Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Víkend přinesl bohaté srážky, výjimečně se vyskytly i kroupy, tromby a nárazy větru

# 31.07.2023, 08:50

Červenec u nás byl zatím srážkově podprůměrný. Výrazné vylepšení srážkové bilance ale přinesl poslední víkend. Po dlouhé době zapršelo na celém území a na řadě míst i vydatněji. Srážkové úhrny na několika stanicích za víkend překročily 30 mm, výjimečně se blížily i k 50 mm.... Více >>

# 31.07.2023, 09:42

Tady sobota 0,8 mm, neděle 0 mm. Pásy bouřek šly mimo nebo se rozpadly. Žádné překvapení při západním proudění.
Snad překvapí zítřek. Aladin pro mou oblast nadsazuje, další běhy srážky upresni.

48
# 31.07.2023, 09:46

Ty srážky a bouřky nebyly fakt v celé ČR. Než to došlo do Slezska, tak to pochcípalo.

# 31.07.2023, 09:50

Hurec
Ani tam nenajdu stanici, kde by za oba dny byla čistá 0.

48
# 31.07.2023, 10:23

In-počasí
Jej.
Omlouvám se. Máte pravdu.
Karviná - sobota 0,2mm.
neděle 0,0mm.

48
# 31.07.2023, 10:57

Ano, čistá nula nebyla nikde, v nedělu bylo 0,3
sobota 4 mm
pátek 6 mm
Dnes krásně, podělám co možu. Od zítřka začne to vhlčí období, i s mým oblíbeným větřiskem.

33
# 01.08.2023, 17:38

V neděli mě zastihla bouřka přímo na výletě. Upřímně nevím co se to poslední dobou děje. :D Já počasí moc nestíhám sledovat, ale bouřka byla opravdu silná. Byl jsem v lese, nejdřív šílená tma pod těžkou základnou a pak se spustil přívalák na téměř hodinu. Situaci jsem špatně vyhodnotil a tak byl vydán na pospas bouřce ve volné krajině. Bál jsem se o život. Hodně blesků a v lese tekly potoky vody a byly jezera. Vůbec poslední dobou pořád prší a srážek je hodně. Sucho už je dávno pryč. Taky jsou nižší teploty a hodně oblačnosti. Výpar je slabý.

Co se mi stalo poprvé, že jsem stál tváří v tvář prudké bouřce někde na polní cestě, co se žene přímo na mě, to už jsem vyšel z toho lesa, ale rozmyslel si to a běžel zpátky. :D

Byl jsem někde uprostřed toho běsnění, radar bouřky
33
# 01.08.2023, 18:25

In-počasí
Ještě pro doplnění. Tu supercelu na Litoměřicku jsem pozoroval z dálky. Docela pochybuji, zda dokážu spolehlivě supercelu poznat. Na první pohled nic zvláštního, ale něco jako wallcloud tam bylo. To ovšem nic nemění, že ta bouřka byla impozantní. No ale pak se vytvořily nové buňky kolem dokola a já byl v ****. :D

Hřmění bylo slyšet od Českého středohoří až za Říp z druhé strany a wallcloud tam byl, v jednu chvíli přímo ikonicky nad (za) Řípem. Škoda, že jsem neudělal foto. Na první pohled z toho šla síla i barva byla taková výrazná.

Jenom jsem zaslechl v sobotu večer na ČT před událostmi, že v neděli mají být bouřky spíše na východě Česka. Tak určitě no...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.