Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Teplota se letos poprvé dostala na 30 °C, zatím ale jen v Plzni

2
# 21.06.2023, 08:10

ludvicek
No prave, připadá mi ten propad takovy "podezrely" a osamoceny:D Jako chapu,ze nemuzu pocitat s tim teplickem,co je ted,ale snad to nebude taak radikalni..

111
# 21.06.2023, 08:48

ryngle
Příští středa je takový hezký příklad naprosté rozpolcenosti modelů. GFS vs. ECMWF rozdíl asi 10°C. Ten Ecák to tam v náznacích měl už včera a celkově jede v teplejším módu. Uvidíme v neděli.

# 21.06.2023, 10:54

Dneska je ten nástup tropických teplot hodně rychlý. Aktuálně už jsou teploty nad 30°C na SZ, např. Doksany nebo Kopisty. Na ostatním území zatím nejčastěji 25-28°C

111
# 23.06.2023, 10:05

Tak máme za sebou první vlnku veder, v Brně byly celkem 4 tropické dny, což potvrzuje oficiální měření ze stanice ČHMÚ v Žabovřeskách. Jako zajímavost vypadá měření ze stanice na letišti v Tuřanech (východní okraj Brna), kde bylo pondělí a čtvrtek shodně s hodnotou 29,9°C, čili statisticky vzato tam byly tropické pouze 2 dny. Tepelný ostrov města tedy funguje.

49
# 23.06.2023, 12:07

Tak pro mně to dnes zřejmě bude po návratu z dovči první letošní tropický den, ve 12h už je přes +29 a rychle stoupá, in-počasí max +24(ano, stále mně baví na ty nesmysly poukazovat a to nemluvím o výhledu na 10 dní, kdy tam má 4 žluté sloupečky, jeden den dokonce maxima jen +15). Podle měření příbuzných to zde bude třetí tropický den a tropy si dají asi na delšo pauzu, letních dnů by v dalších 10 dnech podle jiných zdrojů mělo být aspoň 5, takže go léto go :cool:

Jediné co štve tak srážky, tady fakt tento měsíc bída, snad ten týden něco nakape, jinak za sto let bude smutný rekord za červen :(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.