden a nakonec bude úspěch, když to půjde aspoň na chvíli pod 0.

ota
Avatar
2153
# 03.03.2024, 09:28

daz_4
Problém je, že velmi silné vpády studeného vzduchu tam teď mají všechny relevantní modely. Takže nejen GFS, ale i Icon a Ecák. Otázka je, co z toho nakonec bude, ale riziko výraznějšího ochlazení do poměrně silného podprůměru je teď velké

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.