Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Teplotně rekordní víkend, noční minima se výjimečně přiblíží tropické noci

272
# 30.10.2022, 07:58

Teplo kde co? Ten nahoře mě tady pěkně provokuje, já myslel, že se chce být se mnou celkem zadobře a zatím tady mám pořád mlhu, při pohledu nahoru ale modrá obloha a dokonce svítí jakoby i slunce nebo co to je, výsledek je, že teplota klesla na +6 a asi můžu být rád, že se nevyjasnilo dřív, jinak by to šlo k 0, všechno totálně vlhké po 3 dnech mlhy a zatažena, kdo neměl dřevo pod plachtou i ze stran, tak mu navlhlo, paráda.

386
# 30.10.2022, 08:02

Zachar
Uvidíme, jednou tak a pak opačně, nicméně jsem to sem už taky přede třemi dny dával, že to tam maluje opět vlnu, tak jak vidno, ji to začíná opakovat, no bojim se do dalších týdnů západního expresu,který by to mohlo vyprodukovat..(mě predikce kreslí v závěru až +17) Ono už to ostatně mění i v těch bězích v 850hpa a 500 hpa.. jak to sem včera nebo kdy bylo dáno.. holt je to deset dní dopředu..( hlavní předpokládaný běh je ten černý, červený je průměr) No PV... nevím nevím, parádně symetrický, rychlý a prochlazený (má být)..

další GSF
PV sílí
47
# 30.10.2022, 08:22

Tady je dnes největší dekl za celý říjen, tohle se už asi nerozpustí. Minimum +9, závidím všem rekordy, které padnou. No výhled se zúžil na dva dny příští víkend pod 10 a teplá advekce se obnoví, vypadá to dost pravděpodobně, ale tak je to daleko.. Dokonce se ve výhledu blejskly i výraznější srážky, to tu dlouho nebylo..

96
# 30.10.2022, 08:36

Yurri
To co popisujete je už o zdrojích. Samozřejmě pokud do toho zatáhneme zdroje, pak někdy od konce února jsme tady s FVE energeticky soběstační. Letos kdo ví možná až do půlky listopadu.
Já reagoval na potřebu vytápění domu. Jinak s tím dřevem to máte asi tak. Starší chalupáři (důchodci) tady domy na Zimu opouští a vrací se až na jaře. Někdy až koncem jara. Můžete hádat proč....
I pro ty mladší generace je to "těžký" diskomfort a tak si dřevo kupují už naštípané, aby si to alespoň částečně ulehčili. Ale zadarmo to rozhodně není. Platit 2500kč za 1,5 m3 dřeva byť štípaného smrku + doprava není zrovna málo. Diskomfort s topením zůstává.

Jinak i tady dnes po ránu sledujeme inverzi shora, jen se nám nad ní zatáhlo středně vysokou oblačností.

22
# 30.10.2022, 09:11

U nás už se nízká oblačnost rozpouští a bude :slunce:už mě to počasí začíná štvát,podzim byl opravdu krásný, teplý, barevný, ale rád už bych se vrátil k nějakému normálu,nějak ty predikce nevychází,že by bylo teplo takto dlouho v kuse a ještě i na začátku listopadu to už je vážně divné:!!:

272
# 30.10.2022, 09:22

ROFA
Ono je to tak, že nám letos čirou náhodou napsali Lesy ČR, ať si z našeho minicípečku lesa odstraníme suché borovice, takže to opravdu mám zadarmo, ale každý si může do nějakého průměru tuším 7 cm odvést soušku a že jich tady v lese bylo a ještě před týdnem naprosto suchých, jen zatopit, obecně to teď neřeším, měšťáci i já na to platy máme, důchodci na to nemaj kondici, když vidím naše, neuzvednou ani konvičku s vodou. V létě měl známej 600 za kubík a teď prý za 1000, tvrdší dřevo 2 x tolik a nařezané ještě víc, takže to sedí, naštěstí to neřeším, starej ovocnej stromů mám klidně i topení na příští rok, aspoň budu donucen to zlikvidovat.

Jinak mlha je pořád, ale slunce prosvítá, takže je hned úplně jiná atmoška, ani nevím po jaké době.

171
# 30.10.2022, 09:24

Tak v Brně opět zataženo a mlhavo s mrholením, které přineslo zatím 0,3mm. Dneska je tedy mulda v tom největším dušičkovém extrému. Odpo je možná šance, že se to protrhá, ale to už se mělo i včera a nakonec z toho nebylo nic.

378
# 30.10.2022, 09:56

Opět je nebe potažené vysokou oblačností..
Ale dle družicových snímků je dnes velká šance na odpolední jasnou či skoro jasnou oblohu..
Pokud se včas vyjasní, zaznamená dnes ČR letní den téměř s jistotou..

47
# 30.10.2022, 10:02

Jsem dnes úplně mimo a do toho pošahaná změna času, ten hustý dekl se rozpustil během chvilky to sem dlouho neviděl.. pere slunce a tchán už leze ven v triku s krátkym rukávem :D

272
# 30.10.2022, 10:33

Tak aktuálně mlha odlezla, přesně jak jsem včera předpověděl mezi 10 a 11 hod. (chlubílek;-)).

73
# 30.10.2022, 11:02

U nás nízká oblačnost vesele pokračuje.. Včera odpoledne na chvilku slabě vykouklo slunce, takže od středy už máme asi 1 hodinu slunečního svitu. :D

ota
Avatar
2132
# 30.10.2022, 11:12

spurdo
To se máte tady včera ani vteřina, dneska je to ale zajímavější, mrholí.:D

258
# 30.10.2022, 12:00

Tak u nás navzdory tomu, že se ta mlha jak dnes i včera protrhala celkem brzo, tak to tady moc nestoupá. Asi je zde nějaká přízemní inverze nebo jsme moc nízko na to aby se tady promíchal ten teplý vzduch, takže čekám zase max nějakých těch 17°C.
Jinak ale koukám že stanice Nová Cerekev ukazuje 26°C, jestli to není chyba tak je to oprvadu síla:!!::!!:

96
# 30.10.2022, 12:38

SZ nad 450 m.n.m jasno. Aktuálně teplota ve 760m.n.m 20 °C. Teplota zřejmě překoná u 21°C což i bez dlouhodobé historie měření bude znamenat absolutní rekord stejně jako na jiných místech v republice.

# 30.10.2022, 12:52

Já už neviděl slunce asi týden, vyrážím do Krušných pro trochu energie

# 30.10.2022, 12:53

Máme letní den ☀️❗️ Dvě stanice v Česku hlásí teplotu přes 25 °C: https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/ Také stanice ČHMÚ ve Vimperku u Šumavy hlásí přes 25 °C: https://www.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/gra... Šumava celkově dnes hlásí extrémní teploty - Kvilda má 23 °C. Jde o jeden z nejpozději zaznamenaných letních dnů u nás v historii (úplně nejpozdější byl zaznamenán o den později v roce 2001) 😳

Vimperk, zdroj: chmi.cz
292
# 30.10.2022, 13:10

Dnes teda nic moc, kam se poděla ta skoro jasná obloha po většinu dne je mi docela záhadou. Opět si nejvíce oblačnosti všech pater vyžíráme my... Jinak to vlastně ani dopadnout nemůže, to jen na západě mají dopřáno.

168
# 30.10.2022, 13:34

Jinak nevím kde ČHMÚ vzalo v předpovědi že má v pátek vydatneji pršet když v modelech je sotva 10 mm

109
# 30.10.2022, 14:09

Czechia
Krásně je ale vidět ta "deka" nad Panonií, holt my jsme zeměpisně spíš Uheráci než Čechové...;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.