Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Před námi je teplotně nadprůměrný týden, bude i kolem 10 °C

# 24.12.2023, 09:13

Celý příští týden bude teplotně nadprůměrný. Oproti tomuto týdnu už se počasí uklidní a nečekají nás nebezpečné jevy. Jen v pondělí ještě vlivem dotoku mohou stoupat střední a dolní toky. Srážek příští týden už přinese jen málo.... Více >>

379
# 28.12.2023, 07:59

Dnešní noc byla při tenké VO teplotně pestrá.
Tmin -3,1°C , Tmax +8°C, rozdíl 11°C.
Krásně to koresponduje s grafem větru, kdy počáteční bezvětří nebo jen slabý vánek s radiačním ochlazováním v druhé polovině noci vystřídal teplý profuk..

48
# 28.12.2023, 08:17

Včera azuro, dnes jsme začali též azurem, ale asi po obědě končíme. A dokonce tam máme ve výhledu srážky, které měly být až v sobotu, to je štědrý hlavně ICON, jinde skoro nic.
Článek na příští týden se bude jmenovat zřejmě stejně, akorát tam nebude ta druhá část o +10. Srážek by tam mělo být 5-10 mm, na sněhovou pokrývku dole zatím můžeme zřejmě zapomenout.

# 28.12.2023, 10:02

Zde dnes po 20 dnech konečně nějaký mráz, naposledy zde mrzlo 8. prosince, což je dost ubohé. Výhledy naznačují, že se pod nulu zase delší dobu nepodíváme... podzim no:cool:

171
# 28.12.2023, 11:55

Venku od rána zataženo s inverzí, mlhavo, prostě nechutnost.

273
# 28.12.2023, 12:35

A já můžu být tady rád, že nemrzne, teplota kolem +2°C a stále mlhavo, vedle Jihočeši až +12°C, ať už se to profoukne, zlatej západ, první dekáda vypadá celá teplejší a i v noci to pod -1°C moc nepůjde, jako co víc si přát, když občas sprchne, jedině dobře, ale moc toho nebude, takže lidi můžou bejt v klidu.

168
# 29.12.2023, 11:20

Od 2. Do 5. Ledna to vypadá na celkem dost srážek, hlavně na horách teda ale bude to asi většina v dešti i tam .Hlavně aby to zase nerozvodnilo řeky.

ECMF
Gfs
Icon
107
# 29.12.2023, 11:23

Jó taky jsem se díval, ale než ta situace přijde tak toky už by měly být v klidu. No uvidíme.

48
# 29.12.2023, 12:25

Sluníčka se na dnes moc nedávalo a dnes krásně převažuje :slunce: :cool:
Teplotu až ani nesleduju, no tak překračujem +10 víckrát tento zimní měsíc než -10-to ale tuto zimu vlastně nebylo :D, tmin jen -8 je slušná palba na konci prosince a příští týden tedy zase nic. Stále čekání co bude dál, studený vzduch se bude přibližovat, přespříští týden naděje na zimu už hodně narůstá, to už bude taky skoro polovina ledna... tam se rozhodne od toho 8.1. co dál, neustálé teplo musí být zákonitě aspoň na čas přerušeno, dva dny nebo týden, kdoví...
No a srážkově ten příští týden nevíme jistě, rozptyl mezi Ecákem a GFS je 20 mm, myslím u nás ne někde na horách, tam se pojede spíš asi snad plavat bo co...

110
# 29.12.2023, 12:59

V Brně se tomu klasicky nechtělo, ale kolem poledne už i na letišti pokořili +5...

Leknín
Pokud se nad tím zamyslím, příštích 10 dní spíš teplo a v půlce ledna zbývají z regulérní zimy 4 týdny, tak nejvyšší čas na nějaký ten ledový den, ale tak max 5 ledových dní, pak už je to otravné.

32
# 29.12.2023, 13:51

Dneska příjemně, 10°C občas vysvitne slunce a zatím pouze mírnej větřík. Chápu, že to není ideál české ladovské zimy, ale takhle je to uživatelsky fajn. Sníh způsobuje nepříjemnosti a mráz hrozně unavuje, když je člověk víc venku.

ludvicek
Statisticky je nejchladnější třetí lednová dekáda, takže čas na zimu ještě je. Ona může přijít i na konci února, ale od té půlky už ta šance rychle klesá, protože :slunce: přes poledne začíná hřát natolik, že se při jasném počasí, které panuje během tlakové výše ohřívají povrchy a tedy i vzduch.

379
# 31.12.2023, 08:11

Mlha jako mlíko, Tmin -4,5°C..
Je to přece jen více zimní začátek Silvestra, než ten loňský, kdy minimalka byla 7,5 a max. +17,7°C
Aspoň ta jinovatka trošku připomíná, že zítra začíná leden..

48
# 31.12.2023, 08:52

Tady byla taky mlha, ale rychle ustoupila a je :slunce: Tmin -1,5 vlastně první mráz tento týden, včera to bylo těsně.
Od zítřka už se tam malují srážky, vlastně do konce výhledu a pod nulu až popříští týden, ale dnes taky nemělo mrznout...
Tak hurá do Nového roku ;-) :)

386
# 31.12.2023, 08:57

Na Kladně ráno +0,5 a jinovatka rychle mizí, díky vylézajícímu slunci (zaplaťpánbůh za něj) ve výhledech celý příští týden v plusových teplotách, potom se uvidí, zatím mi to tam rýsuje vcelku příjemné teploty, den do -2 max na dva dny, v noci do -7, potom zhoupnutí do tepla, pak zas do studena.., a dál.. se uvidí.... docela dobrý, jsem spokojen, kdyby to tak vydrželo celý leden, bylo by to fajn..:)

jinovatka po ránu, nahradí ti smetanu...:-)
171
# 31.12.2023, 09:14

Tady ráno s mrznoucí mlhou a -2°C, aktuálně -0,9°C a venku zataženo s pěkně nechutnou šedí, takže slunce se podobně jako v pátek asi nedočkáme.

1236
# 31.12.2023, 09:25

Tak už mám za sebou osm teplých, převážně slunečných dní s maximy nad 9°C. :)
Klasika to na Vánoce a Nový rok.
Dnešní ráno bylo aspoň trochu mrazivé (-2°C) a uklidnil se vítr, jinak je stále teplý JZ profuk.
Alespoň nejsou holomrazy s inverzemi a dá se dobře cestovat, což jsem hodně rád. Na to bláto, které k tomu patří jsem si už zvykl.
Na ten příští týden jsem zvědav, ICON to rozhraní hodně přiblížil. Bude to napínavé, ale nějaké chladnější počasí určitě už vyhraje.

168
# 31.12.2023, 09:44

Ecak tam má pěkné rozhraní a kalamitu v západní půlce Čech na příští víkend, i ostatní modely si stim rozhraním pohrávají.
Bude to zajímavé to sledovat.

# 31.12.2023, 09:49

Tady dnes tmin=0 a další slunečné ráno a celkově za poslední dny opravdu hezké počasí. S prosincem za mě panuje naprostá spokojenost. Nadprůměr v teplotě, srážkách i slunečním svitu to je za mě ideální zimní měsíc. Leden už se zdá se předvede více v zimní kabátu, kromě prvních 5 dní by se pak mělo docela slušně ochladit.

# 31.12.2023, 10:07

kuba
No zase to zatím vypadá, že za tuto zimu už potřetí, z toho více vytěží Čechy. Morava, jak to u těchto situací bývá, bude zpočátku v teplem vzduchu s deštěm i na horách a jak pronikne i zde studený vzduch, už nebude tolik srážek...
No ale je to straaaaašně daleko, takže je to jen můj tip, názor :cool:

32
# 31.12.2023, 10:11

Dnes mlha jak mlíko. Jestli vydrží, tak to bude první celodenní nízká oblačnost podzimu 23 a zimy 23/24.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.