Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Na většině území leží sníh, na hřebenech nejvyšších hor je i metr a půl sněhu

# 19.01.2024, 09:56

Před námi je slunečný víkend, který bude lidi lákat na hory. Ve výhledu na příští týden je navíc obleva, která zasáhne i hory. Lyžařské podmínky se tak v příštím týdnu výrazně zhorší. Nyní přitom leží sníh na většině území. Bez sněhu je především jih Moravy.... Více >>

# 20.01.2024, 12:24

Mohu se zeptat proč se udává sněhová pokrývka na hřebenech Šumavy napr. Blatny vrch kam se běžný smrtelník normálně nedostane. Všude se píše že nejvíce sněhu je právě tam, ale když prijedu na Šumavu sněhové podmínky jsou na většině mist kromě začátku prosince mizerné. Přijde mi to hodně nevypovidajici údaj, který by se měl ve sněhové zpravodajství objevovat sporadicky a spíš jako jen zajímavost.

# 20.01.2024, 17:32

Zimoblb
Podobná výška sněhu je i na Velkém Javoru (kde je obří středisko) nebo na hřebenu Plechý - Třístoličník, kam si můžete vyrazit na běžky. Především ale v hodnocení sněhové situace přeci nebudeme řešit to, že polovina Šumavy je uzavřená pro lidi. V článku máte uvedeno, že právě na Šumavě jsou největší rozdíly.

1236
# 20.01.2024, 21:07

Tady dnes minimum -10.4°C, aktuálně klesáme k -9°C. Byl krásný slunečný mrazivý den. Ideální počasí vyrazit někam výš do hor. Zpočátku byla v Podkrkonoší ještě nízká oblačnost, dopoledne se ale naštěstí podle předpovědi rozpustila. Sluníčko, mráz a alespoň trocha sněhu je v zimě nejlepší. Jsem rád, že to vyšlo i na tento víkend.

# 20.01.2024, 23:18

No pekne mrzne, takova zima snad ani neni předpovidaná.
V pondeli to bude zase bruslařský den u nas na Rychnovsku. Jak to tam bylo pred tydnem v modelech, tak to drzi do ted. To je zase na extremni vystrahu.

171
# 20.01.2024, 23:27

Tady to vypadá taky na pěknou klouzačku. Dle ECMWF a ICON až 10mm v mrznoucím dešti při -1°C. No jsem zvědav jak to dopadne, ale vypadá to na pořádnou melu. Při celkovém spádu mrznoucích srážek nad 7mm je to na červenou výstrahu.

273
# 21.01.2024, 08:59

No však jsem vám psal, že to bude nyní mnohem zajímavější, ledovka samozřejmě největší u nás v té prochlazené díře, kdy minule bylo skoro půl cm ledu a nyní bude skoro 1 cm, úterý ráno nechci vidět, ono totiž v noci to tak nevadí, no a pak už teplo a fičák jak ve ST, tak ČT, změnu už to chtělo, teď to zachraňuje jenom slunce.

48
# 21.01.2024, 09:56

Jo aha, vy si píšete o ledovce v tématu "Na většině území leží sníh..." a já myslel, že to nikoho nezajímá :D

Snad to u mně nebude tak horké, srážky dorazí až v pondělí odpoledne nebo večer, to už budem všici doma a noc na úterý vypadá teplejší jak to vypadalo ještě včera a chladnější je jen ICON, ale čekám všechno možné... vypadá to že se to nejvíc vyřádí u Yurriho, ale bude to napětí sledovat :!!:

273
# 21.01.2024, 10:13

Leknín
Pěkně děkuju, zrovna o tohle nikdo moc nestojí, srážky vítám, ale to úterý nechci vidět, raději si beru volno a nikam nevyjedu, kéž by to tak mohli udělat všichni 😉.

# 21.01.2024, 11:51

To chci videt, jak bude rano -3, kdyz ted pres den je -4 :D Vecer bude zas -12 a s prichodem oblacnosti se zase tak neotepli.
Chybi tu tema no, 1.5m snehu na hrebenech je uplne normalni v tuhle dobu. Tech 0.01% uzemi, zbytek je podnormal.
Nechapu o cem tu chcete psat :D
Koukam, ze na Kvilde je skoro stejne snehu jako u nas u moře:D:D:D:D:D jak by řekl mistr Swan. Šumava jede teda.:D:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.