Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Před námi je poměrně deštivý týden, maxima budou často kolem 7 °C

# 08.01.2023, 14:49

Ani nový týden do Česka nepřinese pravé zimní počasí. Bude sice o trochu chladnější než ten končící, ale ne příliš. Čeká nás přechod několika frontálních systémů, které se hlavně na horách postarají o bohaté srážkové úhrny.... Více >>

376
# 08.01.2023, 15:45

Zdaleka nejsilnější srážky to hází pro Šumavu, především hřebeny i k 80mm..To je pěkné..
Snad to dá nějaký sněhový základ pro další týdny..i když částečně to i na horách bude v dešti..

46
# 08.01.2023, 15:53

Šumava je jasná, ten náš východ zas tak ne. Třeba Ecák tam má pro nás za 10 dní 20 cm sněhu, GFS taky něco, ale je to moc daleko...
Holt přetrpět další prochcaný týden s větrem :zz:

40
# 08.01.2023, 15:58

Na hory se zima vrátí a nic jiného se ani čekat nedá. Pokud bude teplota v 850 hPa převážně v záporu, budou chodit fronty a srážky s větrem, poté se dá čekat celkem pravé zimní horské počasí, ale celková výška sněhu bude pravděpodobně ještě dlouho a až do konce astronomické zimy podprůměrná.

# 08.01.2023, 16:14

swan1
Na hřebenech už by to nějaký základ vyrobit mohlo, ale pod cca 1000 metrů to roztaje zase vše při těch přechodných otepleních.

376
# 08.01.2023, 18:37

In-počasí
Bohužel, no .
I na běžky bude třeba pak vyrazit velmi vysoko, Kepelské Zhůří nebo Prášily, Kvildy, to bude zřejmě špatné..
Březník z Modravy bude snad sjízdný..a hřebeny obecně..
Uvidíme, co pak teplotně únor, snad tu zimu aspoň na horách přinese..

2311
# 08.01.2023, 18:38

Takže furt nic?! Kdy vyzkoušim ty mé nové boby a staré běžky od dědy?!:!!::(

385
# 08.01.2023, 18:52

skupsw24
Tak napřesrok dobrý budou, ne?:), jsem četl, že v Dubaji plánují jak lyžařské svahy, tak i něco pro běžky, takže tam vidím šanci..🤔.. Jinak vážně, snad v únoru.. jinak už to moc nevidím..zítra uvidíme co s vortexem, a pod.
p.s. teď tam naskákalo až do 25.1. okol +7 přes den, asi tak aktuálně..
Tady článek a aktuální fotografie, informace..https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/snih-nehoda...

376
# 08.01.2023, 21:30

palma
No, je to masakr..:zz:
A ano, cyklisti, motorkáři, a místo snowborďáků spíše skateboardisté mají v lednu pré..
Nejen u nás, i v alpských zemích.
Jen opravdu vysokohorská střediska mají sníh...

# 08.01.2023, 23:49

swan1
Březník z Modravy nastávající týden myslím sjízdný nebude (ten bude stále spíše na kole :) ), ale ten další už možná jo.

376
# 09.01.2023, 08:03

In-počasí
Já jsem tím ,,pak,, myslel po těch očekávaných srážkách v tomto týdnu
Mám na mysli též až období po nich, asi jsem to mohl napsat jasněji..:)
Jinak, celou noc se tu teplota ploužila kolem +1°C, před chvílí ale během pár minut vyletěla na +5C.. , bleskové profouknutí inverze..


Temperature jumping
46
# 09.01.2023, 08:58

To bude dlouhé deštivé období, mně už to začíná lézt na mozek a sotva to začlo. Při inverzi můžu dělat aspoň něco venku :( snažil jsem se z modelů vyčíst nějakou změnu, ale nemá to smysl. Maximálně se pak víc ochladí, přibudou srážky mrznoucí, část ve sněhu a furt ten samý blátivý hnus. Musím si dát od toho sledování pauzu

109
# 09.01.2023, 09:22

Leknín
No zase jak se to vezme. Já teď zalezu do sklepa, neco zfiltruju, něco nalahvuju. Venku každý den přibývají mm srážek z krásnýho mrholení, kdy doslova každá kapka se vsákne a k tomu není mrazivá inverze s koncentracemi škodlivin nad limitem. Radost se nadechnout. Chci říct, i tento typ počasí může někomu něco nabídnout, když už ho tu máme.

109
# 09.01.2023, 09:25

palma
Děcka dostaly ráno zprávu, že na lyžák se pojede, kdyby čert na koze jezdil. Sice podle kamer vede k pomě bílý dvoumetrový chodníček uprostřed zelené pláně, ale bude prý stačit.:!!:

46
# 09.01.2023, 09:52

ludvicek
Jsem už od prosince zalezený v dílně, musel jsem dohnat resty a jak mám skoro hotovo, tak se nedá vylízt ven :( tenhle dlouhý kolovrátek jsem fakt nečekal, nezatopím je zima, zatopím je horko :!!:
No pamatuju svůj lyžák v únoru v devatesátkách na Hutisku, sníh žádný a jezdilo se do lázní, chodilo na túry a plánujeme jet na hory o letošních jarňasech, od 13.2... snad to dopadne...

Zatím máme už 9 mm a stále leje :prsi: :prsi:, jenom aby jarní měsíce nebyly srážkově podprůměrné

167
# 09.01.2023, 09:54

Na hodně srážek to vypadá o víkendu, gfs tam má plošně mezi 30-40mm na horách i přes 50 mm ,někde už je půda fakt podmacena tak aby to ještě neznamenalo zvýšení řek, na horách by to mělo být taky v desti:(:prsi:

109
# 09.01.2023, 09:56

U nás je to naprosto příšerné. Leje téměř každý den, všude neuvěřitelné bláto. Změna v nedohlednu

40
# 09.01.2023, 11:29

No vypadá to, že se potvrdí, jak hory budou se zimou v poho. Několik frontálních systémů, teplota v 850 hPa většinou pod 0°C a hory si přijdou každý týden na několik desítek cm a ve výhledu to vypadá na zesilování SZ proudění.

A taky se potvrdí, jak do nížin žádná zima nedorazí, protože nížiny jsou v těchto typech zim v pr****. :D

Jo ta prosincová epizoda to bylo teda vážně super bezva. Kvůli tomu budu tuhle zimu hodnotit jako povedenou. To určitě. :D Je to bída děs. Na nic víc se ta trapná zima v nížinách už nezmůže. Je to trapný.

376
# 09.01.2023, 12:48

Tak v 1100mnm se na Šumavě za ,,SF,, ochladilo na neuvěřitelných -0,2°C.:!!:
V nižších a středních polohách se tu za SF o cca +5°C oteplilo..
Tam nahoře z bláta do mokrého poprašku sněhu, tady dole z bláta do louže nebo z louže do bláta..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.