Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Hasiči hlásí přes 1000 výjezdů, uhodilo u nás nejvíce blesků za nejméně 10 let

53
# 27.08.2023, 12:21

ota
tak nevím jak to máte Vy.. ale mě jo... jen se ta hodnota nuluje až s půlnocí... máte to přes aplikaci Weatherlink?.. možná by bylo fajn, kdyby nám odpověděl samotný admin, jak to je. Protože u mě to sedí, vždycky nejvyšší náraz větru. Proto i má stanice bývá často mezi těmi s nejvyšším nárazem větru..

74
# 27.08.2023, 12:42

Frantis95
Tak celkově všechny detekce blesků mají problém. Několikrát jsem zkoušel sledovat různé detekce a sledovat záblesky a i při slabých bouřkach sítě zachytili max tak 2/3 blesku takže ty detekce jsou hodně orientační.

381
# 27.08.2023, 15:47

In-počasí
Zdravím.
Rádi bychom se zeptali, s jakou frekvencí načítáte data soukromých stanic z internetu ( z Wunderground apod..) do zdejší databáze a mapy..? Teploty, srážky, vítr, tlak...
Je to po 30ti minutách s tím, že údaj, hodnota je vždy z toho konkrétního okamžiku přenosu..?
Jsou tu kolem toho trochu nejasnosti..
Díky.

53
# 27.08.2023, 15:56

Dá rozum, že teplota, vítr, tlak jsou vždy okamžitě hodnoty, kdežto maximální naráz za tu dobu, stejně jako srážky jsou suma... Nevím, přijde mi to takto naprosto logické. K čemu ti je naráz větru v půl nebo celou...:)

381
# 27.08.2023, 16:14

kapr84
Hele, stejně tak je často nepřesná teplota, v půl nebo celou, obzvlášť ranní minima těsně před východem slunce..,po těch půlhodinách, to se klidně může lišit o 1-2°C..oproti teplotě naměřené během té poslední půlhodiny..
Úplně přesné není u nárazů větru ani odesílání dat čidlem do stanice po 8-10 sekundách.., tam by bylo třeba frekvenci odesílání nejlépe po 1-2 vteřinách..
Já si počkám na odpověď od toho, koho jsem se ptal..
Uživatel ota si určitě nevymýšlí, má to u svého Davise jistě vypozorované..
Možná bude záležet na tom, odkud zdejší sběr dat pochází, jestli z Wundergroundu nebo odjinud, tedy jak ty data zpracovávají a co je sem na In-počasí pak každou tu půlhodinu možné importovat.

# 27.08.2023, 18:47

swan1
Je to k danému času, ale u nárazů by to ideálně mělo být maximum za 30 nebo 10 minut, ale zrovna u toho Wunderground to nijak není možné nastavit a je to jen aktuální hodnota k danému času. Lepší je tak načítat data odjinud (ideálně z vlastního serveru, něco jako třeba: https://meteo.ok5aw.cz/meteo/ ).

# 27.08.2023, 19:04

právě o tomto článku mluvil suchoň na primě :D chtělo by to záběry tý extrémní bleskové aktivity

381
# 27.08.2023, 19:18

In-počasí
Ano, myslel jsem si to..
Jasné, díky.
Takže nejlépe načítat svoje data na server nebo do jiné aplikace, než Wunderground, která by tuto funkci měla, ze které je pro vás možné je pak takto (rozumně a logicky zpracované) importovat sem...
On to Wunderground dělá, ty maximálky -minimálky teplot, tlaku i nárazů větru za 24h zpracovává, souhrny..
Ale sem se to holt už asi nedá stáhnout..🫤

24h souhrn Wunderground
# 27.08.2023, 19:41

Aby nebyli povodně někde, minimálně krátkodobé, už teď spadlo dost v těch bouřkách, teď do toho déšť, pak zas nějaký bouřky zítra večer.
No uvidíme.

# 27.08.2023, 19:46

swan1
Nejde bohužel. :(

John Deere
Povodně bych nečekal, jen lokální po přívalových deštích. Mezi těmi dešti je docela dlouhá pauza a zase tak vydatné plošně nebudou. Většinu těch srážek zachytí Alpy: https://www.ventusky.com/?p=46.05;12.11;6&l=ra...

381
# 27.08.2023, 20:04

kapr84
Tohle je myslím tvoje stanice tady na In-počasí, Buchlovice..
Sem na In-počasí je to přenášeno také tak, po půlhodinách, vždy ta hodnota k danému času.., teplota i vítr..atd..Ty body těch přenosů jsou na těch křivkách krásně vidět, po těch 30ti minutách to je..
Wunderground to také na konci každé 24tky vynuluje a v přehledu udává nejvyšší náraz za celý uplynulý den. V aplikaci to vidíš, máš to tam uložené..
Ale sem na In-počasi se to fakt nedostane...
Z Weatherlink to sem na web přenést jde?
Ta skutečná maximálka zaznamenaná sranicí za 24h?



Teploty Buchlovice dnes
Vítr Buchlovice dnes
53
# 27.08.2023, 20:40

swan1
ano, posílám to sem právě přes weatherlink, i do aplikce Počasí meteo, autoři to doporučují, protože Weather Underground je značně nespolehlivá služba....

píše se tam, že se zobrazují nárazy větru jen pokud překročí 40 km/h.. dnes žádný takový nebyl, proto se nic nezobrazilo, ale z weatherlinku jdou nárazy maxima za tu půlhodinu.. trochu mě vadí, že se pak ta maximální hodnota nesmaže v dalším termínu, ale zůstává zobrazena v mapě až do půlnoci, i když už v tu dobu nefouká, to může trochu mást, ale nejde to vyřešit líp, prostě hlavně, že tam ta maxima jsou... včera taky fouklo jen do 40 km/h, respektive 11 m/s... takže to chce vyhledat někde v historii. Ale nějak to neřeším..

ota
Avatar
2163
# 27.08.2023, 20:46

kapr84
Já to mám přes program Cumulus, tam to je bohužel vždy nejsilnější vítr pouze za posledních 10 minut. Bohužel to asi jinak udělat nejde...

381
# 27.08.2023, 20:51

kapr84
No jasný..Tak aspoň tak..na tom Weatherlink.
S těmi nárazy jen nad 40km/h u Wundergroundu, to pravda není..
Zobrazuje normálně nárazy jakékoliv síly , i ukládá na server ale holt to sem nejde na web přenést..

53
# 27.08.2023, 20:51

ota
Aha, tak to neznám.. já jsem tady v těch programech naprostý laik... mám klasický davis datalogger s usb weatherlinkem, ten mám na grafy hlavně, protože mi přijdou lepší, ale údaje přepisuju hlavně z weatherlink.com, respektive wll, taková ta krabička, co nahrává přes wifi do cloudu...

53
# 27.08.2023, 20:53

swan1
tak ono je to i logické, čhmú na stanicích podávají zprávy jen o nárazech větru vyšších než 11 m/s a nebo musí být rozdíl mezi průměrem a nárazem 5 m/s.. tak by to mohlo být i tady, ale zase za mě je to lepší, když tady mají určenou prahovou hodnotu těch 40 km/h..

381
# 27.08.2023, 20:57

kapr84
Tady včerejší průběh Wind gust na mé stanici.. prostřednictvím Wunderground.
Sem to ale nejde přenést, ty průběžné údaje, jen ta hodnota přesně v čase stahování sem..
Bohužel..
Já stejně do budoucna plánuji Davisku a pak to budu nahrávat jinam..asi taky přes Weatherlink...

# 27.08.2023, 20:58

In-počasí
To bude víc srážek na tom východě než udává Vámi poslaný model,ten dává docela bídu. Už teď je mimo.
Ventusky mám taky, ale zrovna tohle jsem nikdy nesledoval.

381
# 27.08.2023, 21:20

kapr84
A jó, já to blbě pochopil, s těma 40km/h.
To je u Weatherlink..
No , to už je jedno..
Ale aspoň je teď v tom celém trochu jasněji..
Není server, jako server..pro nahrávání sem na web..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.