Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Teploty moří přesahují 30 °C a překonávají absolutní rekordy, u Floridy naměřili dokonce 38,4 °C

# 26.07.2023, 09:09

Poslední týdny jsou opravdu bohaté na překonávání rozmanitých teplotních rekordů, ať už jde o Středomoří, jihozápadní oblast Spojených států amerických nebo východní Asii. Trochu ve stínu těchto rekordů se ukrývají údaje o mimořádně vysokých teplotách mořské vody v různých částech světa. Ostatně její povrchová teplota globálně už od začátku jara dosahuje bezprecedentně vysokých hodnot.... Více >>

496
# 26.07.2023, 09:59

Od pondělí se nacházím v Kalabrii, kousek od Capo Vaticano. Potvrzuji teplotu vody 29-31 C, byl to celkem “šok” vejít jen tak do moře prakticky bez efektu nějakého pocitu ochlazení. Od včerejšího večera se ale podmínky změnily, TV je na ústupu a od severu přišla změna - to se projevilo na moři, jsou silné vlny a zákaz koupání. Mělo by dojít k promícháni vod a uvidime, zda-li to bude mít dopad i na teplotu moře.

Jinak pondělí i úterý zde u moře bylo 40-41 C (dále ve vnitrozemí pak o par stupňů více) a velmi horké i noci. Ode dneska by teploty měly spadnout o 7-10 stupňů a konečně bude lépe. I místní toto ochlazení resp. návrat k normálu vyhlizeli co to šlo.

Dnes rano 1
Dnes rano 2
Dnes ráno 3
33
# 26.07.2023, 13:11

Pokud se nemýlím, tak na podzim to může přinést více srážek, než je obvyklé, ale pro Česko konkrétně je to spíše otázka, jaký typ proudění převládne a jak moc se bude vyskytovat srážkový stín.

274
# 26.07.2023, 22:30

Taky jsem o tom uz vcera psal:
https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-4-6811-Extremni_...

Puvodne jsem si myslel, ze je to v hloubce vody 5 palcu resp. 13 cm, ale to neni (prehledl jsem znaceni). Je to v hloubce 5 stop resp. 1.5 m. Tim padem je denni amplituda teploty 4-5 °C pomerne extremni, i kdyz je to melka voda s hodne organickym materialem. Teploty vzduchu na Floride pritom nedosahuji tak extremnich hodnot, narozdil od Kuvajtu a okoli (v Kuvajtu je v lete casto Tmax i nad +50 °C ve vnitrozeni).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.