Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí V novém týdnu teplotní skoky, ve středu a o víkendu k nám pronikne studený vzduch

# 19.11.2023, 10:53

Nový týden bude ve znamení kolísání teplot. Střídat se budou dny s přílivem teplejšího oceánského vzduchu s chladnějšími se vzduchem ze severu Evropy. Celkově půjde o teplotně průměrný (ačkoliv některé dny budou nadprůměrné a jiné zase podprůměrné) týden a srážkově opět nadprůměrný.... Více >>

# 19.11.2023, 13:54

Jsem zvědav jestli bude příští víkend sněžit i tady v nadmořské výšce cca 380 m.n.m.

# 20.11.2023, 15:08

V noci ze čtvrtka na pátek očekávám nárazy větru mezi 55-70km/h. Zřejmě bude vydána výstraha před silným větrem s nízkým stupněm nebezpečí.:vitr::pozor:

379
# 20.11.2023, 16:19

Spíše než výstraha bude jen upozornění v médiích, že bude fajn vítr pro pouštění draků, tak aby děti vyrazily..
Dneska sice větrný, ale pěkný den i se sluncem a teplotou přes 11°C..
Jsem zvědav, jak se vyvinou přelom týdne a pak i přelom měsíců..
Tepleji už drží jen ICON, ostatní ochlazují..

48
# 20.11.2023, 16:44

Tak v listopadu tady máme jak se dívám pouze tři dny zcela beze srážek, od 9.11. kape denně a už mně to začíná unavovat. Dnes dopoledne super, ale odpol mně trefila zase přeháňka, chtělo by to zase přehodit mód. Jenže ten se přehodí až budou ty srážky potřebné, jak to tak bývá :(
Dva dny je výhled beze srážek a jedeme dál :prsi: :snih: :zz: :(

# 20.11.2023, 16:50

Leknín
Raději srážky než inverzi. :cool:

# 20.11.2023, 16:53

Modely si teplotami hazou sem a tam, ochlazení se mi teď pro změnu posouvá až na polovinu příštího týdne. :cool:
Je to zábava to sledovat, no jsem zvědav, co tam bude příště

# 20.11.2023, 18:30

Aldy1977
ochlazení se nikam neposouvá koukněte se na ansánbly, je zřejmé že nás čeká nejlepší nástup zimy za poslední dekádu, tak si to užívejte, tohle bude paráda, takhle srovnaný špagety už jsem dlouho neviděl a to sleduju 15 let

# 20.11.2023, 18:46

Aldy1977
na in počasí se vykašli, to tady psal redaktor, že maj v předpovědi vyšší teploty díky rannimu iconu ale že věří jako metorolog v chladnou variantu, je to tady někde v diskuzi;-) podivej se na to to nebejvá 5 dnů předem

171
# 20.11.2023, 19:24

Nový Ecák také docela pěkně přichladil. Dokonce od nového týdne možnost celodenních mrazů. Zdejší předpověď se dle mého aktualizuje ještě večer jak naběhnou další výstupy. Koneckonců i ICON má na pondělí celodenní mrazy a na neděli maximálně +4°C.

Ecák pro moji polohu na severu Brna
Pondělní maxima
48
# 20.11.2023, 20:22

Jak se ty modely navečer krásně sjednotily, jak teplotně tak srážkově, úplně čučím... myslím hlavně tento víkend, zdá se, že je rozhodnuto, pochybuju, že by tam zítra zas někdo cpal teplo... ledové dny v dalším týdnu nabývají čím dál větší obrysy
Ale detektivka to byla dobrá :D

# 21.11.2023, 06:19

Aplikace mi ukazuje výstrahu před silným větrem na čtvrtek.:vitr:

168
# 21.11.2023, 06:34

Gfs už tam cpe zase od začátku prosince atlantik a teplo, je to ale daleko,ještě se ani neochladilo

# 21.11.2023, 07:37

kuba
to není úplně normální co píšete že?:!!: to nemůžete myslet vážně, že sem před ochlazenim davate počasí za dva týdny, podívejte se na ten rozptyl proboha

168
# 21.11.2023, 07:43

charlie1
Dávám to sem jen pro zajimavost,proto pisu ze je to daleko tak klid:D

110
# 21.11.2023, 07:51

kuba
Dost možná proběhne něco podobného, jako byl letošní začátek srpna. Zhruba 10 dní s nízkými teplotami a pak návrat do nějakého normálního/nadnormálního stavu. Mimochodem v tom srpnu si pamatuju tu švandu, jak tady jeden diskutující prorokoval nula tropických dnů za srpen. A pak přišlo nejteplejší září v historii.:D

379
# 21.11.2023, 07:59

Týdenní ochlazení i se sněhem a ledovými dny je tady u mě zdá se jisté..
A na toho 4.-5.12. sem GFS háže Tmax +1, +2°C., v noci stále pod 0.
Tomu bych za prvé neříkal teplo, za druhé je to fakt daleko a nemá moc smysl se teď zabývat tím, co se chystá na Mikuláše..
ludvicek
No, ten troll prorokoval zimu na celé léto, už od června, v tom srpnu je pravdou, že první dekáda byla holinková, jako za starých časů :D a podle něj mělo být už 0 TD do konce léta.. Jaké heat weaves pak byly, všichni víme..
Nedávno se vrátil a pro změnu nám tu cpal teplo až do aleluja a on přijde chladný vpád..:D
Ale už tu zase není, dostal opět ban.
S přezutím na zimáky už otálet nebudu.
Ovšem s česnekem ještě v klidu počkám na prosinec.. Nějaká prosincová obleva jistě dorazí..

výhled pro mou oblast do 5.12. GFS, zdroj: Wetterzentrale
48
# 21.11.2023, 08:15

ludvicek
Jo v létě jsem se tady při čtení válel smíchy, tady podle obecní meteostanice, páč jsem nebyl dva týdny doma, bylo v srpnu nakonec 10! tropických dnů. V září byl jeden a škoda, že to jistý uživatel vzdal (pak jsem ho já nezaregistroval, zas tolik to nečtu) a další se tady vrátil zatím v rozumných mezích než se to zase vyhrotí, ale oni tu diskuzi dokážou opepřit i jiní, tato situace tomu vyloženě nahrává ;-)

Ráno byl výhled jakžtakž, ale od soboty tam mám nepřetržitě ledové dny až do konce výhledu, zatím se vyrovnávám s nastávajícím ochlazením středa-čtvrtek, srážky nebudou a když tak málo, horší zase ten vítr. Pátek zas vypadá hodně srážkově, od soboty bude držet sníh... za mně ať to dopadne jak v tom srpnu, jen ne repete 2010, plís :D

# 21.11.2023, 08:36

Rozptyl gfs byl menší dřív. Teď je větší a více podmodelu jde nahoru. Naštěstí postrach Ecak drží zimu.
Napínavost, větší než bouřky.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.