Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí V příštím týdnu naměříme letní teploty, na víkend se ale ochladí

271
# 13.05.2022, 09:50

swan1
Opět to vyhrály JČechy, u nás pár kapek na prach, ani kaluže nebyly a už je sucho, vzduch je ale pěkně vlhký na bouřku, i tvar oblačnosti tomu nasvědčuje, snad nás nepodjede jižněji ke Znojmu, včera to bylo řečí o zvlněné studené frontě a bouřkách a nebylo nic, jdu zalejvat a sázet zbytek brambor.

63
# 13.05.2022, 09:59

Tak u nás taky zatím ani kapka.. to co je v čechách si myslím,že půjde pod náma a to co je v Německu taky asi ...
Mraky jsou, ale i přesto pořád vykukuje :slunce:
Nevím, ty bouřky se mají odpo tvořit?? nebo jak je to myšleno

376
# 13.05.2022, 10:34

Yurri
Dovolím si vás opravit, jen krajní J Čech dostal slušnou zálivku.
Včera se nic velkého nečekalo, naopak, ještě méně, než nakonec aspoň na tom krajním jihu bylo..
A řeči o tom, jak u nás bude řádit SF a bouřky jsem tu VČERA žádné nezaznamenal, vy ano? Kde?:D

168
# 13.05.2022, 10:43

Mám info, že kousek od nás včera odpo hořel les, tak se tam Zajdu kouknout.

V noci spadla čistá 0. Opět jen na sucho s větrem. Jo, plno lidí se diví, že JM má 50mm od začátku roku, ale není se čemu divit, když tady vůbec neprší.

Snad přijde jeden den pořádný proplach, protože JM je na tom nejhůře a vážně hrozí velké sucho.

271
# 13.05.2022, 11:55

swan1
Celý týden se mluvilo o bouřkách ve čtvrtek, i od ČHMÚ meteorologů, JČechy beru i část JČech, celý jih kraje není lokální přeháňka. Aktuálně kape i tady, ale pokazil to tady vítr, ten to tady rozežene vždy, západ je prostě marnej, ale aspoň má o to větší smysl zalejvat.

376
# 13.05.2022, 12:57

Yurri
Celý týden se šance na plošnější srážky i bouřky, ústy meteorologů i výpočtama modelů, snižovaly a snižovaly až do čtvrtka.Minimálně od úterý bylo jasné, že fronta bude slabá a na většině území se jen o pár stupňů na sucho ochladí..
A tak to také dopadlo.. Výborně to nakonec trefil ICON, který něco dával jen na ten jih..
Kdo sledoval předpovědi, nemůže být překvapený, protože není proč :cool:

A už vůbec tu VČERA nikdo nevedl optimistické řeči o bouřkách a SF...
Viz vaše tvrzení..
včera to bylo řečí o zvlněné studené frontě a bouřkách



# 13.05.2022, 13:48

swan1
Přesně tak a nakonec bylo jedno jestli fronta přišla ráno nebo odpoledne ;-) Snad nedopadne stejně úterý.

271
# 13.05.2022, 14:12

swan1
Já nebyl překvapen, ale každý to nesleduje denně a na tuhle SF se čekalo dlouho, teď se bude čekat na úterý, snad to dopadne lépe, potřeba jsou desítky mm, jaro dopadlo se srážkami katastrofálně a navazuje na podobně extrémní podzim, nebýt trochy sněhu v prosinci, tak zima byla srážkově též průšvih, už se to táhne nějak dlouho.

33
# 13.05.2022, 14:46

Aladin nám včera jednu chvíli dával snad 15 mm, ovšem nespadlo vůbec nic. Před nějakou chvílí se už i vyjasnilo. Zvláštní je, že výstraha před požáry platí jen pro střední a sz Čechy, protože tady to reálně hrozí také.

376
# 13.05.2022, 14:52

Yurri
Jde o to, že jste napsal..
včera to bylo řečí o zvlněné studené frontě a bouřkách
Žádné takové řeči se ale včera nekonaly. Ani tady, ani z úst meteorologů.
Aldy1977
No do úterý ještě 4dny, kdo ví..
Chtělo by to už plošnější zálivku.., jsou regiony, kde to sucho už je na pováženou,.

271
# 13.05.2022, 15:24

swan1
Ještě před asi 5 dny se psalo v ofic. zdrojích o zvlněné SF ve čtvrtek, která měla ještě dnes doznívat, jasně že den předem už to tam nebylo, ale takhle chytrej může pak bejt každej. O bouřkách se mluvilo hafo dní, jsme to v diskuzi o nich pitvali.

Jinak to úterý mám v předpovědi 1,5 mm, takže to vypadá na další propadák, jedno je jisté, bude foukat, včera to bylo na Vysočině peklo, hafo požárů, okamžitě rozšiřte riziko vzniku požárů zase i o nás, fouká jako blázen a slunce docela valí.

Ani za týden to s požáry nevypadá dobře
107
# 13.05.2022, 18:06

Ty vole tak nás trefila přímo bouřka s červeným polem při které se objevil jeden výrazný blesk a ohlušující rána a samozřejmě s dalším hřměním. Naprosto nečekaně se rychle vytvořila a přímo nás tady trefila což se dost často nestává. Padaly při ní ale jen chvíli kroupy do 1cm a spadly všeho všudy 3mm deště.
Tak asi přesně dle předpovědi Estofexu
Bomba to jsem tedy dnes nečekal, ale Aladin něco naznačoval a bylo i dusno.

No další bouřky nás zřejmě čekají v úterý a pak v pátek, ale pak i dle ICONU i nějaké vydatné srážky a bouřky, ale to je velmi daleko a asi takový výstřelek.
Potom může být zase všechno jinak.

168
# 13.05.2022, 18:08

Fstorm
Zrovna jsem tě chtěl zmínit, že jsi se ještě nepochlubil. No už bylo třeba aby tě nějaká bouřka vzala. Tady dle Aladina mělo pršet, ale nakonec od 12 hezky sluníčkově, ale horko a dusno. Jen ten vítr to nějak tak mírnil. Konečně je před námi krásně prosluněný víkend beze srážek, tak konečně si snad naplánuji splnit nějaké turistické cíle :D.

No a v týdnu snad zabouří a zaprší.

376
# 13.05.2022, 18:43

Yurri
Jak chytrej..? :D
Proč sem taháte, co tu někdo rozebíral před 5ti dny.. Vy jste napsal ,,včera,, a na to jsem reagoval..
Tak ještě jednou a naposledy..
Cca od úterý už začínalo být dle modelů jasné, že to bude nevýrazná SF, na většině území bez srážek.., promítlo se to i ve zdejší diskuzi..Den ode dne to bylo jasnější..
Včera nebo předevčírem o SF a bouřkách už dávno nebásnil nikdo, ani modely ani zdejší diskuze..
Na svůj pláč jste si vybral špatnej hrob.., tedy minimálně časově..;-)
Jinak..
Výhledy teplotně fajn, srážky tam taky nějaký na příští týden jsou a snad zůstanou..


12
# 13.05.2022, 19:27

Pro mou oblast srážky v úterý opět zredukovány. Asi opět nebude nic. Tohle je skutečně šílené počasí. Jen slunce, vedro a sucho. A konec v nedohlednu.

46
# 13.05.2022, 20:00

Fstorm
Jo, tu ránu jsem lyšel taky a ten blesk krásný, sbalil jsem jsem vercajk a šel domů. Spadlo pět kapek a bylo po všem. Fakt smůla. Moh sem ještě dělat :D
Úterý je daleko, před pěti dny výhled na dnešek 15 mm, dnes na úterý 4 mm a středa asi nejchladnější, jen kolem +15.. no je to celé nějaké rozkolísané

107
# 13.05.2022, 20:41

Aidamko1

Jó bouřka nás tady vzala přímo.
Víkend beze srážek si užijem. Zítra nějaká grilovačka bude pohoda:cool::slunce:

Leknín

Ty jsi ten blesk viděl? Já ne byl jsem doma jen jsem viděl záblesk. Zcela určitě to byl CG.
No tady sice zapršelo ale žádná sláva 3mm to je tak na tu trávu no zítra můžu zase séct

15
# 13.05.2022, 21:04

Koukám, že srážky na úterý už se opět pomalu vytrácejí do nedohledna... chtělo by to aspoň trochu, ať to smyje ten šílený pyl...

495
# 13.05.2022, 22:17

Dnešní přeháňka - mini bouřka nás zasáhla cca v 17:15. Nejdříve šlo pásmo severně od Valašského Meziříčí, nakonec se ale vytvořila buňka, která šla jižně pod Val. Mezem. Ta mé bydliště zasáhla z části (viz černá tečka na mapě), ale 3 mm to dalo :) Jsem rád, neboť na jiných místech (doslova pár set metrů "severněji") skoro ani nesprchlo. Přikládám i fotku, za přechodem buňky se vytvořila i malá duha. Hlavní pásmo šlo cca 3-4 km jižněji.

Po přechodu přeháňky
Buňka u Val. Mezu v 17:10, černá tečka mé místo
46
# 14.05.2022, 08:25

Fstorm
Ten blesk jsem viděl zcela náhodně, zrovna jsem se díval tím směrem a vůbec jsem ho nečekal, to byla poslední kapka, abych utekl domů, mobila jsem u sebe neměl, při práci ho nenosím moc mně rozptyluje a netušil jaký je to komplex, jak se sune, co nás trefí.. fotky by to chtělo, ale nevím, kdy se k tomu dostanu, příští týden hodně práce a pak kdoví, ten výhled je stále rozházený, dva dny teplo, pak zas propad teplot, významné srážky na konci května, ale to je móc daleko

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.