V souvislosti s prezidentskými volbami se opět vynořila otázka, jak může počasí ovlivnit volební účast (a tím případně i volební výsledky). Řada studií z různých států světa totiž ukazuje určitou souvislost mezi výskytem „špatného“ počasí (zejména deštivého), a snížením volební účasti... Více >>
Diskuse o počasí Volby ovlivňuje i počasí, u řady lidí rozhoduje, jestli k volbám dorazí
In-počasí
Stačilo kdyby dávali kávu zadarmo, klidně i z automatů, na to by mladí slyšeli nebo pojišťovna by mohla zvýhodnit účastníky voleb po předložení razítka z volebních místností ve svých benefitních programech, poukaz na masáž, sleva na bazén apod., mladí by na to hodně slyšeli, obrovský nevyužitý potenciál, nechápu, že to nikoho už dávno nenapadlo, velmi snadné řešení jak nalákat voliče.
Tropicky den, Arkticky den, supercela, ledovka, vanice, orkan. K volbam urcite dojedu, to jedine ze by zkolabovala doprava vlivem pocasi. To ale nastesti tentokrat nehrozi.
To, kolika lidem je to jedno, je opravdu silenost. Vubec si neuvedomuji, ze to bude mit vliv na vsechny, i kdyz prezident nema tak velke pravomoce, ale reprezentuje nasi zem.
crossflow
A nebo pri te ledovce dojit vetsi vzdalenost pesky, kdyz vlaky a tramvaje zkolabuji, jako cacatkem prosince 2014. Autobusy ale jezdi vice-mene porad, problemem muze byt snih a vitr a zavate silnice. Tak silna ledovka, aby neslo poradne chodit, moc casto nebyva, i kdyz v prosinci na severo-zapade CR to byl extrem.
Yurri
Lakat volice na nejake benefity je nesmysl a je to i rizikove. Pak prijdou i ti, koho to nezajima a vhodi to komukoliv resp. nekomu podle prvni domenky. Treba zrovna tomu Babisovi.
Mladsi generace nezna moc materialnich-logistickych nesnazi, narozdil od starsi generace. A je mnohem pohodlnejsi, vychyleni z konfortu je snaze rozhodi a pri spatnem pocasi neprijdou k volbam. Starsi generace je sice spatnym pocasim zasazena vice, ale vice se o politiku zajima a jsou to vice disciplinovani volici. U mladsi generace ma vyssi popularity pravice, u starsi generace levice.
V pripade volicu populistickych stran je take mozne predpokladat, ze ocekavaji aby se o ne stat postaral a nechteji jit do nepohody, proto pri spatnem pocasi neprijdou nekteri z nich. Volici pravice zase berou vice zodpovednost i svobodu do svych rukou a prijdou i pri spatnem pocasi (cast z nich).
V pripade extremisticych stran (SPD, Volny blok and other shit) jsou zase volici dost fanatizovani a prijdou i za spatneho pocasi. Ale zase cast techto volicu ocekava ze se o ne postara stat a neprijdou za spatneho pocasi, jsou pohodlni. U stran s nevyraznym programem a smerovanim ani jejich volici nechteji vyvinout prilisnou namahu a k volbam spise neprijdou za spatneho pocasi.
Takze je tu hodne proti-chudnych faktoru
Docela me prekvapuje i fakt, ze v Dansku zletile prvo-volice doprovazi k volbam rodice. V 18-letech by uz to clovek mel zvladnout sam.
V Britaniii, Irsku, Dansku je vitr a dest, tedy neprizen pocasi,o dostintenzivnejsi nez v CR. Ve Svedsku a Finsku pak v zime silny mraz, v Norsku take, plus v Norsku na pobrezi se vyskytuje kombinace mraz, snezeni, silny vitr a hlavne na severu znacna vzdalenost do mesta. A nekdy i z duvodu ucpani snehem zavrene silnice. Blizzard a nizke teploty se vyskytuji i na Islandu, Gronsku, v USA a Kanade, s intenzitou jeste vyssi. V Asii neco jako volby ani moc neexistuje (sever Asie) a tam to nema cenu resit.
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.