Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Do Evropy se vrátilo teplo, ve Španělsku mají přes 25 °C

# 12.12.2023, 14:53

Příchod zimy na přelomu prosince a listopadu dlouho nevydržel a velká část Evropy opět hlásí proudění z Atlantiku s nadprůměrnými teplotami. Zima se aktuálně stáhla do Skandinávie a Ruska, kde panují i silné mrazy. Jinde je ale počasí zcela odlišené. Vůbec nejvyšší teploty má západ a jihozápad Evropy.... Více >>

48
# 12.12.2023, 16:50

Tak bych ještě posečkal s tím jak prosinec nakonec teplotně skončí, ještě není ani polovina měsíce a v zimě ty předpovědi bývají hodně vrtkavé ;-) Můžeme říct zhruba předpověď na týden, ale pak je značná nejistota, poslední dekáda může být jakákoliv, mráz nebo nadprůměr, kdoví? Tady bude chladněji než průměr za celou čr, vždyť zatím v Čechách jsou teploty o víc jak 5° vyšší než u nás...

# 12.12.2023, 17:01

Leknín
Tak mě jsou teploty srovnatelné s Čechami. Včera tmax 7,1 dnes 7,3. Sníh žádný, kromě hromad.
Cítím v kostech že prosinec teplotně nadprůměrný může být.
1. dekáda průměr, 2. nadprůměr, 3. ve hvězdách, ale jeví se, že Atlantik výdrží...

# 12.12.2023, 17:06

Leknín
Však taky uvádíme dvě možnosti (tedy značný rozsah), ale podprůměrný už nebude, i když jeho první dekáda je ;-)

Aldy1977
První dekáda je jednoznačně podprůměrná, na všech stanicích (výrazněji na těch v nížinách než na horách).

48
# 12.12.2023, 17:10

In-počasí
Chápu :D

A ano, první dekáda je Aldy podprůměrná, ne průměrná ;-) :D
Viz např. Ostrava-Mošnov:

48
# 12.12.2023, 17:46

Aldy1977
Jinak teplotní rozdíly pokračují i teď večer, viz teplotní mapa, v Čechách skoro +8 a tady sotva +1. Včera u mně max +4, v Čechách +11 to je 7°C rozdíl, dnes max +5 a Čechy +10. Ono ty maxima jsou stejně jen chvíli, teď vidím že i v Rožnově jede křivka na meteostanici hodně dolů, ono nám snad i ráno přimrzne :D :cool:

# 13.12.2023, 09:17

Úvod prosince byl opravdu podprůměrný. Za Prahu Libuš to vychází na průměrnou teplotu -1,85°C za období 1.-9.12., ale stačily 3 teplé dny a už jsme to vytáhli na +0,1°C ke dnešní půlnoci. Normál pro prosinec činí +1,2°C takže ještě nám do něj stupeň schází, ale to myslím bude do konce tohoto týdne vyřešeno a příští týden půjdeme ještě o dost výše takže se dostane do nadprůměru. Samozřejmě ještě je do konce měsíce dlouhá doba, ale současné výhledy mě také jednoznačně říkají, že prosinec skončí s kladnou odchylkou od normálu.. Jak ta zima hezky začala tak se to teď zadrhlo. Ale určitě se ještě po Vánocích nějaké té zimy dočkáme to bych se nebál.

# 13.12.2023, 09:41

Leknín
ve chvili, kdy začne prodit chladnejší vzduch od západu jak je predikovano zatim v předpovědich tak to bude přesně naopak v druhé polovině prosince, chladnejší budou čechy a teplejší morava a srovná se to…

110
# 13.12.2023, 10:54

Jo, dal bych si tak týden léta. Mě tady zasadili jako teplomilnou kytku zřejmě omylem.:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.