Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí V novém týdnu často srážky, budou sněhové i dešťové

# 05.03.2023, 14:06

V tomto týdnu u nás spadlo jen minimum srážek a často bylo slunečno. Nadcházející týden přinese zcela odlišné počasí. Na obloze bude hodně oblačnosti a často se přidají srážky (jak sněhové, tak dešťové). Teploty se v polovině týdne budou výrazně lišit mezi severem a jihem našeho území.... Více >>

# 05.03.2023, 14:28

Neobvykle vydatné srážky čekají celou Evropu.

Očekávané srážky v Evropě v příštím týdnu, Ventusky.com / ICON
165
# 05.03.2023, 15:32

In-počasí
Ty úhrny jsou hodně vysoké a byly by z toho zvýšení řek na povodňové stupně. Je to sice ještě daleko ale modely to tam mají opakovaně.

# 05.03.2023, 15:47

Takže podle modelů u nás příští týden čekáme nejvyšší sněhovou pokrývku této zimy (jara) :D

370
# 05.03.2023, 16:02

Ta hranice sněžení nebo deště bude na frontálním rozhraní od té středy velmi tenká..
Někde může napadnout při teplotách kolem nuly 20-30cm, o pár desítek km jižněji to bude 30mm v dešti.. Bude to napínavé..
Tady na JZ lze předpokládat spíše vydatný déšť...a napínavé to tu asi moc v tomto ohledu nebude:D
Ovšem řeky půjdou nejspíš hodně nahoru..

248
# 05.03.2023, 16:13

In-počasí
Tak to je fajn, doufám že to vyjde. S přicházejícím jarem budu rád za každý mm v mé oblasti, tak snad se ty srážky ještě nějak nevymažou a v týdnu pěkně zaprší:)

# 05.03.2023, 16:43

Myslím, že realita nebude nijak divoká, modely jako téměř vždy několik dnů předem hodně nadsazuji.
Do středy srážky o ničem, a pak je to ve hvězdách.

# 05.03.2023, 23:29

Jsem zvedavej,jak se to bude měnit, zatím jsem napočítal 103mm za srážkovou epizodu :D
Povodně 2023
Jakoby v Kvasinách tušili něco, že stavěli protipovodňové hráze.

380
# 06.03.2023, 06:23

No, srážkově to pořád vypadá dobře, ale sněhově.. nevím, nevím, kreslí to docela pěknou teplou vlnku, teda tady u nás..

na sníh trochu teplo..
167
# 06.03.2023, 06:34

palma
Mě to poslední dva dny dává soustavně sněžení pouze na čtvrtek, což Vám koukám taky. Dopo při 0°C až 1°C nějakých 5cm ve sněhu, což ujde. Pak to dává oteplení nad 10°C, aby se záhy zase ochladilo a v noci i mrzlo. Snad to bude poslední ochlazení takhle, už by to chtělo stabilnější teploty.

Čtvrteční snad poslední dávka sněhu
107
# 06.03.2023, 07:10

Aidamko1
No já nevím, čerstvej Ecák už tam má zase ve čtvrtek tepleji ( +11), jak toto dopadne? Bude prostě aprílové počasí.

268
# 06.03.2023, 07:15

Pár cm břečky ve čtvrtek mě netankuje, ale srážky samozřejmě vítám v jakékoliv podobě a kdyby vyšlo z téhle epizody těch cca. 30 mm, tak by to bylo naprosto ideální, navíc s oteplením, tak se mi to líbí, když to po srážkách pak alespoň v noci zmrzne, tak to bude též výborné, pač se to hned tak nevysuší, tohle by bylo fajn zopakovat ale hlavně koncem dubna.

1222
# 06.03.2023, 07:25

Tak u nás v Polabí je konečně vidět jaro a ochlazení vymizelo :)
Ve čtvrtek poslední vločky a jinak hezký deštík.

167
# 06.03.2023, 07:28

ludvicek
Vyhovovalo by to raději s +11, ale kdoví. No a taky by to chtělo aspoň pár dní se sluncem, což dalších 7-10 dní bude zázrak. Srážek bude hodně, což je fajn, ale zase slunce je slunce. No co jsem koukal, tak někdy po třetí dekádě se začne snižovat odezva na troposféru a PV se začne pomalu konzervovat, ale s takovouhle silou, co se čeká jeho poslední výdech nebude mít moc velký dopad.

370
# 06.03.2023, 07:42

Od VB přes Island až do Grónska je blok tlakových výší, tak to oceánský, teplý jetstream zkouší spodem a do střední Evropy ten chladnější S, SV prý v podstatě nepustí, alespoň tak to vidí teď predikce..
No, uvidíme, já myslím, že je stále celkem dost nejistota, jak a kde se to rozhraní bude ploužit, vlnit, každý výstup je dost jiný, teplotně i srážkově ..
Lítá to nahoru a dolů..
Jednou je tam za období 80-100mm, v dalším výstupu 40mm, pak zpátky 80, aktuálně opět 40mm...a teplotně nadprůměr..
Bude to zajímavé... uvidíme.

167
# 06.03.2023, 08:10

Joo, tak nové výhledy malují už více tepla a hlavně i šanci na pár slunečních paprsků. Ráno se to tady protrhalo, takže bylo -3,5 a aspoň na dvě hodinky se slunce ukázalo.

380
# 06.03.2023, 08:22

Aidamko1
Tomu se dá říkat rozhopsané počasí..:), no, snad už se to jaro fakt blíží, vylezly i nové dlouhodobé měsíční prognózy u ECMWF a dneska večer budou střednědobé, kouknu se na to, jaký rámec to maluje... jen tak, pro trénink..:cool:

165
# 06.03.2023, 08:25

swan1
U nás to má gfs třeba že budem ležet na hraně toho rozhraní a ve čtvrtek silne sněžení a klidně kolem 10 cm ale hned by to v pátek roztalo a o víkendu přes 10 stupňů. Ono by stačilo když by na Šumavě do neděle spadlo kolem 150 mm co tam teď je + roztal ten sníh co tam je a byly by povodně :(:prsi:
Ale ve čtvrtek to rozhraní bude hodně silné, u nás to má -1 a silne sněžení a třeba na jihu Čech až +10,ale třeba ecmf má v tu stejnou dobu +8 a rozhraní dost severneji, bude to nejisté do poslední chvíle.

370
# 06.03.2023, 08:50

kuba
GFS tam ty srážky má strašně napálený, mě sem dává přes 90mm..Icon jen polovinu, 45mm..
Ono na Šumavě moc sněhu není, GFS ty úhrny myslím nevyjdou..
I tak se může objevit na JZ 1., ojediněle i 2. SPA..
Ale to by žádné škody nikde moc nenadělalo., budou prostě plná koryta a místy se to vyleje trochu do louky, do pole, toť vše.
Běžná jarní velká voda..
100mm srážek na hřebenech Šumavy rozložených v 5 dnech není až taková divočina, to stihne odtékat..
Ale spíš to bude méně, třeba takový Ecák už to osekal hodně, i ostatní, snad krom GFS, ubírají..

76
# 06.03.2023, 12:10

V naší oblasti padat bude, to už je jasné, jsme těsně na 0 °C..ale obávám se že se to stejně neudrží..a když už max. jeden den ve čtvrtek odpoledne další oteplení..
přidávám mapku aladin

celkový úuhrn do 07.00 čtvrtek
teploty kolem 0 °C je vidět krásný rozhraní

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.