Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Nový týden začne zimou, sněžit bude i v nížinách

48
# 30.03.2023, 15:02

No konečně začlo slušně po čase pršet, teplota předtím při mírném větru vylezla na +13..
Ale děsí mně to chladno, které má nastat a konce toho vůbec není vidět, mrazy se sice zmírnily, ale už to tam střílelo na 10.4. i ledový den, no vim, je to daleko, snad se to otočí..

380
# 30.03.2023, 15:13

palma
Některým žluklým červům nepomůže ani rádio..:D
Tady to stříklo dnes zatím 9mm(predikce byla 2mm)
.V březnu a dubnu beru každou kapku , v jakémkoli množství..
Za březen zatím 55,4mm. Spokojenost..
S těma plísněma přeji úspěšný boj.

172
# 30.03.2023, 15:15

Zatím hlásím 1,5mm srážek. Žabovřesky hlásí 1,7mm a Tuřany zatím 1mm, ale tam budou nabíhat data až o půl. Zatím tedy spokojenost. Za březen se tak dneškem dostáváme někam lehce nad 5mm za měsíc.

273
# 30.03.2023, 15:58

Aidamko1
1,5 mm a spokojenost, ty nejsi pěstitel co? Já mám 2 mm, kamkoliv vejš na Vysočinu je více, Havlíčkobrodsko i přes 10 mm, to už bych byl spokojenější, kdybychom dohnali průměr a spadlo tak 40 mm, tak už bych byl spokojenej i já, ale to je jen průměr, mám rád vláhu a teplo, takže bych byl raději za nadprůměr, takže duben 2 x normál = ideál, ať to všechno roste.

172
# 30.03.2023, 16:05

Yurri
Aktuálně již 3,5mm a dle mého je to spokojenost. Ještě dva dny dozadu to pro nás vypadalo špatně. Srážek je málo, to je fakt, ale pořád lepší než nic. Pěstitel nejsem, to je fakt. Nicméně zahradu mám, takže srážky a současný suchý březen mě trápí. Ostatně jako poslední dva roky.

273
# 30.03.2023, 16:13

Aidamko1
Mě suché jaro trápí už 9. rok a už mě to přestává bavit, asi zkusím i hydroponii, jinak mám s listovou zeleninou utrum, dubnové slunce a vítr umí i 7 mm výpar za jeden den, tohle crcání uspokojí tak trávu.

110
# 30.03.2023, 16:16

Yurri
Aidamko1 je hlavně realista. Poslední podobná situace skončila 0,8 mm, takže vlastně jsme dneska řádově jinde. Zázrak to není, to je jasné, ale mohlo být hůř.

172
# 30.03.2023, 16:17

Yurri
No tady je ty poslední dva roky sucho na jaře tím stylem, že březen a duben nic nepadá a od půlky května leje tím stylem, že pak většinu z toho všeho zničí plíseň a hniloba, pak se rády přidají zejména na růže i mšice a už to jede. Člověk než to stihne postříkat, tak je většinou už pozdě. Pak je fakt, že dříve byla sucha spíše tím stylem, že bylo sucho celé jaro a v létě se to napravilo skrze bouřky, ale i to někdy nebývalo pravidlem. Letos to zatím vypadá na tu první variantu, tak uvidíme.

ludvicek
No poslední situace byly doslova o pár kapkách, dneska je to parádní suma a zítra by něco mohlo ještě nakapat. Uvidíme. :)

273
# 30.03.2023, 19:12

Aidamko1
V dubnu a v květnu nemá plíseň co zničit, plody se tvoří až v červnu (propad plůdků) a to jak u ovoce, tak u zeleniny (rajčata), riziková jsou až vlhká tropická léta, kdy aplikuji postřik chytrou houbou a nemusím nic řešit, u nás fouká dostatečně, takže málokdy způsobí plísně závažné škody, takový skleníkáři to mají mnohem problematičtější (proto ho nemám).

U nás celkem 3 mm, už je zima, Čechám můžu opět jen závidět.

3499
# 30.03.2023, 21:56

Co je ale pozitivní, že všechny srážkoměrné stanice, mají dneska nějaký úhrn. A ještě není všude konec ;-)

73
# 31.03.2023, 14:06

Nakonec asi zvítězí chladná varianta příštího týdne, byť to nebude podle rozložení tlakových útvarů, jak původně předpovídal GFS. Ale zima mu nejspíš vyjde.

48
# 31.03.2023, 16:57

Prásk! a in-počasí mně nadělilo tři ledové dny po neděli. Minima -4 a oteplení na konci výhledu na +4. Srážky se hodně zredukovaly :zz: Naštěstí je to inpočasí a realita bývá teplejší tak o dva až čtyři stupně, no někdy jim to jak na sviňu vyjde, doufám že ne teď
Včera nečekaných 7 mm, dnes 1 mm, včera i dnes bylo +13, tak tohle si zopáknem asi až v půlce dubna

387
# 31.03.2023, 21:41

Leknín
No, teď už ten příští týden vypadá o kousek líp..

48
# 01.04.2023, 08:36

Ve výhledu zůstal stejný akorát víkend a na pondělí ledový den, mráz se zmírnil. Pa nastala otočka do vyšších teplot a tady to vzdávám, změní se to stokrát.
ICON dával nedávno docela teplo a pak otočil do ledových dní a větších mrazů, co tam mají modely teď už raděj neštuduju, přináší mi to infarktové stavy :zz:
Večer dorazila rozpadjící se bouřka, letos poprvé světelná šou a hřmění s páru kapkama, ráno teplé a pak dál asi nezastavující kolotoč studených vpádů, kdy tady ve vyšších polohách ještě v květnu napad sníh, snad se to nějak přepne už

110
# 01.04.2023, 12:36

Tak za předchozí 2 dny máme oficiálně 10 mm srážek, ovšem místně může být více, kde se trefila nějaká vydatnější přeháňka. Ačkoliv to není mnoho, březen nakonec bude mít dvoucifernou sumu srážek, což ještě před pár dny se zdálo jako sci-fi.
Výhled pro naši oblast dále přitápí, už je teoreticky možné i pár dní úplně bez mrazu, což by bylo super.

273
# 01.04.2023, 14:15

ludvicek
To máme podobně, povrchově za poslední 2 dny kolem 10 mm, to už je trochu lepší, ale mrazy u nás budou zřejmě každou noc po celý pracovní týden, zmršená zřejmě celá 1. půlka dubna a vlastně tudíž i celá polovina jara, já se tepla a bouřek fakt ani ten 9. rok nedočkám, abych pak zase doufal v 1 zásah v květnu, to je zoufalství.

Srážky opět ubohost
110
# 01.04.2023, 14:19

Yurri
On je ještě rozdíl předpověď tady (hlavně ICON) a předpověď ČHMÚ (hlavně Ecàk), který to furt vidí kolem -4°C po ránu. Vzhledem k tomu, že se to má začít už za 48 hodin, nejistota jak prase.

48
# 01.04.2023, 15:37

Ta výhledová otočka mně úplně dostala. Dva týdny chytám z toho hysterák a tento týden dopadl taky jinak než jak to předtim vypadalo. Ty mrazy se u mně výhledově drží stále, není dne, kdyby nemělo po ránu mrznout, intenzita je nejistá, to chápu. Srážkové úhrny sestále ztenčují, dnes typický aprílový den, za dnešek už 2 mm
Jestli to zas hodí otočku do denních max 0 až +5 tak si zruším účet jak jeden týpek přede mnou už několikrát :D :D :D

# 01.04.2023, 15:51

Leknín
Nic nerušte, jestli se tady budete chtít zasmát.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.