Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Kvůli suchu roste riziko požárů, aktivita klíšťat je vysoká

# 12.05.2022, 13:21

Do Česka v tomto týdnu naplno přišlo letní počasí a s ním i jeho negativní dopady. Kvůli suchu roste především riziko požárů. To dnes ještě zvyšuje čerstvý vítr. Ten se sice o víkendu opět utiší, ale srážky se do konce týdne objeví jen zítra na jihu území.... Více >>

63
# 12.05.2022, 13:54

Ondráš*
Toto není repelent... ten nepoužívám.. na mě nějak nelezou...
Toto je pinzeta na vytahování těch potvor a tímto je nikdy nezatrhnete

63
# 12.05.2022, 14:11

Ondráš*
Mě bouřky nebaví, protože jsem ráda venku a v bouřce ven fakt ne... navíc bouřky páchají škody jak na majetku tak na životě ...
Nejkrásnější je jaro... sem tam přeháňka, teploty kolem 20.. ideální stav a to samé podzim
Léto přímo nesnáším to je hnus ve všech směrech, snad jen kromě koupání
zimu nějak neřeším

63
# 12.05.2022, 14:37

Ondráš*
My si to tady užili dost v 97 roce...

273
# 12.05.2022, 17:14

Ondráš

Kdyz je teplo a pomerne sucho na jare ci zacatku leta, aktivita klistat je vysoka. Taky uz se mi nejednou stalo, ze jsem byl nekde na vandru v lese a po prespani v listnatem-smisenem lese jsem jich mel 10-20. A jeste na tezko pristupnych mistech. Borelioza je svinstvo, a necefalitida je jeste horsi. Zatim se mi to vyhlo.

Jinak minuly rok bylo leto u nas spis nepatrne chladnejsi, na zapad od nas dost podrumerne, na jiho-vychode od nas a ve Stredomori extreme nadprumerne. Staci jen Madarsko nebo jih Slovenska. Letosni leto a rok 2022 bude podle vseho naprumerne a suche, asi to tentokrat dojde i k nam. A vlny veder lze ocekavat. +40 °C bylo v CR dosazeno celkem ve 4 dnech, v 8 zaznamech. Koncem cervna 2019 hrozilo, ze takovych zaznamu budou az desitky, ale nakonec to bylo jinak. Na Slovensku bylo dosazeno +40 °C ve dbou dnech, zaznamy jsou tusim 3 celkem, ale nejsem si jistu.

168
# 16.05.2022, 19:15

Již 4 okresy na JM mají vysoký index půdního sucha, takže bijeme na poplach. Jestli zítra výraznějším způsobem nezaprší, tak budeme mít poměrně značný problém co se týče startu letní úrody. Modely nám malují zatím kolem 10-15mm, ale realita bude pravděpodobně nižší.
JM je na tom skutečně nejhůře.

Stav půdního sucha 16.5.2022

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.